WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     PITAM SE,PITAM SE

    Ići dole 
    +3
    SEKARADA
    vuuk
    drugasansa
    7 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 14, 2009 11:11 pm

    SEKARADA ::
    Temperamnt, ako mene pitas i one koji me znaju svi ce se sloziti da sam temperamentna ko struja. Reagujem na sve, medjutim primecujem sad ne tako brzo i zucno kao ranije. Ustvari zavisi i od situacije, nekad reagujem odmah - a trebala bih malo da pricekam, a nekad pricekam - kad bih trebala odmah. Nemam pravila jer se Srke i Rada nikd ne sloze geek :flower



    Da li radije gledas filmove u bioskopu ili kod kuce - sama ili u drustvu?


    Uvek sam za dobar film,ali prirodno-naucni filmovi su moj domen,klasika,ljubavni,drame
    i filmovi radjeni po istinitom dogadjaju rado gledam.
    Filmove vise volim da gledam kuci,onda mogu lepo da se opustim sa korpicom punom
    kokica ili nesto drugo za grickanje,mogu sama da gledam ili u drustvu,nije problem.



    Pitanje:Kad upoznate devojku/decka sta vam oko trazi na njima?? geek
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 7:26 am

    Oči, oči i samo oči, ne znam zašto ali meni su oči te koje privlače pazžnju uvjek...one su ogledalo duše......



    Pitanje

    kojim detaljem svog tjela se naročito ponosite i šta ističete u prvi plan
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 12:38 pm

    Uvek sam se trudila da se primeti nesto drugo kod mene a ne telo? Moj veciti problem!
    Desava mi se da se garderobom "maskiram". Nerviraju me muskarci sto u nama zenama vide telo - kao da nemamo dusu, osecaje, emocije. Znas Vuuce pricala sam ti da sam onom tipu na ulici zveknula samar. E zbog toga da se ne bi ponavljalo ja pantalone i sire majice. Ali vide zelene oci - i tu doskocim sad uzmem tamne naocare.
    Ne isticem nista, sem svoje iskrenosti, duse, drugarstva...
    Ko u meni vidi to, videce i telo geek



    Eto, nadovezacu pitanje;
    Zasto muskarci u zenama vide samo figuru za sex - ne vide ostalo, dubinu te zenske osobe?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 15, 2009 11:16 pm

    SEKARADA ::
    Uvek sam se trudila da se primeti nesto drugo kod mene a ne telo? Moj veciti problem!
    Desava mi se da se garderobom "maskiram". Nerviraju me muskarci sto u nama zenama vide telo - kao da nemamo dusu, osecaje, emocije. Znas Vuuce pricala sam ti da sam onom tipu na ulici zveknula samar. E zbog toga da se ne bi ponavljalo ja pantalone i sire majice. Ali vide zelene oci - i tu doskocim sad uzmem tamne naocare.
    Ne isticem nista, sem svoje iskrenosti, duse, drugarstva...
    Ko u meni vidi to, videce i telo geek



    Eto, nadovezacu pitanje;
    Zasto muskarci u zenama vide samo figuru za sex - ne vide ostalo, dubinu te zenske osobe?


    Fizički izgled je prvo što se da uočiti.
    Priroda je uredila tako da mužjak u muškarcima snima i ženku u ženama.
    Ja sam kao mlađa bila više predmet požude nego želja druženjem i prijateljevanjem.
    A sada upoznajem i drugu stranu muškaraca,onu koja traži nešto više od dodira i strasti.Sve zavisi i od našeg ženskog nastupa i od toga koju ulogu želimo da zauzmemo u odnosu na muškarca/-e.

    Da li ste čuli za DJ TIESTA?
    Nazad na vrh Ići dole
    Lucija
    zasluzan clan
    zasluzan clan
    Lucija


    Broj poruka : 106
    Datum upisa : 16.12.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePet Jan 16, 2009 12:31 am

    Da....i na tome je ostalo.....ČULA samo. Ta vrsta muzike me razdazuje nervno balon .

    ... ne slusam


    Volite li Rock?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePet Jan 16, 2009 10:51 pm

    Lucija ::
    Da....i na tome je ostalo.....ČULA samo. Ta vrsta muzike me razdazuje nervno balon .

    https://www.youtube.com/watch?v=BZmE3fUKU5U... ne slusam


    Volite li Rock?


    Volim pop i rock muziku 80-tih,ustvari volim sve zavisi u kakvom sam raspolozenju.

    Ipak,klasicna muzika je moj favorit,jer uz klasiku se najlakse opustim i oslobodim se
    stresa,ali mora da je tiha, namigivanje


    Pitanje:Koji tip osobe si....pricalica ili povuceni tip..?
    Nazad na vrh Ići dole
    Lucija
    zasluzan clan
    zasluzan clan
    Lucija


    Broj poruka : 106
    Datum upisa : 16.12.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 17, 2009 12:50 am

    Sve zavisi od drustva u kjojem se nalazim i kako ih *osetim*.Ako se oecam neprijatno i napeto,gledam da ih sto pre napustim,nemam zivaca ni da cutim,a ne da pricam.Ako se osecam prijatno i dobrodoslo raspricam se.U principu,pricalica sam ...Nisam slatkoreciva,sto mi ne smeta da uspostavim odlicnu komuikaciju sa ljudima.Ako pricam,ide pravo iz srca.ne volim cutalice i one kojima ne znas sta misle.Ne volim ni *mudrijase*.



    Jesam li komplikovana? brr gdgdg
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 17, 2009 11:05 pm

    Lucija ::
    Sve zavisi od drustva u kjojem se nalazim i kako ih *osetim*.Ako se oecam neprijatno i napeto,gledam da ih sto pre napustim,nemam zivaca ni da cutim,a ne da pricam.Ako se osecam prijatno i dobrodoslo raspricam se.U principu,pricalica sam ...Nisam slatkoreciva,sto mi ne smeta da uspostavim odlicnu komuikaciju sa ljudima.Ako pricam,ide pravo iz srca.ne volim cutalice i one kojima ne znas sta misle.Ne volim ni *mudrijase*.



    Jesam li komplikovana? brr gdgdg


    Mnogi misle da sam zajebana,tesko je samnom,nikad se ne zna kad sam ozbiljna a kada se salim. Kad sam ozbiljna u stvari ja se zekim i obrnuto,mozda sam takva jer ne zelim da me bilo ko upozna u potpunosti.
    Samnom se nezna nikad,jesam iskrena,drug veliki mogu da budem,poverljiva i od sveg najvise sam osecajna,mozda zbog toga ne dajem totalni prilaz mojoj licnosti iz staha
    da ne budem povredjena.
    Ako me neko zeli takvu,i da ima strpljenje samnom shvatice da nisam zahebana. clap



    Pitanje:Koji ste tip..dominantan ili ponizni..?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 22, 2009 11:40 pm

    SLAVICA D ::
    Lucija ::
    Sve zavisi od drustva u kjojem se nalazim i kako ih *osetim*.Ako se oecam neprijatno i napeto,gledam da ih sto pre napustim,nemam zivaca ni da cutim,a ne da pricam.Ako se osecam prijatno i dobrodoslo raspricam se.U principu,pricalica sam ...Nisam slatkoreciva,sto mi ne smeta da uspostavim odlicnu komuikaciju sa ljudima.Ako pricam,ide pravo iz srca.ne volim cutalice i one kojima ne znas sta misle.Ne volim ni *mudrijase*.



    Jesam li komplikovana? brr gdgdg


    Mnogi misle da sam zajebana,tesko je samnom,nikad se ne zna kad sam ozbiljna a kada se salim. Kad sam ozbiljna u stvari ja se zekim i obrnuto,mozda sam takva jer ne zelim da me bilo ko upozna u potpunosti.
    Samnom se nezna nikad,jesam iskrena,drug veliki mogu da budem,poverljiva i od sveg najvise sam osecajna,mozda zbog toga ne dajem totalni prilaz mojoj licnosti iz staha
    da ne budem povredjena.
    Ako me neko zeli takvu,i da ima strpljenje samnom shvatice da nisam zahebana. clap



    Pitanje:Koji ste tip..dominantan ili ponizni..?



    Trudim se da ne budem u nekoj zlatnoj sredini,ali je to nemoguće za moj karakter.
    Ipak,nisam za robovanje i služenje slabim ličnostima.A tek da se ulizujem da bih nešto postigla,pa to mi tek ne pada na pamet...Uzmi ili ostavi,pa šta bude. namigivanje



    Šta je mizanscen?
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePet Jan 23, 2009 9:14 am

    "Mizanscen je raspored lica i stvari na pozornici i pokreti potrebni da bi se do tog rasporeda došlo i da bi se on pred očima gledalaca menjao. Mizanscen zavisi od zbivanja i od pozornice (amateri teže da se njihove predstave mogu igrati svukuda). Mizanscen ne sme biti krut, da sputava glumce, ali ne sme biti ni prepušten slučaju, Mizanscen zavisi od trenutnog odnosa između likova i od njihovog delovanja, kao i od scenoskog prostora. Za mizanscen važi nekoliko principa. 1) Princip ravnoteže (moramo lica i stvari raspoređivati tako da svaki deo scene bude podjednako opterećen) 2) Princip važnosti (zavisi od značaja uloge u datom trenutku) 3) Princip trougla (raspored glumaca - dubina). "

    MIZANSCEN

    (fr. mise ep scene) Utvrđivanje rasporeda i kretnji glumaca na pozornici. Položaj izvođača prema drutom izvođaču, te njihov položaj u prostoru i scenografiji u predstavi. Mizanscen utvrđuje reditelj. U Francuskoj taj termin se odnosi na režiju. Reditelj - metteur en scene.



    DA LI BI STE SE BAVILI POLITIKOM???
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 1:03 am

    vuuk ::
    "Mizanscen je raspored lica i stvari na pozornici i pokreti potrebni da bi se do tog rasporeda došlo i da bi se on pred očima gledalaca menjao. Mizanscen zavisi od zbivanja i od pozornice (amateri teže da se njihove predstave mogu igrati svukuda). Mizanscen ne sme biti krut, da sputava glumce, ali ne sme biti ni prepušten slučaju, Mizanscen zavisi od trenutnog odnosa između likova i od njihovog delovanja, kao i od scenoskog prostora. Za mizanscen važi nekoliko principa. 1) Princip ravnoteže (moramo lica i stvari raspoređivati tako da svaki deo scene bude podjednako opterećen) 2) Princip važnosti (zavisi od značaja uloge u datom trenutku) 3) Princip trougla (raspored glumaca - dubina). "

    MIZANSCEN

    (fr. mise ep scene) Utvrđivanje rasporeda i kretnji glumaca na pozornici. Položaj izvođača prema drutom izvođaču, te njihov položaj u prostoru i scenografiji u predstavi. Mizanscen utvrđuje reditelj. U Francuskoj taj termin se odnosi na režiju. Reditelj - metteur en scene.



    DA LI BI STE SE BAVILI POLITIKOM???




    Ja ne bih se bavila današnjom politikom,jer politika je danas pijaca i buvljak sa sumnjivom robom i prodavcima.A cijene se mijenjaju dok trepneš...

    Nisam zadovoljna tvojim odgovorom na predhodno pitanje,ali nema veze. Smile


    Pitanje:

    Koliko vjerujete svojoj intuiciji?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 1:25 am

    Koliko verujem svojoj intuiciji?
    Verujem.Verujem,jer je skoro uvek ne pogresiva.Ne znam da li je stvar iskustva,unutrasnjeg nadahnuca i svesti o tome sta je za mene dobro ili ne,ali dodje kao misao koja me vodi.Znam da uvek kad je sledim ne pogresim i da se uvek pokajem kada zanemarim njeno postojanje.
    Da li verujete snovima?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 25, 2009 3:41 am

    U zavisnosti od raspoloženja u kom se budim tumačim snove.
    Neke nikada ne zaboravljam,a dok druge i ne zapamtim uopšte.Vjerujem u onoj mjeri,u kojoj prihvatam sve neobjašnjive stvari i pojave oko sebe.


    Pitanje:
    Dajte mi definiciju Kolumne. cita
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePon Jan 26, 2009 9:22 am

    SANSO*postavljas nam teska pitanja....
    Citat :
    Izvodeci iz etimologije rec "kolumna" sto znaci stub, proizilazi da su
    kolumnisti ljudi koji zaposedaju samo jedan stubac u novinama. Prvi i
    najdugovecniji kolumnisti su pisci meteoroloskih izvestaja, sahovskih
    komentara itd. Posto je kod nas sve nenormalno, tako je i kolumna postala
    dokaz uspeha. Svi hoce da budu kolumnisti, umesto da budu reporteri, da
    prave intervjue. Narocito je postalo znacajno pisati politicke kolumne. Ja
    to radim, ali za razliku od drugih koji misle da time vrse misiju prema
    naciji, drzavi, profesiji, narodu, istoriji, pokolenjima, ja imam tu, kako
    se kaze kod Nusica, "olakotnu okolnost" sto
    sam, pocinjuci da pisem politicke kolumne, to smatrao svojim padom. Zato
    cekam vreme kada cu moci da se vratim uobicajenim novinarskim zanrovima
    Bogdan Tirnanic
    Ne znam vise o kolumni ?!
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePon Jan 26, 2009 10:25 pm

    oblacic ::
    SANSO*postavljas nam teska pitanja....
    Citat :
    Izvodeci iz etimologije rec "kolumna" sto znaci stub, proizilazi da su
    kolumnisti ljudi koji zaposedaju samo jedan stubac u novinama. Prvi i
    najdugovecniji kolumnisti su pisci meteoroloskih izvestaja, sahovskih
    komentara itd. Posto je kod nas sve nenormalno, tako je i kolumna postala
    dokaz uspeha. Svi hoce da budu kolumnisti, umesto da budu reporteri, da
    prave intervjue. Narocito je postalo znacajno pisati politicke kolumne. Ja
    to radim, ali za razliku od drugih koji misle da time vrse misiju prema
    naciji, drzavi, profesiji, narodu, istoriji, pokolenjima, ja imam tu, kako
    se kaze kod Nusica, "olakotnu okolnost" sto
    sam, pocinjuci da pisem politicke kolumne, to smatrao svojim padom. Zato
    cekam vreme kada cu moci da se vratim uobicajenim novinarskim zanrovima
    Bogdan Tirnanic
    Ne znam vise o kolumni ?!



    Умро нам је Богдан Тирнанић,16-ог јануара ове године. zagrcanje
    Кажу да је био непревазиђен у томе што је радио,а и да је био добар човјек.
    Зато Облачић поставих питање о колумни,јер се тако мало зна о великим и ненаметљивим умовима наше садашњице.
    Било би ми јако драго када бисмо сакупили неку грађу о колумнама,њиховом настанку и развоју,познатим колумнистима.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 12:08 am

    drugasansa ::
    U zavisnosti od raspoloženja u kom se budim tumačim snove.
    Neke nikada ne zaboravljam,a dok druge i ne zapamtim uopšte.Vjerujem u onoj mjeri,u kojoj prihvatam sve neobjašnjive stvari i pojave oko sebe.


    Pitanje:
    Dajte mi definiciju Kolumne. cita

    Kolumne-rec koja se upotrebljava u ..zurnalistici,novinarstvu potice od Kolumista oni koji pisu i uvek su prisutni u pisanim medima na posebnim stranama imaju svoj prostor za pisanje.
    Kplumne,ako se ne varam prostor u casopisima,dnevnoj stampi,vrecernjim novimama
    i bilo gde da se pise,prostor za slobodno izrazavanje pisanja,svojih misljenja,komentera
    intervjua,rasprave deiskusije ecetra ecetra....
    Kolume ili Kolumne prostore za slobodni izrazavanje moze da uredjuje i pise bilo ko
    od novinara preko pisaca,sociologa,seksologa.razni vrsta lekara,savetnika,
    strucnjaka i svake oblasti i .....

    I evo Oblacic nam je dao jednog kolumistu koji je nazalost preminuo-
    Bogden Tirnanic. knjiga



    Pitanje:Sta je prodavao cuveni filmski glumac Johnny Depp pre nego sto je postao
    poznat i popularan filmski glumac????? clap


    Poslednji izmenio SLAVICA D dana Uto Jan 27, 2009 5:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    Muški
    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 25.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 2:00 am

    A PITANJE?????????
    Nazad na vrh Ići dole
    https://duborez.forumsr.com
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 5:42 am

    Admin ::
    A PITANJE?????????




    Izvolite pitanje...procitajte moju zadjnu postavu.
    Nazad na vrh Ići dole
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    Muški
    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 25.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 5:50 am

    SLAVICA D ::
    Admin ::
    A PITANJE?????????




    Izvolite pitanje...procitajte moju zadjnu postavu.
    Oblacic je zaboravila postaviti pitanje, ali idemo dalje....



    Johnny Deep bio je telefonski prodavač olovaka s gravurom.
    - Zoveš ljude koji ne žele da ih zoveš. Koristiš najbolji duboki glas i nastojiš im prodati hemijsku ili dvije s njihovim imenom - prisjetio se Depp. Još je prodavao kemijske olovke iako se na nagovor Nicolasa Cagea okušao u glumi. Dobio je ulogu u filmu “Noćna mora u Ulici Elm”, nakon čega je uslijedio vrtoglav uspon.




    pitanje:

    koji je po vama naj bolji film Jony Deepa ??
    Nazad na vrh Ići dole
    https://duborez.forumsr.com
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 9:46 am

    Admin ::
    SLAVICA D ::
    Admin ::
    A PITANJE?????????




    Izvolite pitanje...procitajte moju zadjnu postavu.
    Oblacic je zaboravila postaviti pitanje, ali idemo dalje....



    Johnny Deep bio je telefonski prodavač olovaka s gravurom.
    - Zoveš ljude koji ne žele da ih zoveš. Koristiš najbolji duboki glas i nastojiš im prodati hemijsku ili dvije s njihovim imenom - prisjetio se Depp. Još je prodavao kemijske olovke iako se na nagovor Nicolasa Cagea okušao u glumi. Dobio je ulogu u filmu “Noćna mora u Ulici Elm”, nakon čega je uslijedio vrtoglav uspon.




    pitanje:

    koji je po vama naj bolji film Jony Deepa ??

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 00iv091
    Arizona Dream-1992.god


    Pitanje:Koje je pravo ime Merlin Monroe???
    Nazad na vrh Ići dole
    Lucija
    zasluzan clan
    zasluzan clan
    Lucija


    Broj poruka : 106
    Datum upisa : 16.12.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 2:50 am

    NormaDzin Bejker.

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Mmuj2






    Zasto sve sto je lepo ima kraj?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 12:27 am

    Lucija ::
    NormaDzin Bejker.

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Mmuj2






    Zasto sve sto je lepo ima kraj?


    Zato što je jedna strana lijepog ružna,pa ne bi imalo smisla da duže traje...
    Šalim se...u životu i lijepe i ružne stvari su nezamjenljive i korisne za nas.
    Ne bi bilo zanimljivo da nas nešto ne boli,ne rastužuje,ne sikira... pomirenje


    Da li ste pročitali knjigu "Grozdanin kikot",od Hamza Hume?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimePet Feb 06, 2009 12:28 pm

    drugasansa ::
    Lucija ::
    NormaDzin Bejker.

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Mmuj2






    Zasto sve sto je lepo ima kraj?


    Zato što je jedna strana lijepog ružna,pa ne bi imalo smisla da duže traje...
    Šalim se...u životu i lijepe i ružne stvari su nezamjenljive i korisne za nas.
    Ne bi bilo zanimljivo da nas nešto ne boli,ne rastužuje,ne sikira... pomirenje


    Da li ste pročitali knjigu "Grozdanin kikot",od Hamza Hume?


    Bicu iskrena da nikad nisam ni cula za gospodina pisca Hamza Hume,a ni procitala njegovu knjigu "Grozdanin kikot",oko bi mogla,zamolila bi te drugasanso da ukratko opises sta je napisao. Ja iskreno, nemam mogucnosti da dodjem do pojedini pisaca..ograniceno..a do tvog odgovora postavicu ja jedno malo lakse pitanje.

    Pitanje:Kako,odakle i po kome je rec..macadam..( makadam ) postala????


    Poslednji izmenio SLAVICA D dana Ned Feb 08, 2009 3:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 1:31 am

    SLAVICA D ::
    drugasansa ::
    Lucija ::
    NormaDzin Bejker.

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Mmuj2






    Zasto sve sto je lepo ima kraj?


    Zato što je jedna strana lijepog ružna,pa ne bi imalo smisla da duže traje...
    Šalim se...u životu i lijepe i ružne stvari su nezamjenljive i korisne za nas.
    Ne bi bilo zanimljivo da nas nešto ne boli,ne rastužuje,ne sikira... pomirenje


    Da li ste pročitali knjigu "Grozdanin kikot",od Hamza Hume?


    Bicu iskrena da nikad nisam ni cula za gospodina pisca Hamza Hume,a ni procitala njegovu knjigu "Grozdanin kikot",oko bi mogla,zamolila bi te drugasanso da ukratko opises sta je napisao. Ja iskreno, nemam mogucnosti da dodjem do pojedini pisaca..ograniceno..a do tvog odgovora postavicu ja jedno malo lakse pitanje.

    Pitanje:Kako,odakle i po kome je rec..macadam.. postala????






    Ja ću da preskočim ovo pitanje,neka sledeći odgovori na pitanje o macadamu.

    A za Hamza Humu:

    Хамза Хумо (30. децембар 1895, Мостар — 19. јануар 1970, Сарајево) био је босанско-херцеговачки писац, новинар и историчар уметности.

    Гимназију је завршио у Мостару. С почетка Првог светског рата био је ухапшен и интерниран у Мађарску. Године 1915. мобилисан као тумач и писар у болници у Ђеру.

    По завршетку рата студирао је историју уметности (1918-23) у Загребу, Бечу и Београду. Од 1922. године био је професионални новинар београдских листова Новости, Реч и Политике и активни члан Групе сарајевских књижевника.

    Након капитулације Југославује 1941. одлази у село Цим код Мостара где остаје све време окупације. После рата живи у Сарајеву, уређује лист Ново вријеме а затим ради као уредник Радио Сарајева и директор Умјетничке галерије.

    По роману Адем Чабрић снимљена је ТВ серија „Коже“.

    Био је стриц Авда Хума, високог државног и партијског функционера у СФР Југославији.

    Библиографија

    Нутарњи живот, песме, 1919.
    Страсти, приповетке, 1923.
    Град рима и ритмова, песме, 1924.
    Са плоча источних, песме, 1925.
    Грозданин кикот, 1927
    Под жрвњем времена, приповетке, 1928.
    Случај Раба сликара, новеле, 1930.
    Приповијетке, 1932.
    Љубав на периферији, приповетке, 1936.
    Зграда на рушевинама, роман, 1939.
    За Тита, 1946.
    Пјесме, 1946.
    Хасан опанчар, приповетке, 1947.
    Адем Чабрић, роман, 1947; 1951.
    Поема о Мостару, 1949.
    Три свијета, драма, 1951.
    Перишићева љубав, приповетке, 1952.
    Изабране пјесме, 1954; 1968.
    Хаџијин мач, приповетке, 1955; 1964; 1967.
    Сабрана дела I—VI, Сарајево 1976.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 1:37 am

    Evo jedan odlomak iz knjige Grozdanin kikot:

    - Grlice, ti me se vise ne bojis. Je li?

    O, ne. Ne boji me se vise, kaze njezin smijesak kroz poluzatvorene oci.

    Otkopcavam joj jelece i sapcem na uho:

    - Grlice, grud ti je mala i jedra. Hocu li je poljubiti?

    Grlica zatvara oci i sva strepi podatno. Ja je cvrsto uzimam u narucje. Poljupci joj prze kao zerava. Omamljena je. Govori nesto nerazumljivo i sva cepti kao preplaseno tice. Tijela nam gore kao smola u gaju.

    - Grlice, otvori oci! Hocu da ih vidim! - kazem ja, a ona otvara oci i .neki nasmijani sjaj gori u njima.

    Tisina miruje. Cujem kako nam biju srca. Poslije ustajemo zbunjeni.

    - Grlice, zar ti ne znas ko je to Grozdan i Grozdana? pitam ja, tek da nesto recem.

    - To su vjeciti ljubavnici. Grozdan i Grozdana. Hoces li da ti pricam o njima? Sjedi do mene i slusaj!

    I ja pricam:

    Davno, davno zivio je u ovim stranama jedan narod, a nazivao se Bogumilima. Bili su to dobri ljudi, a kada bi ko od njih umro, metali bi mu na grob po onu jednu veliku stijenu, jednu od onih sto se i dan-danas bijele dolje na Radesu. A onaj najveci stecak, uresen cvjetovima,. to je nadgrobni nisan kneza Trpimira. .

    I tako u kneza Trpimira bila kcerka Grozdana, a najljepsi momak u selu zvao se Grozdan. Najbolje se bacao kamena s ramena, a iz lova se nikad nije prazan vracao svojoj kuci. Bio je siromah. Imao je staru majku, jednu njivu pred kucom, veliku kamenu posudu za kisnicu i zrvanj pod dubom u dvoristu.

    I tako se oni voljeli, Grozdan i Grozdana, a knez Trpimir ni da cuje za to. U predvecerje sjedjela bi Grozdana u vinogradu pod kucom i slusala kako Grozdan, cak na drugoj strani sela, svira samo njoj, Grozdani, i cezne za njom.

    - Lijepa Grozdano, - svirao je on - O, da si kcerka i crnog vraga i samog vukodlaka, uveo bih te u moju kucu i bila bi sretnija nego u dvoru tvog oca bogatog.

    - Grozdano, lijepa djevojko, prolaze opojna proljeca i site jeseni, a ja uzalud sviram na moje dvojnice, sviram tvoje najmilije pjesme i sa zvijerima se borim da zaboravim na tugu svoju.

    - Grozdano, ljepa djevojko, jesi li srca kamena, ili ti knezevski ponos ne da da ljubis sirotana Grozdana?

    - Cvjetaju ljubice, a ja tugujem. Zore vinogradi, a ja samujem. O lijepa Grozdano, svisnucu od zelje za tobom!

    I vracara Domulja slusala je dugo ovu tuznu pjesmu, i pogledala u cini i saznala sve.

    I tako jednog dana, Domulja pode u kucu kneza Trpimira i zatece Grozdanu gdje tuguje u basti pod smokvom.

    - Dobar dan, Grozdano, lijepa djevojko! - rece joj vracara Domulja. - Sto si tako tuzna? Reci baki da te izlijeci!

    Jer ja lijecim od svakog uroka, svake tuge i bolesti. Grozdano, lijepa djevojko, ja znam: ti volis Grozdana, moga susjeda, najljepseg momka u selu, sto najdalje baca kamena s ramena i nikad se prazan ne vraca iz lova.

    Tako je govorila vracara Domulja, a Grozdana je pristala da se potajno sastane sa Grozdanom, cim vracara upita za savjet Zmijskoga Cara i napravi cini.

    Tako ja pricam, i jos vise, a Grlica slusa bez daha, dok pada sumrak i vecernje sjene lijezu pod brijestove u gaju.

    - A sada, Grlice, vrijeme je da idemo kuci, - kazem ja.

    - Sutra cu ti pricati sta je rekao Zmijski Car. Dodji na izvor!

    I Grlica ustaje i cijeloga je puta zamisljena. Na klancu je grlim, a ona sapce:

    - A je li, Ozrene, hoce li se oni zauvijek voljeti.
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Empty
    PočaljiNaslov: Re: PITAM SE,PITAM SE   PITAM SE,PITAM SE - Page 6 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    PITAM SE,PITAM SE
    Nazad na vrh 
    Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: