WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     Dajte partneru slobodu!

    Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Dajte partneru slobodu! Empty
    PočaljiNaslov: Dajte partneru slobodu!   Dajte partneru slobodu! Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 9:58 pm

    Da li to što neko poželi da bude sam, a ne sa voljenom osobom, znači da je ne voli dovoljno? Kako to da neki ljudi osećaju potrebu da povremeno budu sami i onda kada snažno vole?

    Samoću je potrebno razlikovati od usamljenosti, od nezadovoljene želje da budemo sa nekom osobom ili osobama koje su nam važne. Nažalost, sve je više ljudi koji osećaju usamljenost i onda kada nisu sami, kada su okruženi drugima koji im emocionalno nisu važni.


    Samoća nije usamljenost

    Potreba za samoćom leži u tome što samoća ima određene psihološke funkcije. Mnogi se mogu opustiti do kraja i zaista odmoriti samo onda kada su sami. Samoća je prilika da se bude u kontaktu sa sobom, sa svojim mentalnim procesima, sa mislima, osećanjima, sećanjima i maštom. Samoća omogućuje usmerenost na sebe, tako da onda neki ljudi počinju da bolje osećaju svoje telo. Iako se mnogo govori o timskom radu, ipak je najviše onih situacija u kojima čovek radi sam tako što se koncentriše na određeni zadatak. Poznati američki psiholog Mihalj Čiksent je istakao da ona deca koja razvijaju sposobnost da sama uče i rade, bilo da izdrže samoću, bilo da se tada prijatno osećaju, imaju najveće šanse za uspeh u životu. Dalaj-lama je svakome preporučio da u toku dana bar 20 minuta bude u samoći.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Dajte partneru slobodu! Empty
    PočaljiNaslov: Re: Dajte partneru slobodu!   Dajte partneru slobodu! Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 9:59 pm

    Potreba za stalnom pažnjom

    Ljubavni problem nastaje kada ona koja voli hoće da voljeni partner stalno ima želju da bude sa njom. Zato njegovu želju da se osami doživljava kao odbacivanje, kao gašenje ljubavi. Kada shvati da voljeni partner želi da bude malo sam, partnerka se uvredi, oseti strah od gubitka ljubavi i ljubomoru kao što to čini malo dete. Tada to dete ili unutrašnje dete u odrasloj osobi misli da je partner važno samo ono što tog trenutka gleda. Njena logika je sledeća: kada me mama gleda, ona me voli. Kada mama gleda brata, voli njega a mene ne voli. Moram nešto učiniti da privučem pažnju, da nateram mamu da gleda samo mene.


    Samoća nije nestanak ljubavi

    I odrasli koriste različita ponašanja da bi privukli pažnju voljene osobe i smanjili osećanje gubitka ljubavi i ljubomoru. Potvrđujući im ljubav, njihovi partneri se osamljuju u različito vreme: ležući nešto kasnije ili ustajući nešto ranije. Kao što malo dete mora da prevaziđe svoj konkretni način razmišljanja i da nauči da ga mama voli i kada ga ne gleda, da to što je mama umesto da ostane sa njim kod kuće otišla na posao nije znak da ga ne voli, tako to treba da nauče i „odrasla deca“. Umerena samoća nije znak povlačenja iz odnosa i smanjenja ljubavi. To je navika koja se formira još u detinjstvu. Iako na prvi pogled ne izgleda tako, samoća i ljubav ipak idu zajedno.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Dajte partneru slobodu! Empty
    PočaljiNaslov: Re: Dajte partneru slobodu!   Dajte partneru slobodu! Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 10:00 pm

    Želje partnera

    Kada ste odbili voljenoj osobi neku njenu želju, verovatno ste nekada doživeli da ona nastavlja da insistira na tome da joj ugodite, koristeći argument: „Molim te, ako me voliš, učini mi to“. Bez obzira na to koliko blago i molećivo izrečena, ova poruka sadrži prikriveno negativno značenje koje se tiče definicije ljubavnog odnosa. Time što povezuje ispunjenje njene želje sa dokazivanjem ljubavi, osoba u stvari skriveno optužuje da bi odbijanje ispunjenja njene želje bilo isto što i negacija postojanja ljubavi. Ispada da budućnost ljubavnog odnosa zavisi od toga kako ćemo se odrediti prema želji partnera.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Dajte partneru slobodu! Empty
    PočaljiNaslov: Re: Dajte partneru slobodu!   Dajte partneru slobodu! Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 11:12 pm

    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    Dajte partneru slobodu! Empty
    PočaljiNaslov: Re: Dajte partneru slobodu!   Dajte partneru slobodu! Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    Dajte partneru slobodu!
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: ljubav-
    Skoči na: