WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
    RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     POUKE ZA CEO ŽIVOT

    Ići dole 
    Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Jun 06, 2009 10:23 pm

    INSTRUKCIJE ZA ŽIVOT!!!!


    Pružaj ljudima više nego što očekuju, i radi to s voljom.
    • Nauči napamet stihove koje voliš.
    • Ne vjeruj u sve što čuješ, ne troši vreme na spavanje, i ne spavaj toliko koliko bi
    želio. Kad kažeš nekome: 'Ja te volim' reci to zato što tako osećaš.
    • Kad kažeš: 'Žao mi je', 'oprosti mi', gledaj osobu u oči.
    POUKE ZA CEO ŽIVOT Duhovne_pouke_1• Budi zaručen najmanje šest mjeseci, pre nego što se oženiš.
    • Veruj u ljubav na prvi pogled.
    • Ne sprdaj se s tuđim snovima.
    • Voli duboko i pasionirano.
    • Možeš biti povređen, ali to je jedini način da živimo puni život.
    • Ako se ne slažeš, budi ipak lojalan.
    • Ne vređaj.
    • Ne osuđuj nikoga zbog njegovih rođaka.
    • Govori polako, ali misli brzo.
    • Ako te neko pita o nečemu na što ti ne želiš odgovoriti, upitaj s osmjehom: 'Zašto te
    to zanima?'.
    • Ne zaboravi da najveće ljubavi i najveći uspesi, obuhvataju i rizike.
    • Nazovi često svoje roditelje ako ne živite zajedno.
    • Kaži 'na zdravlje' kad čuješ da neko kine.


    Ne zaboravi tri stvari:
    • Poštuj samog sebe.
    • Poštuj druge.
    • Odgovoran si za sve što radiš.

    • Ne dozvoli da jedan mali nesporazum pokvari veliko prijateljstvo.
    • Kad primetiš da si pogrešio, ispravi to brzo.
    • Odgovaraj na telefon s osmehom, da onaj koji zove čuje da se ti osmehuješ.
    • Zasnuj brak sa ženom/čovjekom, koji voli razgovarati. U starosti će vam
    konverzacija biti važnija od bilo čega.
    • Ne budi puno sam.
    • Otvori svoje naručje za razmenu/promenu, ali ne zanemari svoja vrednovanja.
    • Ćutnja je ponekad najbolji odgovor.
    • Čitaj više knjige i manje gledaj TV.
    • Živi dobar i dostojan život. Kasnije u starosti možeš uživati u sećanjima.
    • Veruj u Boga, ali zaključavaj svoj auto.
    POUKE ZA CEO ŽIVOT Duhovne_pouke_5• Vаžno je da je atmosfera u kući ispunjena s ljubavlju.
    • Učini uvijek tako da stvoriš mir i harmoniju svojoj okolini.
    • Ako si u nesporazumu sa svojim ljubljenim/om, promotri situaciju kakva je sada, a
    ne kakva je bila nekada..
    • Čitaj između redova..
    • Podeli s drugima ono što znaš.
    • Tako se stvara besmrtnost. Budi brižan prema našoj planeti.
    • Moli se, postoji jedna neopisiva snaga u molitvi.
    • Ne prekidaj nikada nekoga tko ti upravo pokušava dokazati svoju odanost.


    • Ne zabadaj nos u sve.
    • Ne budi previše radoznao.
    • Ne veruj nikada muškarcu/ženi, koji ne žmure kad ga/je ljubiš.
    • Jedanput godišnje otputuj negde gde nikada nisi bio.
    • Zarađuješ li puno para, plasiraj ih negde gde ćeš moći pomoći drugima. To je
    najveće zadovoljstvo što ti bogatstvo može dati.
    • Ne zaboravi da, ne uspeš li u svemu što želiš, ponekad je to sretan pogodak.
    • Ne zaboravi da ljubav između dve osobe treba biti više nego potreba jednog za
    drugim..
    • Sagledaj čega se moraš odreći na svom putu.
    • Približi se ljubavi i kuhinji s odvažnošću i predanošću. clap
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Jun 06, 2009 10:26 pm

    DEČIJA PRIČA.

    Prolazeci pored sobe svog sina, otac je bio zapanjen videvši krevet lepo poravnan i sve uredno i pospremljeno. Tada je video kovertu na jastuku. Na njoj je pisalo: 'Tata!' Sa najgorim slutnjama, otvorio je kovertu i poceo da cita pismo drzeci ga drhtavim rukama:

    'Dragi tata,

    Pisem ti s velikom žalosti i tugom. Morao sam da pobegnem sa mojom novom devojkom jer sam hteo da izbegnem scenu s tobom i mamom. U Jani sam našao pravu strast i ona je tako lepa ... Znam da je ti ne bi prihvatio zbog svih njenih POUKE ZA CEO ŽIVOT Djacka_knjizicapirsinga, tetovaža i njene uske motorističke odeće kao i zbog toga što je ona toliko starija od mene, ali to nije samo ljubavna strast. Tata, ona je trudna ... Jana kaže da ćemo biti jako srećni. Ona ima kamp - kućicu u šumi i hrpu drva za loženje to će nam biti dovoljno za celu zimu. Želimo da imamo još puno dece. Jana mi je otvorila oči činjenicom da marihuana stvarno ne šteti nikome. Uzgajaćemo je i razmenjivati sa drugim ljudima u Komuni za kokain i ekstazi. U medjuvremenu, molićemo se da će nauka ipak uskoro naći lek za AIDS da Jani bude bolje, ona to zasigurno zaslužuje. Ne brini, tata, meni je sad 15 godina i znam da se brinem o sebi. Siguran sam da ćemo vam kad-tad doći u posetu da vidite svoje unučiće.

    Tvoj sin

    P.S. Tata, ništa od toga nije istina. Ja sam preko puta kod Marka. Hteo sam samo da te podsetim da u životu ima puno gorih stvari od one školske knjižice na mom pisaćem stolu. Volim te! Nazovi kad bude sigurno da se mogu vratiti kuci.

    scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Jun 06, 2009 10:28 pm

    USREĆITI DRUGE.

    Dva muškarca, obojica jako bolesni zajedno su ležali u bolnici. Jedan od njih je svaki dan imao mogućnost sediti u svom krevetu zbog izdvajanja vode iz njegovih pluća. Njegov krevet je stajao uz jedini prozor u sobi. Drugi muškarac je morao stalno ležati na leđima. Brzo su se upoznali i razgovarali po cele dane. Pričali su o svojimPOUKE ZA CEO ŽIVOT Duhovne_pouke_4 porodicama, svojim domovima, poslu, gde su bili u vojsci, a gde na odmoru. Svaki dan je muškarac koji je sedio uz prozor opisivao drugome muškarcu stvari koje je video vani. Muškarac na drugom krevetu je počeo živeti za te jednosatne trenutke kada je njegov prijatelj sedio i pričao o događanjima i bojama vanjskoga sveta.
    Prozor je gledao na park uz jezero s labudovima. Guske i labudovi su se igrali u vodi, a deca su puštala svoje male čamce u vodu. Mladi parovi su zagrljeni šetali uz cveće svih boja. Veliko, staro i snažno drveće je ulepšavalo okolinu, a u daljini su se videla svetla grada. Kada je muškarac uz prozor detaljno objašnjavao sve to, njegov je prijatelj na drugom krevetu zatvorio oči te zamišljao sve te slikovite prizore...
    Jednoga dana mu je muškarac uz prozor opisivao paradu, koja se kretala uz jezero. Bez obzira što njegov prijatelj nije čuo tu muziku, on ju je vidio u svom umu. Tako su prolazili dani i nedelje ...

    Jednoga jutra jutarnja sestra je donela vodu za umivanje i uz prozor pronašla telo POUKE ZA CEO ŽIVOT Duhovne_pouke_3muškarca koji je u snu mirno umro. Bila je tužna i pozvala je medicinsko osoblje koje je telo odnelo van. Odmah kada je to bilo moguće, drugi muškarac je zamolio da ga pomaknu uz prozor. Sestra mu je sa zadovoljstvom udovoljila, pobrinula se da se udobno namestio te ga ostavila samog. Uz veliki napor podigao se polako na laktove kako bi po prvi puta ugledao vanjski svijet. Konačno je imao priliku sam uživati u vanjskim ljepotama. Pogledao je kroz prozor i ugledao prazan zid. Muškarac je pitao sestru koji je to bio razlog da je pokojni prijatelj tako lepo opisivao stvari u vanjskom svetu. Sestra mu je rekla da je bio slep i da nije mogao videti zid koji je stajao ispred prozora. Reče: 'A, možda je hteo usrećiti vas?'
    Epilog: Neizmerna sreća leži u usrećivanju drugih, bez obzira na naše uvete. Podeljena tuga se raspolovi, a kada delimo sreću ona se podvoji. Ako se želiš osećati bogatim tada prebroji stvari koje ne možeš kupiti novcima. 'Danas je dar, zato se zove sadašnjost'.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeČet Jun 18, 2009 9:10 pm

    Muskarci posebno - pripazite na poklopac daske za wc solju

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Ab9803d737431edb8a18429
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Jun 21, 2009 2:05 am

    SAM PROTIV SVIH
    POUKE ZA CEO ŽIVOT Samprotivsvih5oe
    Mrko su ga gledali… Po tko zna koji put, ponovo mu se učinilo da je raspored figura nepovoljan za njega
    Koliko smo se samo puta tako osecali???
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Jun 21, 2009 2:09 am

    PRISILJEN NA KRETANJE
    Situacija je u osnovi jednostavna: čovjek vozi gradom i traži mjesto gdje bi parkirao. No to nije nimalo jednostavno: sva su mjesta za parkiranje popunjena, grad je zakrčen. Sve su ulice jednosmjerne i može se samo naprijed. Dapače, pritisak onih koji ga slijede ne dozvoljava ni da zastane više od nekoliko trenutaka i razmisli. Svi oni uzaludno traže mjesto gdje bi smjestili vozila i ukoliko ocijene da oklijeva, odmah počinju uzrujano trubiti i požurivati ga blinkanjem farova. Sve je to rezultat ostvarenja Malthusove teorije na promet: broj automobila se povećavao po geometrijskoj, a parkirnih mjesta po aritmetičkoj progresiji. Da bi bilo još gore, crvena lampica koja upozorava da je benzin pri kraju odavno već gori, a kazaljka koja pokazuje stanje u rezervoaru na može sići niže. Gorivo bi moglo nestati svakog trenutka. Ako automobil stane, učas će nastati kaos. Svi oni iza njega u uskim ulicama biti će zaglavljeni, a on neće imati mjesta gdje da se skloni, niti će vozilo za vuču moći da se probije do njega. Zastoj će se širiti gradom kao gangrena. Dovoljan je samo jedan zaustavljeni automobil da se četvrt grada zagrcne u prometnom kolapsu, a da neki auto stane nije potrebno više od jednog puknutog vijka negdje u njegovoj mašineriji. Veliki sistemi su postali ranjivi na svakom svom dijelu i zavisni o funkcioniranju svake, i najmanje, autonomne čestice. Da ode do najbliže benzinske stanice? Pitanje je ima li dovoljno goriva. Spasilo bi ga samo prazno mjesto za parkiranje koje bi iskrsnulo u narednom trenutku. Da je umjesto traženje parkinga odmah krenuo natočiti gorivo, sada ne bi bilo problema, ali nije mogao pretpostaviti da će toliko dugo lutati. U svakom slučaju, sada je prekasno i samo ga čudo može spasiti. No kako čovjek ne vjeruje u čuda, dolazi mu da zaustavi automobil, izađe, ostavi ga i dalje nastavi pješice. Ipak, ne može se na to odvažiti jer je previše uložio u njega, još ga nije ni otplatio, lijep je to auto, komforan, a već sutra će mu ponovo ustrebati.
    I - usprkos svega - čovjek se još uvijek nada dalekim putovanjima…

    Naravoucenije: Neka ti je rezervar uvek bar na polovini
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeUto Jun 23, 2009 9:14 am

    Ako ikada doživiš poraz, ne dozvoli da u tvome oku zablistaju suze, jer ljudi su zlobni i na ruševinama tvoje sreće, sagradiće spomenik svojoj pobedi .
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Avg 15, 2009 1:25 am

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Znakoviporedputa93
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Avg 15, 2009 1:26 am

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Znakoviporedputa95
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Avg 15, 2009 3:40 pm

    icon_granpa clap

    Ne raspravljaj se s budalom jer ce te spustiti na svoj nivo i pobediti iskustvom!
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeUto Avg 18, 2009 9:43 am

    POUKE ZA CEO ŽIVOT 002D0532fSt
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimePon Avg 31, 2009 5:39 am

    LEKCIJE IZ NOJINOG KOVČEGA
    - nepoznati autor

    - Nemoj zakasniti na brod.

    - Ne zaboravi da su svi bili u istom "čamcu".

    - Planiraj unapred. Seti se, kada je Noje gradio kovčeg nije bilo kiše.

    - Ostani vitalan, jer kada napuniš 600 godina, neko može da traži od tebe da uradiš nešto stvarno veliko.

    - Ne slušaj kritičare - uradi šta mora da se uradi.

    - Gradi uvek na višem nivou.

    - Iz bezbednosnih razloga, uvek putuj u paru sa nekim.

    - Brzina nije uvek i prednost. U kovčegu je bilo i zečeva, ali i puževa.

    - Ako ne možeš pobediti ili pobeći - plutaj.

    - Seti se, da je kovčeg bio izgrađen od strane amatera a Titanik su izgradili profesionalci.

    - Nije važno koliko velika izgleda oluja, na drugoj strani uvek po
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 12:25 am

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Sep 20, 2009 12:27 am

    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeČet Sep 24, 2009 6:00 pm

    bbuny sam tok zivota ti namesti pouku. Treba samo da je prepoznas bbuny
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Sep 26, 2009 9:58 pm

    POUKE ZA CEO ŽIVOT 60503541943a8988f1a08a986527830

    icon_granpa
    voda je neophodna svuda i uvek - ma gde bili drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 3:04 am

    Najsuroviji raskid ikada?

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Dzenifer-raskid-1


    Jedan od najsurovijih raskida svih vremena priredio je australijanac svojoj devojci Dženifer. Put koji ide uz severnu plažu u Sidneju bio je preplavljen plakatima, koje je postavio njen sada već bivši dečko.

    Prvi transparenti bili su veoma romantični: “Dženifer.... hoćeš li se udati za mene?” glasilo je pitanje ukrašeno srcima.

    Ipak, već sledeći činio je da usputni vozači zadrmaju volan, a ne možemo ni da zamislimo kako je bilo jadnoj devojci. Pisalo je “Samo se šalim, raskidamo!”. A par metara zatim usledio je i najgori: “Imaš šest dana da se iseliš!”

    Ljudi u Australiji nisu sigurni da li je reč o surovoj i okrutnoj šali ili o bizarnom raskidu. Ipak, nekoliko dana posle ovog događaja, na e-mail australijskih novina stigla je fotografija na kojoj trojica mladića starih oko 20 godina postavljaju plakate. Reč je o izvesnom Šonu, Džonu i Danielu, koji su pijani postavljali transparente kako bi se našalili sa devojkama. Međutim, navodno je Dženifer stvarno napustila svog dečka.

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Dzenifer-raskid-2


    POUKE ZA CEO ŽIVOT Dzenifer-raskid-3

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Dzenifer-raskid-4

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Dzenifer-raskid-5

    POUKE ZA CEO ŽIVOT 837208
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 10:14 pm

    Zanemareni snovi, zaboravljene želje i neostvarene vizije

    Jedan stariji čovjek, u bolnici, bio je na umoru. Od smrti ga je dijelilo vjerojatno tek nekoliko sati. Kad je u naletu bolnog grča samo malčice otvorio oči uspio je vidjeti nekoliko prilika koje su se skupile oko njegovog kreveta. Nije ih uspio prepoznati.
    Zatvorivši oči upitao ih je:
    - Prijatelji, tko ste vi?
    Jedna od prilika reče:
    - Mi smo tvoji zanemareni snovi, zaboravljene želje i neostvarene vizije. Mi smo sve ono što si mogao uraditi za života ali si to propustio učiniti.
    - Žao mi je zbog toga - reče starac - ali ipak cijenim što ste se unatoč mojoj malomarnosti i lošem odnosu prema vama došli oprostiti od mene na kraju mog života.
    Jedna od prilika se nagnula i mirnim mu glasom odgovorila:
    - Ne, mi se nismo došli oprostiti od tebe - došli smo umrijeti s tobom…

    Ako nemate san koji motivira sve što radite, osmislite ga što prije!
    ..i najvažnije od svega realizirajte ga….

    …svaku priliku moramo učiniti vrijednom jer nikad ne možemo reći da će naići bolja. Prošlost i budućnost nisu s nama…treba uzeti vesla u ruke, zasukati rukave i krenuti…za svaki naš napredak idealni vrijeme i uvjeti su SADA….sve ostalo su samo izgovori.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 10:19 pm

    TRAGOVI U PJESKU
    Jedan je čovjek jedne noći sanjao kako hoda sa Gospodinom duž plaže.
    Na nebu su se prikazivale scene iz njegovog života.
    U svakoj sceni je primjetio dva para otisaka stopala u pijesku:
    jedan par otisaka je pripadao njemu a drugi Gospodinu.

    Kad mu se pred očima prikazala druga scena njegovog života,
    osvrnuo se ponovo na one otiske stopala u pijesku.
    Primjetio je kako je mnogo puta na svom životnom putu zapravo
    postojao samo jedan par otisaka stopala.
    Isto tako, primjetio je kako mu se uvijek to dogadalo u najtežim i najtužnijim
    trenutcima njegovog života.

    To ga je počelo mučiti pa je upitao Gospodina:
    - "Gospodine, jednom si rekao da ako te odlučim pratiti da ćeš biti uz mene cijelim putem. Ali primjetio sam samo jedan par otisaka stopala u najtežem periodu svog života. Ne razumijem zašto si me ostavio onda kad sam te najviše trebao."

    Gospodin odgovori:
    -"Moje drago dijete, ja te volim i nikada te ne bih ostavio. Tokom tvog perioda iskušenja i patnje, kad si vidio samo jedan par otisaka stopala, to je bilo onda kad sam te JA nosio."
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 4:47 am

    Izbjegavaj negativne izvore,
    osobe, stvari i navike.

    Vjeruj u sebe.

    Ne odustaj i ne popuštaj.

    Uživaj u životu danas; juče je prošlo,
    a sutra možda nikada neće doći.

    Čvrsto se drži svojih snova.

    Ignoriši one koji te pokušavaju obeshrabriti.

    Učini to!
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 4:49 am

    Ostrovski

    Prema velikim ljudima treba se odnositi kao prema vatri: ni suviše blizu, da se ne bismo oparili, ni suviše daleko da se ne bismo smrzli.

    Molnar

    Dan hvali poslije zalaska sunca, mač poslije bitke, ženu poslije smrti, kolač poslije probanja, a psa uvijek.

    London

    Javno isticanje svoje skromnosti najnepodnošljiva je od svih sujeta.

    Ostrovski

    Fanatizam možemo iskorijeniti samo ako ga uspavamo.

    Klauzevic

    Čovjek se loše smije drugima, ako ne umije da se smije samom sebi.

    Njumen

    Ko ćuti, neka ga ne more brige: čovjek ostaje skriven pod jezikom.

    Gete
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 4:53 am

    Mi mnogo volimo da imamo, ali ne znamo da živimo od onoga što imamo.
    Ništa što imamo ne može nas učiniti toliko srećnim koliko nas može učiniti nesrećnim ono što nemamo.

    Duško Radović
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeUto Nov 03, 2009 8:47 am

    Zasto zurimo iz detinjstva da odrastemo,a kada odrastemo zeleli bismo opet da budemo deca....
    Zasto trosimo zdravlje da bismo stekli novac,a onda trosimo novac da bismo vratili zdravlje...
    Razmisljamo o buducnosti,zaboravljajuci sadasnjost i na taj nacin ne zivimo ni u sadasnjosti,ni u buducnosti....?
    Bog me uhvati za ruku i rece...:"Da naucis da nikoga ne mozes prisiliti da te voli,mozes samo da volis...Da naucis da nije bogat onaj koji najvise ima,nego onaj kome najmanje treba...Da je potrebno nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice,a potom su potrebne godine da se izleci...Da naucis da oprastas drugima,a da oprostis i sebi...Da spoznas da postoje osobe koje nezno vole,a to ne znaju izreci...Da novcem mozes kupiti sve osim srece...Da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o tebi,a ipak te voli...Ljudi ce zaboraviti sta si rekao,sta si stvorio,sli nikad nece zaboraviti KAKVE SI OSECAJE U NJIMA PROBUDIO....!!!
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Nov 07, 2009 12:27 am

    POUKE ZA CEO ŽIVOT X10089192386325327896 POUKE ZA CEO ŽIVOT W300
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitimeSub Nov 07, 2009 8:18 am

    POUKE ZA CEO ŽIVOT ZIVOTJEKRATAK
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    POUKE ZA CEO ŽIVOT Empty
    PočaljiNaslov: Re: POUKE ZA CEO ŽIVOT   POUKE ZA CEO ŽIVOT Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    POUKE ZA CEO ŽIVOT
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
     Similar topics
    -

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: