WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     ZANIMLJIVE VESTI

    Ići dole 
    3 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći
    AutorPoruka
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Nov 19, 2010 6:58 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Boba-v

    Slavni teniser i njegov sin žrtve birokratije u Majamiju
    Boba izbačen iz apartmana na Floridi!
    Subota - 20.11.2010
    Slavni srpski teniser Slobodan Živojinović i njegov sin Filip 4. januara ove godine sudskom odlukom izbačeni su iz zakupljenog apartman broj 517 u zgradi „Flamingo toranj“ u Majami Biču na Floridi!

    Šokantna vest objavljena na sajtu „www.dayline. info“ zatekla je mnoge jer je potkrepljena i kopijom naloga za iseljenje koja je, kako se navodi, uručena suprugu Lepe Brene, šerifu Majami Biča, kao i advokatskoj kancelariji „Vizi i Dejvis“, koja je zastupala podnosioce tužbe, firmu „MCZ Centrum Flamingos“, u čijem je vlasništvu toranj. Naravno, odmah su krenule spekulacije koje su se bavile razlozima zašto su ljudi koji spadaju u srpski džet-set dočekali da budu izbačeni na ulicu, ali i brojnim pretpostavkama za šta je taj stan mogao da služi ocu i sinu. Konačno objašnjanje za naš list dao je Boba, koji je rekao da je odluka doneta zbog birokratskih problema.
    - Istina je da smo u decembru 2009. godine zakupili apartman u zgradi „Flamingo toranj“ u Majami Biču, u kojem smo boravili dok smo tražili kuću, koju smo na kraju i kupili u avgustu ove godine. Međutim, kada sam u decembru popunio ček za zakup apartmana, svota koju sam upisao bila je veća za dva dolara od dogovorenog iznosa, što je uzrokovalo nerealizovanje tog čeka. Tada su vlasnici apartmana pokrenuli tužbu i ceo sudski proces je završen na našu štetu, pa smo deložirani, ali kada su shvatili da je došlo do administrativne greške, oni su nam se izvinili i ostali smo u tom apartmanu do maja - objasnio je Živojinović u razgovoru za „Alo!“ i osvrnuo se na nagoveštaje da Brena nije ni znala za taj stan, te da je on služio tati i sinu kao „momačko gnezdo“.
    – Brena je tokom tih šest meseci, sve dok nismo kupili kuću na Floridi, koja je direktno preko puta kuće Marka Jarića i Adrijane Lime, boravila baš u tom apartmanu tako da su sve te pretpostavke obične gluposti.


    Pukanić i Marija Vujović bili komšije

    U „Flamingo tornju“, kako se navodi na internetu, stan je posedovao ubijeni vlasnik hrvatskog „Nacionala“ Ivo Pukanić i crnogorska manekenka Marija Vujović. Pokojni Pukanić je svoj apartman za 510.000 dolara kupio u maju 2008. Godine, a Vujovićeva je apartman po ceni od 365.900 dolara pazarila u oktobru 2006. godine.


    Brena od 1991. imala kuću na Floridi!

    Bračni par Živojinović je od 1991. u svom vlasništvu imao kuću na Floridi, gde je popularna pevačica rodila i svoje sinove Stefana (18) i Viktora (12). Tu kuću su prodali, da bi 13. avgusta ove godine kupili drugu u Majami Biču po ceni od 950.600 dolara. Novi dom Brene i Bobe sagrađen je 1950. ima tri spavaće sobe, dva kupatila, bazen i dvorište, a nalazi se na samoj obali okeana.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePon Nov 22, 2010 7:58 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Petrovic-v

    Pevač Bojan Petrović optužen za prevaru
    Zvezda „Granda“ proneverila 4.000.000 ?
    Utorak - 23.11.2010
    Pre nego što je rešio da zapeva pred televizijskom publikom, Bojan Petrović, kandidat koji je pre deset dana ispao iz takmičenja za „Zvezde Granda“, prošle godine bio je priveden i to zbog optužbe za proneveru četiri miliona evra!

    Ova vest, koju su objavile jedne dnevne novine u martu prošle godine, sada je tako dodatno dobila na aktuelnosti. Prema onome što se tada moglo pročitati, pevač i novopečeni suprug astrologa Sanje Colje pre godinu dana je sa još 12 osoba podigao 275 kredita u NLB banci, od čega su pribavili protivpravnu korist. Na optužnici Specijalnog tužilaštva, pored Bojana našlo se još 11 muškaraca i jedna žena, a oni su optuženi za zločinačko udruživanje, zloupotrebu službenog položaja i pranje novca. Ova kriminalna grupa je funkcionisala u periodu od marta 2006. do kraja januara 2007. godine, a Bojan je optužen da je posredovao u pronalaženju osoba koje su predavale lažne zahteve za kredit, a potvrde o zaposlenju im je izdavala firma „Tesiline grup“.
    - Fizička lica su formalno podnosila zahteve za dobijanje kredita kod NLB kontinental banke, ekspozitura u Inđiji, pri čemu su im organizatori kriminalne grupe sačinili lažne potvrde o zaposlenju u njihovoj firm „Tesiline grup“ i potvrde o visini plate. Ove zahteve za dobijanje kredita odobrio je šef ekspoziture u Inđiji, iako je znao da podnosioci zahteva ne ispunjavaju uslove za dobijanje kredita, tako da je i protiv njega podneta prijava - stajalo je između ostalog u optužnici Specijalnog tužilaštva.
    Nakon što su krediti odobreni, gotov novac u iznosu od 3.497.000 evra i 963.480 švajcarskih franaka, u dinarskoj protivvrednosti, vođe grupe su preuzele novac i međusobno podelili.

    Kako bismo dobili komentar, pozvali smo Bojana, koji nam je potvrdio ovu priču.
    - Jedino što mogu da vam kažem jeste da je istina da sam optužen. Ne smem nikakve informacije da dajem zato što je proces još u toku - rekao je Bojan za naš list.


    Saša Popović: Šokiran sam tom informacijom

    Direktor „Grand produkcije“ Saša Popović bio je šokiran informacijom da je bivši učesnik njegovog takmičenja osumnjičen za kriminalne radnje.
    - Zatečen sam tom informacijom. Kad nam kandidati dolaze na audicije, proveravamo njihovo pevanje, ali ne i to da li imaju dosije u policiji. Jednostavno, činjenica da se slobodno kreću čim mogu da dođu na audicije i takmičenje nam je dovoljna da ne sumnjamo u njihovu prošlost. Kako stvari stoje, od naredne sezone ćemo morati finalistima da proveravamo da li protiv njih postoji optužnica - rekao nam je Popović.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSub Nov 27, 2010 11:58 pm

    Vesti
    Šljašti mindža ko Las Vegas!!!
    Farbanje i ukrašavanje intimnih delova tela najnoviji hit među Srpkinjama
    Šljašti mindža ko Las Vegas!!!
    Nedelja - 28.11.2010
    Nije tajna da mnoge žene svoje međunožje smatraju najvećim blagom pa ga već decenijama ulepšavaju, briju, čupkaju... Danas, međutim, srpske snajke „njenu“ vrednost ističu svim raspoloživim sredstvima, te svoje partnere sve češće iznenađuju intimnim frizurama u različitim bojama i oblicima. Neretko se dešava da iz gaćica zablešte i čuveni „svarovski“ kristali!

    Šišanje, oblikovanje, blanš, farbanje i pokoji pramen... Dobro poznat postupak, samo se ovog puta s glave spustio u intimnu zonu. Klijentela raznovrsna - od urbanih tinejdžerki do visokoobrazovanih šezdesetogodišnjih dama.
    - To su žene potpuno različitih socijalnih pozadina, ali im je zajedničko to što sve izuzetno vode računa o sebi i svom izgledu. Mlađe devojke vole da eksperimentišu s oblicima i takozvanim krejzi bojama poput narandžaste, ljubičaste ili plave, dok starije dame obično prekrivaju sede prirodnom braon nijansom - počinje priču Anja Medenica, vlasnica beogradskog salona „Betty Beauty“, jedinog specijalizovanog za intimnu zonu.


    Svetski trend „vajazzling“, odnosno ukrašavanje intimne zone cirkonima i kristalima, kaže Anja, postaje sve popularniji među Beograđankama, a svoju ljubimicu ukrasima gizdaju i dame iz javnog života.

    - Dolaze poznate žene, uglavnom pevačice i glumice, ali ima i novinarki koje često viđamo na malim ekranima - kaže Anja, koja iz razumljivih razloga nije želela da otkriva identitet svojih selebriti klijentkinja.


    Povodi za ovakvu vrstu doterivanja su, kaže Anja, različiti, ali je motiv uvek isti - obradovati „đuvegiju“.
    - Uglavnom su to neki posebni datumi, rođendani, godišnjice, a dešava se da devojka poželi da se sredi za ispraćaj ili dolazak momka iz inostranstva. Jedna dama je došla na kompletan tretman za godišnjicu braka jer je za prvu bračnu noć bila u osmom mesecu trudnoće, pa je poželela da taj trenutak za njih dvoje bude poseban - prenosi vlasnica salona.


    Petra, jedna od retkih devojaka koja je želela pred objektiv, otkriva da joj sređena i ukrašena intimna zona uliva dodatno samopouzdanje.
    - Kad je sve tamo dole besprekorno i lepo, osećam se seksi i zavodljivo. Iako niko ne vidi šta imate ispod odeće, ljudi osećaju to samopouzdanje kojim zračite. S druge strane, volim da eksperimentišem i ponekad kad bacim pogled dole i vidim, recimo, ljubičastu frizuricu, pomislim: „Bože, ovo je stvarno ludo“ - kaže kroz smeh Petra.


    I muškarci bi na farbanje

    Najtraženiji oblici su srce, munja, strelica, usne i prave se pomoću originalnih šablona, a za ulepšavanje genitalne zone sve češće se raspituju i muškarci.
    - Muškarci pozovu telefonom, uglavnom se raspituju za farbanje, ali mi to ne radimo. Damama koje dolaze je vrlo bitno da sačuvamo njihovu intimu i čak vodimo računa da termini budu tako zakazani da se i ne sretnu.

    scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 7:55 pm

    SLOVENAC SE ZDRAVO HRANIO TROŠEĆI EVRO DNEVNO!

    (klopa Send to friend Print Sreda, 24. Novembar, 2010.| Autor: Agencija TANJUG
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 30228

    LJUBLJANA - Ljubljančanin Aleš Cerin, farmakolog i otac četvoro dece, dokazao je tokom dva poslednja meseca da je moguće zdravo se hraniti, uz trošak od samo jednog evra dnevno!

    Želeći da promoviše skroman i jednostavan život, kao i da utiče na povećanje svesti o globalnom siromaštvu, s jedne, i preteranoj potrošnji zemalja Zapada, s druge strane, Cerin je tokom dva meseca uglavnom živeo od voća i povrća iz sopstvene bašte, preneo je Rojters.
    On se hranio domaćim jabukama, kao i prazilukom, endivijom, pasuljem, zelenom salatom i paprikama. Od pića je koristio vodu, biljne čajeve, dok je mleko kupovao na obližnjoj farmi. Zeleni čaj je ocenjen kao isuviše skup za redukovani budžet. Nije kupovan ni sir, koji je Cerinu najviše nedostajao. Cerin je, inače, sam spravljao jogurt, musli i mesio hleb, a kesten skupljan u obližnjoj šumi imao je značajno mesto u ishrani.

    Vozeći svakodnevno bicikl i džogirajući tri puta nedeljno, Cerin je sve vreme praktikovao uobičajeni sportski način života. Pošto je za dva meseca oslabio četiri kilograma, on je izjavio da nema nikakvih zdravstvenih problema, šta više da se nikad u životu nije bolje osećao. Planira da nastavi s umerenim i zdravim obrocima i ubuduće i nade se da će i neki drugi ljudi prihvatiti njegov način života.

    U intervjuu Rojtersu, Cerin je ukazao na podatak da porodice u razvijenim zemljama na hranu troše 400 puta više novca nego one u nerazvijenom svetu. Ukoliko bi ceo svet trebalo da konzumira prehrambenih proizvoda koliko zapadnjaci, Zemlja bi morala da bude šest puta veća da bi se proizvelo dovoljno hrane. "Globalna kriza pokazuje da svet ne može da nastavi ovako. Imamo problem s terorizmom i zbog toga što nas dobar deo sveta ne voli zbog naše pohlepe", upozorio je Cerin.

    Slovenija je prva od bivših komunističkih zemalja postala članica zone evra 2007. godine. Bruto domaći proizvod te zemlje po stanovniku dostiže 86 odsto proseka u EU, a prosečna bruto plata je oko 1.500 evra mesečno. svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeNed Dec 05, 2010 8:31 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Eva-v

    „Hoću da me snime golu!“
    Poznata glumica Eva Ras bi da se na farmi seti mladosti:
    „Hoću da me snime golu!“
    Ponedeljak - 06.12.2010
    Uprkos njenoj dobroj volji i trudu, svi oni koji su želeli da vide razgolićenu sedamdesetogodišnju Evu Ras ostali su uskraćeni za taj prizor. Naime, popularna glumica i aktuelna farmerka ispričala je da se već danima šepuri u gaćicama ispred kamera, ali da ljudi iz produkcije ne žele da je snime golu.

    - Ja sam se skinula, bila sam samo u gaćama, a sve kamere su počele da se okreću na drugu stranu. Nisu hteli da me snime golu, a lepo sam im se ponudila - žalila se Eva pevačici Nataliji i dodala da joj to nije jasno.
    - U čudu sam zašto izbegavaju da me snimaju kada se presvlačim. Pa mene su pre dve godine zvali da se slikam gola za „Plejboj“, ali sam odbila, a ovi me neće - pričala je Rasova i otkrila da ovo nije prvi put da pozira kada se obnaži na farmi jer se već danima u kupatilu namešta u slučaju da je kamera snima.
    - Ja mislim da nas oni snimaju krišom u kupatilu, pa im zato nije važno da me uslikaju u sobi. Svaki put kada uđem u kupaonicu, nameštam se, ne znam kako da stanem. Mislim da mi tamo čmar snimaju, ali da mi to ne znamo. Videćemo kada izađem - pričala je glumica, koju je sve vreme ohrabrivala Vesna Vukelić hvaleći njen savršen fizički izgled.

    - Eva, vi izgledate savršeno. Sve je dobro kada si mršav! Niko više ne voli debelo i salo jer takve se više ne traže za slikanje po časopisima. Odlični ste! - davala je komplimente Vendi.


    Eva: Sonju Savić sam izbegavala!

    Glumica Eva Ras opet je pričala o svojim starim, dobrim prijateljima, pa se tako podsetila i prijateljstva s pokojnom Sonjom Savić i rekla da se plašila da se druži s njom. Naime, neko od farmera je pričao o radu slavne glumice i pomenuo da je droga kriva za njen tragičan odlazak na onaj svet.
    -Nisam smela da se družim s njom. Imala sam strah! Plašila sam se da neću moći da odolim iskušenju, a volela sam je mnogo. Plašila sam se i njene ogorčenosti - pričala je glumica.
    scratch Steta, gledajuci je na farmi cini mi se da je prolupala sto posto.....
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeUto Dec 07, 2010 8:27 pm

    ZBOG TUČE U VOZU, KASNILO 70.000 JAPANACA

    Utorak, 7. Decembar, 2010.| Autor: Agencija TANJUG

    TOKIO - Tuča koja je izbila zbog banalnog telefonskog razgovora u vozu izazvala je lančano kašnjenje kompozicija na jednoj liniji na periferiji Tokija.

    Haos čije je posledice osetilo najmanje 70.000 ljudi koji nisu uspeli da stignu na vreme na odredište, započeo je svađom dvojice putnika koji su ubrzo nasrnuli pesnicama jedan na drugog.

    Navodno je jedan od njih bio iritiran glasnim telefonskim razgovorom ovog drugog, što je zabranjeno propisima japanskih železnica, prenela je agencija Ansa. Mašinovođa je bio prinuđen da zaustavi voz i da dvojicu izgrednika preda policiji.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSre Dec 15, 2010 11:53 am

    Izgubila 95 kilograma vezbanjem i snagom voljelje!

    Autor: Opera17 l Wednesday, 15 December 2010 Share186

    Upoznajte Harriet Jenkins. Curu koja je za nešto više od godinu dana snagom volje i vežbe skinula rekordnih 95 kg.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 12

    Harriet Jenkins kaže da se oseća kao da se ponovno rodila. Pre je imala 165 kg a sada ima svega 73 kg što je savršeno za njezinu visinu.

    Na fotografijama se vidi kako je devojka postepeno gubila kilograme i dovela svoju figuru do perfekcije.

    Bez plastičnih operacija, snagom volje, želje i trudom.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 1
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 21
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 3
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 4
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 5
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 6ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 7
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 8
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 9
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 10
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 111
    Decembar 15, 2010 l www.opera-17.com l Autor: Nemosvjerovat.com
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 9:05 pm

    Bivša prostitutka otvorila starački dom za koleginice
    Zabava - Zanimljivosti | Tanjug | 17 decembar 2010

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Staracki-dom-za-prostitutke-498

    staracki dom za prostitutke

    Jedna bivša meksička prostitutka otvorila je starački dom za svoje koleginice koje prestaju da se bave tim poslom, piše meksička štampa.

    "Lepotice noći" u glavnom gradu Meksika koje žele da se penzionišu mogu da nadju utočište u "Kući lepih cvetova", staračkom domu koji je otvorila Karmen Munjoz, koja je i sama nekada zaradjivala prodavajući svoje telo.

    Na ovu ideju je došla kada je videla da su mnoge njene koleginice primorane da pod stare dane žive kao beskućnice ili da se i dalje prostituišu kako bi preživele.

    Da bi ostvarila svoju zamisao, Karmen je morala da pridobije podršku gradskih vlasti. Pre tri godine, konačno je uspela da otvori ovo sklonište za žene sa ulice.

    Tadašnji gradonačelnik joj je ustupio staru, zapuštenu zgradu koju je ona potpuno renovirala. Starački dom sada može da primi do 45 žena. Za ulazak u ovaj dom zainteresovane treba da ispune svega dva uslova: da su bivše prostitutke i da imaju više od 60 godina.

    svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 9:06 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Kineska-vaza-250

    Kineska vaza prodata za osam miliona dolara
    Zabava - Zanimljivosti | Tanjug | 16 decembar 2010
    kineska vazaPlavo-bela vaza od kineskog porculana sa motivom zmaja prodata je za 7,7 miliona dolara, što je 600 puta više od prvobitne cene, javila je agencija Rojters.

    Vaza visoka 35,5 centimetra, koja se juče našla na licitaciji u aukcijskoj kući Bonams u San Francisku, bila je procenjena na 10.000 do 15.000 dolara s obzirom da je datirana sa početka 20. veka.

    Pojedini stručnjaci su, medjutim, u medjuvremenu izašli sa tvrdnjom da je porculanska posuda daleko starija i da zapravo potiče iz sredine 18. veka, te da je njena vrednost mnogo veća. "Potpuno smo zapanjeni i oduševljeni što je postigla ovakvu cenu", kažu u Bonamsu, dodajući da je elegantnu vazu kupio anonimni kineski kolekcionar.

    Prošlog meseca kineska vaza, koja je slučajno pronadjena na jednom tavanu u Londonu, prodata je za 69 miliona dolara, 40 puta više od početne cene, čime je postavila novi rekord u aukcijskoj prodaji jednog umetničkog dela iz Azije.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 9:07 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Abu-dabi-jelka-498

    Božićna jelka od 11 miliona dolara
    Zabava - Zanimljivosti | Beta | 15 decembar 2010


    U jednom od hotela Abu Dabija u sredu je javnosti predstavljena navodno najskuplja božićna jelka na svetu - njene dekoracije vrede više od 11 miliona dolara.

    "To je najskuplja božićna jelka, čija vrednost premašuje sumu od 11 miliona dolara", rekao je Hans Olberc, generalni direktor Palate Emirati, luksuznog hotela sa sedam zvezdica.

    Jelka visine 13 metara ukrašena je sijalicama i dekoracijama od srebra ali ono što je čini toliko skupocenom su dijamanti, smaragdi, safiri i drugo drago kamenje kojim je okićena.

    "Jelka košta oko 10.000 dolara ali nakit koji je na nju postavljen vredi više od 11 miliona dolara - oko 11,4 ili 11,5 miliona dolara", rekao je Olberc. "To je verovatno rekord", dodao je on.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 9:10 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Ajkula-napala-turiste-498

    Pijani Srbin ubio morskog psa i spasio turističku sezonu u Egiptu
    Zabava - Zanimljivosti | SrbijaNet | 12 decembar 2010


    Morski pas koji je, prošle nedelje u egipatskom turističkom mestu Šarm el Šeik, ubio jednu i povredio četiri osobe, uspešno je svladan nakon što je rano jutros jedan srpski turista skočio na njega s litice nedaleko od plaže, saopštilo je egipatsko Ministarstvo turizma.

    Srpski turista je bio pod uticajem alkohola i skočio je sa stene u more i baš pravo na morskog psa, usmrtivši ga na licu mesta, pišee njuz.net, a prenosi Jutarnji list.

    Iako je turista iz Srbije sasvim slučajno svladao opasnu životinju, Ministarstvo turizma mu zahvaljuje u ime cele zemlje i svih turista koji se trenutno nalaze u Egiptu što nas je spasao te napasti. Spasao nam je i turističku sezonu - javlja Ministarstvo.

    Egipatska obalska straža čitavu nedelju neuspešno je pokušavala uhvatiti morskog psa, no na kraju glave mu je došao srpski turista koji je nakon burnog provoda skočio u more. Prema dostupnim informacijama, turista se nalazi u bolnici gde se oporavlja od preterane konzumacije alkohola.

    Prijatelji 'junaka', Dragana Stevića, pričaju kako su do ivice stena došli da bi se fotografisali. Tada je bez ikakvog povoda Stević skočio u more. Kada je izronio počeo je vikati prijateljima da je udario u nešto tvrdo i da je uganuo gležanj. drinks drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePet Dec 17, 2010 9:11 pm

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Jutarnji-naseo-498

    jutarnji naseo

    U znak zahvalnosti, nezvanično se saznaje, egipatska će vlada Draganu i njegovom prijatelju pokloniti vaučer za besplatno letovanje sledećih deset godina u Šarm el Šeiku, a dobiće zvezde sa svojim imenima u Ulici srpsko-egipatskog prijateljstva.

    Morski će pas biti prepariran te poklonjen prironjačkom muzeju, piše Jutarnji list a onda, samokritički dodaje: „Njuz.net, 'vijesti u ogledalu', medij koji prenosi ovu bizarnu priču, je portal koji objavljuje duhovite i izmišljene priče.

    Ova je priča o pijanom Srbinu koji spašava turizam Egipta skokom na morskog psa bila toliko zanimljiva da je, priznajemo, i Jutarnji pao na foru".
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePon Dec 27, 2010 7:21 am

    Ustrijeljeno čudno stvorenje u Kentuckyu: Mutirajuća zvijer ili Chupacabra? (VIDEO)
    Stvorenje je bilo veličine veće mačke, imalo je duge nokte, duge uši te dug rep
    Veličina slova: Decrease font Enlarge font
    Redakcija 27/12/2010 12:42:00
    image

    U američkoj saveznoj državi Kentucky stanovnici jedne planinske kuće u Mount Carmel Church Roadu poprilično su se iznenadili kada su na svom ranču ispred kućnog praga ugledali misteriozno stvorenje. Šok koji su doživjeli teško je opisati, a prvi dojam baš i nije bio najbolji.

    Stvorenje koje su ugledali nije bilo nalik ničem poznatom ljudima i ukratko, cijeli slučaj bio im je prilično stresan. Stvorenje nije imalo dlaku, bilo je potpuno glatko, iako je zima već bila prilično hladna, i imalo je čudan oblik glave.

    Vlasnik kuće Mark Cothren munjevito je reagirao i ustrijelio je životinju jer se poprilično prestrašio, kaže da nije mogao prepoznati o čemu se radi. Dodao je kako je stvorenje došlo iz šume u njegovo dvorište oko tri sata popodne.

    "Mislio sam, svaka životinja ima dlaku, i to pogotovo u ovo doba godine. To znači da je ovakvo stvorenje bez dlake uspjelo preživjeti na jakoj hladnoći. Svako bi se u trenu zamislio”, rekao je Cothren, koji je kasnije na nagovor prijatelja, kako bi otkrio o čemu se radi, stavio sliku tog stvorenja na internet.

    Stvorenje je bilo veličine veće mačke, imalo je duge nokte, duge uši te dug rep.

    Vijest o misterioznom stvorenju brzo se proširila, a jedna od teorija je da se vjerojatno radi o čudnoj mutaciji.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 11:45 am



    Lisica upucala lovca koji je pokušavao da je ubije.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Besnalisica498

    U šumama Belorusije tokom lova dogodio se obrt koji je obradovao sve ljubitelje životinja, kada je ranjena lisica uspela da se spase tako što je svog nesuđenog ubicu upucala u nogu.

    Naime, lovac je upucao lisicu a onda je prišao i počeo da je udara drškom sačmarice kako bi je dokrajčio. Međutim, životinja je nekako dok se otimala, uspela šapom da povuče okidač i upuca lovca u nogu, a zatim i da pobegne.

    Neimenovani 40-godišnji lovac se dobro osramotio i završio je u bolnici sa povredom, a sudbina ranjene životinje nije poznata. ’Životinja se žestoko opirala i tokom borbe je slučajno šapom povukla obarač’ rekao je inspektor za tamošnje medije.

    Sve se odigrava u regionu Grodno na severozapadu Belorusije, blizu granice sa Poljskom. Lov na lisice je u tom regionu popularan, ali i sama zemlja je jedna od omiljenih destinacija lovaca koji dolaze iz inostranstva kako bi ubijali jelene, divlje veprove i čak vukove.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 6:21 am


    Mačiji Hudini: Preslatko mače voli da se zavlači u tegle .


    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 14dmsn9

    Mače po imenu Ksjuša postalo je pravi hit na internetu, zahvaljujući vlasniku Juriju Korotunu, koji je slike svoje ljubimice podelio sa celim svetom.

    On je otkrio da maca obožava da se uvlači na izuzetno uzana mesta, a potom se izvuče kao mačiji Hudini. Posebnu naklonost Ksjuša ima prema teglama, u koje obožava da se uvlači.

    ’Čuo sam jedanput neko komešanje u kuhinji. Ušao sam i video Ksjušu u tegli. Nisam mogao da verujem svojim očima’ otkriva ponosni vlasnik neodoljivog mačeta.

    ’Izgleda kao da se zaglavila, ali njeno telo zapravo nije toliko veliko kao što izgleda, jer ima izuzetno bujno krzno’ kaže Jurij, koji živi u Moskvi. Dodaje da je Ksjuša, inače rase himalajska mačka, izuzetno razgirano stvorenje koje obožava da se skriva na različitim mestima, pa rado ulazi i u veš mašinu.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2uhtqw6

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Angcc7

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2j5nmkh

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Hu1v14
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 6:26 am


    Poslužavnici za hranu u tržnim centrima su prljavi kao WC.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Mhjls

    Plastični poslužavnici koji se koriste u restoranima u tržnim centrima prljavi su kao i daska na WC šolji na benzinskoj pumpi, pokazalo je istraživanje koje je sprovela kanadska televizija CBC.

    ’Canadian Broadcasting Corp.’ uzeo je uzorke sa poslužavika restorana iz tri tržna centra u blizini Vankuvera, a potom ih poslao na analizu na ’University of British Columbia’.

    ’Na nekim poslužavnicima za hranu videli smo onoliko bakterija koliko smo videli i u toaletima na benzinskim pumpama’ rekao je mikrobiolog Bob Henkok, i dodao da je posebno uznemirujuće što su na poslužavnicima dva restorana našli ’izuzetno veliki broj’ bakterija po imenu acinobacter. Ona prouzrokuje gastrointestinalne bolesti i vrlo je rezistentna na antibiotike.

    Za vesti ove televizije, brojni zvaničnici iz šoping-molova tvrde da se poslužavnici redovno brišu i dezinfikuju, i da podmetači inače i ne treba da dođu u direktan kontakt sa hranom.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSub Mar 19, 2011 9:52 am


    Danska doga donela na svet 17 mladunaca.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2z4whop

    Jedna danska doga u Poljskoj donela je na svet 17 mladunaca što je neuobičajeno veliko leglo.

    Osam mužjaka i devet ženki rodjeni su carskim rezom u veterinarskoj klinici u blizini Varšave, pošto je uzgajivača Gabrijela Kuabalska želela da Haniju poštedi dugih muka.

    Haniji, koja ima četiri godine, to je prvo leglo, a u hranjenju mladunaca joj pomažu još jedna ženka danske doge i Gabrijela Kubalska.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimePon Mar 28, 2011 7:48 am


    Najmanji i najslađi konj na svetu slavi prvi rođendan .

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2rq14pj

    Ajnštajn, minijaturni konj i nezvanično najmanji pripadnik svoje vrste na svetu, proslaviće uskoro prvi rođendan, povodom čega njegovi vlasnici planiraju da objave i knjigu o svom ljubimcu.

    Maleni konj, visok svega 50 centimetara, izazvao je ogromno interesovanje kada je rođen u aprilu prošle godine. Vlasnici Čarli i Rejčel Kantrel kupili su ga na farmi minijaturnih konja u Nju Hempširu, i on se smatra najmanjim primerkom patuljastih konja do sada.

    Ipak, pre četvrte godine ne može da uđe u ’Ginisovu knjigu rekorda’, ali njegovi vlasnici su ubeđeni da je on već sada prestao da raste. Sa svojom visinom, on je dosta niži od svoje majke Fines, koja je dostigla ’čak’ 80 cm, dok je otac visok 76 cm.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Abbd3

    Vlasnik kaže da je interesovanje javnosti za patuljastog Ajnštajna bilo ogromno dok je bio beba, i da je na hiljade ljudi pohrlilo na porodičnu farmu u Barnstedu, Nju Hempšir, da uživo vide najmanjeg konja na svetu.

    Ajnštajn se inače druži sa porodičnom psom, bernardincem Hanom, parom nigerijskih patuljastih koza koje je porodica kupila za farmu, a najnoviji prijatelj mu je Plejboj, konj normalne veličine sa susedne farme. Ipak, Kantrelovi se plaše da puštaju svog ljubimca da trči da grupom velikih konja jer se plaše da bi mogao da se povredi.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 8:16 am

    Jare sa šest nogu rođeno u Bugarskoj


    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 30ncglk

    U selu Hadži Dimitrovo na jugoistoku Bugarske rođeno je jare sa šest nogu, javili su bugarski mediji.

    Prema rečima vetrinara Georgija Georgijeva, koza koja je ojarila ovo jare nosila je u utrobi dva embriona koji su se u toku razvoja ujedinili. Veterinar je dodao da mu je ovo prvi takav slučaj u karijeri. Jare, koje je dobilo ime Lazar, več je postalo turistička atrakcija ovog sela.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 8:19 am


    Starica se onesvestila kada je videla dvoglavo tele .

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2vi1g6h


    Dok je Li Čuhua (65) pomagala kravi da se oteli nije mogla ni da zamisli šta će da vidi.

    Posledice pomenutog postupka koji se odvijao u selu Guajang, Hebei Provincija u severnoj Kini, bile su jedna kineska baka bez svesti i jedno tele sa dve glave.

    „Tele je izašlo sa glavom napred, i moja žena je pala na pod kada je videla dve glave i četvoro očiju,“ svedoči Dong Jubao, njen muž. On takođe dodaje i da je krava do sada bila majka mnogo puta i da su sva njena telad bila zdrava i normalna.

    Neuobičajene glave su postavljene u skoro suprotnim pravcima i dok svaka poseduje sopstveni par očiju, nos i usta, imaju ukupno samo tri uha.

    Dvoglavo tele je veoma slabo i ne može da stoji na nogama bez pomoći, u čemu mu, dok ga hrani ovčijim mlekom, pomaže 16-godišnja unuka Džinfeg.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 10:36 pm

    Neustrašivi pilot ’pocepao’ vazduh i zamalo uleteo u vodu.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 1zxnkeb

    Neustrašivi pilot borbenog aviona priredio je gledaocima avio-šoua u San Francisku pravi spektakl, kada se pri neverovatnoj brzini spustio letelicom do površine vode ali je ipak nije dotakao.

    Međutim, sam taj trenutak ostavio je prisutne bez daha, a posebno efekat koji je proizveo kontakt aviona u punoj brzini i vode (klikni na sliku za uvećanje).

    Fotograf Jerg Aman zabeležio je trenutak kada je letelica američke mornarice počela da se spušta sa velike visine, pri brzini od preko 800 km/h. Kombinacije velike brzine i toplog vazduha po sunčanom danu izazvala je pravi kovitlac, jer je izgledalo kao da je voda ’usisana’, što se na fotografiji vidi kod repa aviona.

    Inače, ovu zapanjujuću vratolomiju izveo je član ’Blue Angelsa’, što je deo eskadrona za demonstriranje američke mornarice. Članovi ove grupe izvode slične performanse u vazduhu već 70 godina, a ovaj put su leteli Boingom F/A-18 hornet i Lokhid Martin C-130 Herkules, kako bi promovisali sposobnost i veštine mornaričkih avijatičara.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeUto Maj 10, 2011 9:50 pm


    Objašnjena misterija vantelesnih iskustava.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2872ag2

    Profesor neurologije Kevin Nelson, napisao je knjigu u kojoj je sažeo svoja saznanja o vantelesnim iskustvima, koja je sakupljao tokom 30 godina razgovarajući sa ljudima koji su tokom infarkta, kome ili drugih stanja kada su bili blizu smrti videli svetlost, svoje telo na operacionom stolu i slično.

    Nelson je u knjizi ponudio objašnjenja za sve elemente vantelesnih iskustava, a ključna tačka njegovog objašnjenja je izlazak iz REM faze sna, kada najviše sanjamo. Tada smo potpuno paralizovani, sa izuzetkom osim mišića očiju, srca i dijafragme koja kontroliše disanje.

    Profesor veruje da su neke osobe osetljivije i teže prelaze iz REM faze u budno stanje. Ovo stanje naziva "REM ometanje" jer se paraliza koja prati REM fazu kod njih dešava i dok su budni a često je praćena halucinacijama. Istraživanje koje je profesor sproveo pokazalo je da je 60 odsto ljudi pre vantelesnog iskustva imalo ’REM ometanje’.

    ’Umesto da direktno prelazi iz REM faze u budno stanje, mozak onih koji su imali vantelesno iskustvo češće pomeša ove dve faze u jednu. Zato osoba ostaje u ’graničnoj’ svesti’ objasnio je profesor Nelson. Mnogi ljudi ulaze u ovu graničnu fazu svesti nekoliko sekundi ili minuta pre nego što izađu iz REM faze ili se probude. U tom graničnom stanju se pojavljuju paraliza, svetlost, halucinacije i snovi, a tokom krize kao što je zastoj srca, ovo stanje može objasniti većinu onoga što nazivamo vantelesno iskustvo.

    Svetlost
    Profesor Nelson je zaključio da se ovi simptomi poput svetlosti, tunela i sličnog javljaju i kod osoba koje padaju u nesvest, a ne samo kod onih kojima je ugrožen život. Ovakvim trenucima zajedničko je privremeno ometanje dotoka krvi u mozak. Tada, kaže profesor, može doći do takozvanog ’tunelskog vida’, a svetlost na kraju tunela može doći iz okruženja, na primer iz sobe u hitnoj pomoći, jer je to svetlo jedino što mozak prepoznaje zbog nedostatka krvi u glavi.

    Kretanje
    Nelson je u knjizi takođe objasnio i činjenica da ljudi ne vide samo tunel nego se i kreću u njemu, time da se deo mozga povezan s vantelesnim iskustvom nalazi odmah pored dela koji je odgovoran za osećaj kretanja. Zbog problema u funkcionisanju mozga tokom REM faze mozak može da oseti kretanje.

    Lebdenje
    U vezi ove pojave, Nelson upućuje na eksperiment švajcarskog neurologa Olafa Blankea, koji je sa kolegama sasvim slučajno otkrio kako dolazi do vantelesnog iskustva, pripremajući za operaciju 43-godišnju pacijentkinju. Ispitujući gde je izvor problema koji je imala, puštali su električni impuls u pojedine delove mozga. U jednom trenutku, a žena je tokom eksperimenta bila budna, objasnila je da lebdi iznad svoga tela i posmatra sve. Čim je električna struja isključena, prestao je osećaj lebdenja.

    Osećaj blaženstva
    Objašnjen je i osećaj blaženstva, do kojeg dolazi zbog hemijskog procesa u mozgu koji se često javlja tokom krize - telo ispušta hemijske spojeve koji nas opuštaju i smanjuju osećaj šoka.

    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 11:21 pm


    DAJU I CELU PLATU ZA VIKEND DAME.


    NOVI SAD - Umesto klubova, kafića i dobrih svirki, Novosađani vikendom prave i kućne žurke sa devojkoma iz eskort pratnje. Ovakav vid zadovoljstva, trojica Novosađana praktikuju bar jednom mesečno, a u stanju su da za jedno veče s devojkom iz agencije za poslovnu pratnju, ostave celu svoju platu.



    Takozvane vikend-prostitutke koje ordiniraju po stanovima izlaze na poziv i poznatih Novosađana – sportista, biznismena, političara, ali i običnog sveta, koji su preko nedelje brižni muževi i očevi. Novosađanin s nadimkom Kila, bez ustezanja, ispričao je za „Bic“ sve o svom „hobiju“. - Skoro deset godina zabavljamo se s društvom na ovaj način. Otkad je došla kriza, smanjili smo „doživljaje“ zbog para, ali se i dalje nalazimo bar jednom-dvaput mesečno kod mene u stanu i s devojkama ostanemo i ceo vikend. U početku smo pozivali agencije za poslovnu pratnju iz oglasa, ali sada to radimo mnogo ređe, jer su devojke koje se ovim bave postale poznate po celom Novom Sadu, pa samo razmenjujemo brojeve telefona s drugim klijentima i zovemo ih na preporuku – priča Kila, neoženjeni tridetpetogodišnjak. Kaže da im devojke ne služe samo za seks, nego više za dobru zabavu. Po potrebi ih vode i po restoranima, klubovima, na karaoke-žurke, venčanja...

    - Kada nam se zaista neka devojka dopadne, zovemo je više puta. To su uglavnom super cure, imaju smisla za humor, studentkinje su, pametne i obrazovane, i sa mnogima od njih imamo dosta tema za razgovor. Jednom se desilo da sam celu noć ostao s devojkom da razgovaram, toliko me je inspirisala, pričali smo o svemu, porodici, prijateljima, o situaciji u zemlji, o budućnosti... Naravno, platio sam po dogovoru 250 evra. Kasnije sam je zvao da mi bude pratilja u svatovima – objašnjava naš sagovornik, koji svoju tajnu naviku deli sa još dvojicom najboljih prijatelja od kojih je jedan oženjen. - On nam se mnogo ređe priključuje u zabavi od kad se oženio, što je i razumljivo. Ni ja kad imam devojku, ne zovem ove iz agencije, jer mi tada nisu potrebne.


    Poenta je što one na sve pristanu bez moljakanja. Nekad hoćemo s njima u grad, nekad na večeru u ugledan restoran, moj drug je jednu vodio na koncert „AC/DC“ jer nije imao s kim da ide, kaže neobični hobista priznajući da je devojci najviše platio 300 evra za ceo vikend.


    U jednoj novosadskoj štampariji otkrili su nam da imaju nekoliko devojaka kojima redovno izrađuju vizit-karte za ovakve usluge.


    - Vizit-karte su uglavnom uvek iste: polugola devojka sa izrazom velikog zadovoljstva na licu, ispod je napisan broj telefona sa porukom „Doživi vruć vikend“, „Rastopi me“, „Zadovoljiću te“ i slično. Mnoge traže da se vizit-karte štampaju sa jedne strane na srpskom a sa druge na engleskom jeziku, a izrađuju po 2.000 komada. Dele ih dok traje „Egzit“, u toku Novosadskog sajma ili nekog većeg događaja.



    "" Razmenjuju klijente bez makroa
    - Vikend prostitutke spadaju u kategoriju srednjeg nivoa prostitucije. Ona ulična, najprostija je i najjeftinija, a u Novom Sadu se realizuje na putu za Beograd i Zrenjanin, kod Kaćke petlje, gde uglavnom ordiniraju prostitutke romske nacionalnosti, i u velikom broju slučajeva su im muževi makroi. Vikend prostitutucijom se obično bave devojke od 18 do 35 godina, a do njih se dolazi tako što se njihovi brojevi telefona razmenjuju među klijentelom i veliki broj njih nema uopšte makroa. Najčešće su to studentkinje, radnice ili nezaposlene devojke, koje su zbog novca primorane na ovaj posao – saznaje se u policiji."""


    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeNed Jun 05, 2011 1:00 am


    Najstarija bodibilderka na svetu ima 74 godine.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 33ts50j

    Ernestin Šeperd (74) iz Baltimora je najstarija bodibilderka na svetu. Komisija Ginisove knjige rekorda uručila joj je potvrdu da je najstarija aktivna bodibilderka ikada, prenosi „Dejli Mejl“.

    Dnevni tempo ove vremešne žene nije ni malo lak. Svakog jutra ustaje u tri sata i posvećuje se meditaciji. Nakon meditiranja kreće na trčanje, a pre ručka pretrči najmanje 16 kilometara.

    Veliku pažnju posvećuje ishrani i jede samo smeđi pirinač, pileća prsa i povrće, a tri puta dnevno popije čašu sirovih jaja.

    S obzirom na rezultate koje postigla – istrčala je devet maratona i pobedila na dva bodibilderska takmičenja, svako bi pomislio da trenira ceo život. Međutim, Ernestin se sportom bavi poslednjih 18 godina, tačnije od svoje 56 godine života.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Jqnyhl

    Počela je da ide na fitnes sa svojom sestrom, naporno su vežbale i krenule na takmičenja, a nakon smrti sestre nastavila je da vežba u njenu čast.

    „Mnogi mi govore da će me vežbanje ubiti. A ja im na to kažem kako ćemo svi mi umreti i da se ovde radi o kvalitetu života dok sam još tu“, rekla je Errnestin koja na svojoj sportskoj odeći nosi ispisan moto „Odlučna, posvećena, disciplinovana“.

    Njen idol je Silvester Stalone, a melodija na njenom mobilnom telefonu je muzika iz „Rokija“.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 8:05 pm


    Gola biciklistička vožnja.

    Godišnja "Gola biciklistička vožnja" organizovana je širom sveta sa ciljem podizanja svesti o zaštiti životne okoline korištenjem bicikala i na taj način smanjiti emisiju štetnih gasova u atmosferi.

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 1ew60p

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 25aj9jn

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 358p4z6
    '
    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 4vldoz

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 143lrlu

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 2s69hmx

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 6f2fb7

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 28uo31g

    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 24pklkl
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Empty
    PočaljiNaslov: Re: ZANIMLJIVE VESTI   ZANIMLJIVE VESTI - Page 13 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    ZANIMLJIVE VESTI
    Nazad na vrh 
    Strana 13 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Sledeći

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: zabava-
    Skoči na: