WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
    RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     SA STRAHOM SMO BOLJI

    Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    SA STRAHOM SMO BOLJI Empty
    PočaljiNaslov: SA STRAHOM SMO BOLJI   SA STRAHOM SMO BOLJI Icon_minitimePon Jul 27, 2009 10:09 am

    SA STRAHOM SMO BOLJI 26Psiholozi tvrde da postoje samo dva urođena straha: strah od gubitka podloge i strah od iznenadnih snažnih zvukova. Svi su ostali strahovi naučeni, pa tako i strah od javnog nastupa. U svojoj knjizi “Moć uvjeravanja - govorništvo za menadžere”, autorica Mirela Španjol Marković kazuje nam da su ovo neki od čimbenika koji utječu na strah od javnog nastupa:  Osjećaj prostorne izloženosti. Naime, predavač/interpretator nalazi se prostorno izdvojen iz skupine ljudi, sve su oči uprte u njega i taj doživljaj pozicije na “brisanom prostoru» može producirati osjećaj nelagode i straha.  Zahtjevan auditorij. Ako je percepcija predavača/interpretatora da neće moći zadovoljiti očekivanja auditorija jer je on možda prezahtjevan, javlja se osjećaj straha od ishoda prezentacije.  Strah od kritike. Često se u publici nađu nesklone osobe kojima je cilj osobna promocija i stoga su sklone provocirati predavača/interpretatora.  Strah od autoriteta. Ako se u publici nalaze osobe za koje pretpostavljamo da o temi znaju više od nas, to nas može donekle kočiti u našoj ekspresivnosti. Jeste li nekad bili u sličnim okolnostima? Upravo se pripremate za nastup i doznajete da će vas doći slušati gospodin X? Reakcija je: “Joj, pa to je strašno!” Gospodin X je neka vrsta istaknutog autoriteta u tom području.  Strah od zastoja (blackout). Govorniku se katkad dogodi da se ne može sjetiti najprikladnije riječi ili nekog podatka i tada ima subjektivan doživljaj mučne tišine u kojoj mu sekunde traju kao vječnost. No, publika uglavnom tek tada postane pažljiva! Praznina u sjećanju - to se događa i najboljima. Ake Lundeberg piše: “Jednom sam uživo slušao Birgit Nilsson. Slavnoj sopranistici dogodilo se nešto sasvim neočekivano: na samom početku operne arije potpuno se izgubila. Zatim je učinila nešto nevjerojatno. Zadržala je istu olimpijsku pozu i izviknula jedan grandiozni UUUUPS s punom podrškom dijafragme, lijevom rukom ponosno je pokazala pijanista, koji je počeo svirati od početka, a i ona je počela pjevati. Publika je bila luda od oduševljenja. Niste mogli osjetiti ništa slično zbunjenosti, koja se obično proširi publikom kad je umjetnik u nevolji; naprotiv, ozračje je bilo uzvišeno i puno iščekivanja. To je izvrstan primjer kako se uspijeva prihvaćanjem svojih pogrešaka.”  Strah od gubitka dobre reputacije. Taj je strah prisutan kod vrhunskih predavača/interpretatora, jer se od njih očekuje samo najbolje! Ako je publika navikla na njihovu briljantnost, oni svaki put zapravo trebaju biti sve bolji.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    SA STRAHOM SMO BOLJI Empty
    PočaljiNaslov: SA STRAHOM SMO BOLJI   SA STRAHOM SMO BOLJI Icon_minitimePon Jul 27, 2009 10:20 am

    SA STRAHOM SMO BOLJI StairwayToHeaven

    Nije me strah jer znam
    Da ću tamo naći tebe
    Ne,nije me strah
    Nego žao za ljude pored mene

    Ja znam da ćeš doći
    I pokazat ćeš mi put
    S osmjehom na licu
    Pružit ćeš mi ruku.

    I tada ćemo kao nekad
    Dugo šetat skupa
    I više nikad,nikad
    Neću ostati bez tebe.

    knjiga
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    SA STRAHOM SMO BOLJI Empty
    PočaljiNaslov: Re: SA STRAHOM SMO BOLJI   SA STRAHOM SMO BOLJI Icon_minitimeSre Jul 29, 2009 5:18 pm

    scratch Od cega me stah? Nemam pojma.
    Radoznala sam, pa mogu mozda reci da me mozda radoznalosti strah!? Popela bih se na vrh litice da vidim prirodu, vozila sam se na i na "toboganu", vozila sam se u kolima da dva tocka, u njima "letela" preko rampe... ma svasta nesto sam probala, i ako su drugi govorili da ih je strah. Upotrebljavala sam recenice: bilo me strah da ne padne (za decu dok su bila mala) i tome slicno.
    Osecam u pojedinim situacijama nelagodu ali strah ne.
    Mozda ce neko reci i da je ta nelagoda strah. Moguce, ali ja ne odustajem da uradim to sto sam htela.
    Ipak, moje misljenje je, da je bolje da strah postoji, ljudi su verovatno tada oprezniji.
    Eto, nije me bilo ni starh da napisem svoje misljenje pa ko razume, razume a ko ne neka trazi objasnjenje.
    hahaha
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    SA STRAHOM SMO BOLJI Empty
    PočaljiNaslov: Re: SA STRAHOM SMO BOLJI   SA STRAHOM SMO BOLJI Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    SA STRAHOM SMO BOLJI
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » Zasto je kompjuter bolji od zena?

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: