WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES

    Ići dole 
    3 posters
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeSre Dec 24, 2008 4:42 am

    Psovanje u kancelariji smanjuje stres i korisno je i za radnike i za sefove, pokazuje najnovije istrazivanje sa Univerziteta Ist Anglija, SAD.

    Psovanje pomaze u stvaranju dobrog timskog duha,omogucava radnicima da kanalisu svoje frustracije i da ucvrste odnose sa kolegama, navodi se u istrazivanju.
    Profesor Jehuda Baruh sa Univerziteta Ista Anglija nadgledao je istrazivanje u kojem je ucestvovalo 100 ljudi iz Velike Britanije i SAD.

    Ljudi u kancelarijama cesto psuju, ali te psovke nisu uvek izgovorene na negativan ili uvredljiv nacin,rekao je Baruh.
    Istrazivanje je pokazalo da zene cesce psuju nego muskarci,pogotovu kada su u drustvu koleginica.
    Tim istrazivaca koji je sproveo ovo istrazivanje smatra da bi zabrana psovanja na radnom mestu bila losa za motivaciju i moral u vecini firmi.
    Psovanje je socijalni fenomen kojim se pokazuje solidarnost grupe,a odavno je poznato
    da ono pomaze u borbi protiv stresa, kaze profesor Baruh. On je dodao da je vazno
    skrenuti paznju na uvredljive psovke koje izazivaju stres kod ljudi i kojima nije mesto
    u normalnim razgovoru.
    Menadzeri moraju da shvate kakav odnos njihovi radnici imaju prema psovanju.
    Znati kada je trenutak da zazmurite na jedno oko je prava mudrost, zakljucuje Baruh.



    ogovaranje drinks clap
    Nazad na vrh Ići dole
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin


    Muški
    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 25.08.2008

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeSre Dec 24, 2008 11:38 am

    Uh, a ja psujem kao kocijas ,
    p.s. sam sam u radnji, jedino da me ne cuje komsinica scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    https://duborez.forumsr.com
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeČet Dec 25, 2008 3:47 pm

    Admin ::
    Uh, a ja psujem kao kocijas ,
    p.s. sam sam u radnji, jedino da me ne cuje komsinica scratch


    Psuj ti i dalje koliko hoces i ne boj se nikoga bbuny

    Ako mi das malo repce mozda cu te i zastititi PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Klopfer
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeSub Dec 27, 2008 11:46 pm

    Psujem,ali u sebi.Samo što ja stres izbacujem i udaranjem u stvari oko sebe.
    Najbolje je kada sam sama,i kad mogu da se izvičem k'o čovjek na stresnu i baksuznu situaciju. 71162
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 12:25 am

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Noel21 jojjj a sto udaras i lomis stvari - pa posle ce ti biti zao, a to ti je dodatni bol. Bolje ti je ispisi to sto te muci pa ga iscepaj i kazi kako si resila problem bacivsi ga u djubre.
    Probaj bar jednom to da uradis i videces - bice ti bolje. PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Menu13_Noel
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimePon Dec 29, 2008 10:56 pm

    SEKARADA ::
    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Noel21 jojjj a sto udaras i lomis stvari - pa posle ce ti biti zao, a to ti je dodatni bol. Bolje ti je ispisi to sto te muci pa ga iscepaj i kazi kako si resila problem bacivsi ga u djubre.
    Probaj bar jednom to da uradis i videces - bice ti bolje. PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Menu13_Noel


    Ма,ја то ударам у зид или о сто....нема лома..
    Е,да,обично и оно што пишем у том тренутку гужвам и бацам око себе. 71162
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimeUto Dec 30, 2008 1:10 am

    drugasansa ::
    SEKARADA ::
    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Noel21 jojjj a sto udaras i lomis stvari - pa posle ce ti biti zao, a to ti je dodatni bol. Bolje ti je ispisi to sto te muci pa ga iscepaj i kazi kako si resila problem bacivsi ga u djubre.
    Probaj bar jednom to da uradis i videces - bice ti bolje. PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Menu13_Noel


    Ма,ја то ударам у зид или о сто....нема лома..
    Е,да,обично и оно што пишем у том тренутку гужвам и бацам око себе. 71162


    Jedna sam od onih gde sa psovkom,resavam moje trenutacno raspolozenje,
    Besnim i psujem i ne bi volela da je neko pored mene tad,jer ne odgovaram za moje postupke. bic
    Znam ponekad da udarim glavom od zid ako psovka mi nije dovoljna.
    Jednom sam tako udarila glavom u vrata i ..probila.. ih bogami to me kostalo aaaa
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimePon Maj 10, 2010 9:30 pm

    Osam fraza koje treba izbeći na poslu

    M.Milikšić/Blic online | 11. 05. 2010. - 09:13h | Komentara: 1

    Neke fraze ili reči je bolje izbeći na poslu, a praktično se koriste svakodnevno – neke od njih "kupuju vreme", drugima se izbegava davanje direktnog odgovora ili obaveza.

    Postoji osam fraza zbog kojih, ukoliko ih izgovorite pred svojim šefom, možete da zvučite neposvećeno, nepouzdano i nedostojni poverenja, prenosi "Jahu njuz".


    1. "Pokušaću" – Šef daje zadatak radniku, koji na to kaže: "Pa, pokušaću" – ova fraza odaje da podređeni verovatno ne namerava da stvarno uradi traženo. "Nema pokušaja. Uradite to ili nemojte" – podseća "Jahu njuz" na čuvenu rečenicu Jode u "Ratovima zvezda" i savetuje da date sve od sebe kako bi obavili zadatak. Ukoliko ne uspete, znaćete bar da ste dali sve od sebe.


    2. "Šta god" – Ovo je omiljena izreka ljudi kada žele da vam "spuste", da ponište nešto što ste rekli ili da vas se reše na brzinu. Ako na zahtev šefa radnik odgovori "šta god", to zvuči kao uvreda, verbalni šamar u lice nadređenom. To je prosto način da odgovorite nekom, a da nema stvarne reakcije. "Šta god" postavlja zid između vas i druge osobe i sprečava napredak u komunikaciji.


    3. "Možda" i "ne znam" – Ljudi ponekad izbegavaju donošenje odluka i kriju se iza fraza poput "možda" ili "ne znam". Postoji razlika između stvarnog nepoznavanja neke materije i korišćenja ovog izraza kao izgovora. Ponekad, kad se sukobe, ljudi tvrde da nešto ne znaju ili ponude neobavezni odgovor, kao što je to "možda", kako bi izbegli da se nađu na "tapeti". Na ovakvu frazu trebalo bi odgovoriti: "Šta mislite kada ćete znati?" ili "Kako biste to mogli da saznate".
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitimePon Maj 10, 2010 9:30 pm

    4. "Javiću ti uskoro" – Kada ljudi kupuju vreme ili izbegavaju da otkriju kako napreduje neki projekat, najčešća fraza će biti: "Javiću ti uskoro, ili kasnije". Odgovarajuća reakcija na to bi bila da ih pitate kada će to tačno biti, za koliko sati ili dana. Ukoliko i ovo izbegnu, odredite im rok.


    5. "Ako" – Poslovni projekat zavisi od čitavog tima. Ljudi koji koriste reč "ako" ili "ukoliko" obično rade protiv sebe i idu na svaljivanje krivice na nekog drugog zbog moguće greške. Takve osobe vole da postavljaju uslove, pre nego što bi uradile procenu uspeha projekta. Ljudi koji se oslanjaju na uslovne odgovore štite se time od potencijalnih neuspeha. Oni, na primer, kažu: "Ukoliko moj kolega završi svoj deo, ja ću biti u mogućnosti". Time pripremaju tlo za izgovor ukoliko ne obave svoj posao.


    6. "Da, ali..." – Ukoliko članovi vašeg tima na iznetu sugestiju ili rešenje odreaguju sa frazom "da, ali...", to znači da oni ne žele stvarno ponuđene odgovore, pomoć ili rešenje. Na ovu taktiku izbegavanja najbolje im je direktno reći da to nema efekta.


    7. "Pretpostavljam" – Ovo je uobičajena, "nemarna" fraza. Još jedan pokušaj da se smanji odgovornost, a koristi se kada se ljudi delimično slažu sa vama, ali žele da ostave sebi dovoljno prostora za uzmak. "Nisam stvarno znao, samo sam pretpostavljao" – ovakve rečenice je najbolje izbeći.


    8. "Videćemo" – koliko puta smo čuli ovu reč? Znamo da se njome "kupuje vreme", izbegava direktan spor, ili prosto znači "ne". Bolje je biti odlučan i pošten i priznati da trebate, na primer, više informacija.
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Empty
    PočaljiNaslov: Re: PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES   PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    PSOVANJE U KANCELARIJI SMANJUJE STRES
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: