WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
    RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     Ako tražite istinu, dobro gledajte!

    Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Ako tražite istinu, dobro gledajte!  Empty
    PočaljiNaslov: Ako tražite istinu, dobro gledajte!    Ako tražite istinu, dobro gledajte!  Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 8:07 am

    Jedan je čovek krenuo u potragu za istinom. Prvi pobožan čovek kojeg je sreo sedeo je pod drvetom,nedaleko od njegovog sela. Upitao ga je: "Molim te, reci mi karakteristike istinskog učitelja."
    Čovek mu je izneo karakteristike. Njegov opis je bio veoma jednostavan. Rekao je, naćićeš ga kako sedi pod takvim i takvim drvetom, kako sedi u takvom i takvom polozaju, njegove ruke čine takve i takve gestove - to je dovoljno kako bi znao da je on pravi učitelj.



    Čovek krene u potragu. Priča se da je lutao trideset godina i obišao celu zemlju. Posetio je mnoga mesta, ali nikada nije sreo učitelja. Sreo je mnoge učitelje, ali nijedan nije bio istinski učitelj.



    Vratio se u svoje selo potpuno iscrpljen. Na povratku se iznenadio, nije mogao da veruje: onaj starac je sedeo pod istim drvetom, sada je mogao da vidi da je to ono drvo o kojem je starac govorio: "...on će da sedi pod takvim i takvim drvetom."



    Njegov je položaj isti kao i pre trideset godina," zar sam ja bio slep? Isti izraz, isti gestovi...!"


    Bacio se pod njegove noge govoreći: "Zašto mi odmah nisi rekao?Zašto si me uputio na pogrešan put, trideset godina? Zašto mi nisi rekao da si ti istinski učitelj?"


    Starac reče: "Ja sam ti rekao, samo ti nisi bio spreman da slušaš. Nisi bio sposoban da dođes kući bez lutanja. Morao si da pokucaš na hiljade vrata kako bi dosao do sopstvene kuće, samo tada si mogao da se vratiš. Ja sam rekao, rekao sam sve: "...ispod takvog i takvog drveta..." Opisao sam ovo drvo, položaj u kojem sam sedeo, ali ti si bio previše brz, nisi mogao dobro da čuješ, bio si u žurbi. Ti si
    krenuo nekud u potragu. Za tebe je bilo važnije traganje, a ne istina."


    "Ali došao si! Ja sam se osećao umorno, čitavo vreme sedeći u ovom
    položaju za tebe. Ti si lutao trideset godina, ali misleći na mene kako sedim pod ovim drvetom! Ja sam znao da ćeš jednoga dana doći, ali šta da sam ja već otišao? Čekao sam te - ti si došao! Ti si morao da lutaš trideset godina, ali to je tvoja sopstvena pogreška. Učitelj je sve vreme bio ovde."
    Nazad na vrh Ići dole
     
    Ako tražite istinu, dobro gledajte!
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » LJUBLJENJE JE DOBRO ZA VAS

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: zabava-
    Skoči na: