WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     U snu smo svi jednako bogati

    Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitimeNed Mar 15, 2009 1:29 am

    Popodnevni odmor je blagotvoran za srce
    Grčki znanstvenici nakon istraživanja u kojem je sudjelovalo 23680 ispitanika tvrde da kratak popodnevni san smanjuje rizik za bolesti srca.

    Nakon 6 godina studije utvrđeno je da osobe koje najmanje 3 popodneva tjedno odspavaju oko pola sata imaju za 37% manje izglede da će umrijeti od posljedica infarkta ili drugih poteškoća sa zdravljem srca.

    Većina ispitanika je bila u dobi između 50 i 60 godina, a pozitivan utjecaj popodnevnog odmora je bio najuočljiviji kod zaposlenih muškaraca, pišu istraživači u znanstvenom časopisu Archives of Internal Medicine.

    Učinak popodnevnog drijemeža znanstvenici u prvom redu objašnjavaju njegovim utjecajem na ublažavanje posljedica stresa.

    Vjeruje se da je stres važan čimbenik u razvoju bolesti srca jer utječe na razinu određenih hormona te povećava izglede za usvajanje nezdravih životnih navika - pušenja, premale razine fizičke aktivnosti te prevelike konzumacije hrane.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: Re: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitimeNed Mar 15, 2009 1:30 am

    *
    o "Spavam i sanjam da sam leptir

    koji spava i sanja da je čovjek
    koji spava i sanja da je leptir."

    * Émil Cioran
    o "Svako može pobjeći u snove, svi smo geniji kad sanjamo, mesar i pjesnik tamo su jednaki."

    * Enes Topalović
    o "Snovi su joj bila njena djeca otrgnuta joj iz maternice, oteta iz ruku, sakrivena od majčine ljubavi. Danju se otimala snovima, potiskivala ih radom, znojila se, mučila, čeznula, razdirala, ali ništa nije pomagalo, stomak je nastavio da se uvrće, da cijedi nemir i čežnjivu bol po cijelom tijelu, u plućima je ridalo, u grlu gušilo, u mozgu sijevalo, iz očiju suzilo, ruke se kršile, noge klecale na plač djeteta." (Ničija djeca)

    * Friedrich von Schiller
    o "Najljepši snovi o slobodi sanjaju se u tamnici."

    * Ivan Cankar
    o "Čovjek sanja toliko sjajnu svjetlost, koliko mračnija je noć oko njega i u njegovu srcu."
    o "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol."

    * J. K. Rowling
    o "Nije dobro zanositi se snovima i zaboraviti živjeti." (Harry Potter i Kamen mudraca)

    * Martin Luther King, Jr.
    o "Ja imam san da će moje četvero djece jednoga dana živjeti u naciji u kojoj niko o njima neće donositi sud po osnovu boje kože nego po osnovu njihovog karaktera."

    * Milan Kundera
    o "San je dokaz da fantazija, sanjarenje o onome što se nije dogodilo, spada u najosnovnije potrebe čovjeka." (Nepodnošljiva lahkoća postojanja)

    * Napoleon Bonaparta
    o "Smrt je san bez snova."

    * Orhan Pamuk
    o "Jer, ja se stidim u snovima, ali se snova ne stidim (...) I muškarcima i ženama, svima nam je jedno zajedničko: noću u snovima griješimo s onima na koje se tokom dana ne usudimo ni pomisliti." (Snijeg)
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: Re: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitimeNed Mar 15, 2009 1:31 am

    *
    o "Usrećivati ljude san je sretnih ljudi."

    * Sören Kierkegaard
    o "I san sluti da Bog nije Bog pobožnih, već Bog bezbožnih. I da se mora biti bezbožnikom da bi se postalo bogoizabranikom. A ova suprotnost i jest užas sna."

    * Svetislav Basara
    o "U snu uvijek

    valja znati da ti nisi ti i da si daleko
    od sebe. Zapostavljen jer si pažnju poklonio
    avetima u tijelu. Ne vezuj se ni bolom
    ni radošću na prikaze jave
    da i ti ne bi postao kao one." (Fama o biciklistima)

    * Thomas Woodrow Wilson
    o "Od snova rastemo. Svi su veliki ljudi sanjari. Oni vide stvari u mekoj sumaglici proljetnoga dana ili u crvenoj vatri dugih zimskih večeri. Neki od nas dopuštaju da takvi snovi umru, ali drugi se brinu o njima i štite ih, njeguju u lošim danima, sve dok ih ne dovedu na sunce i svjetlo koje uvijek dolazi onima koji se iskreno nadaju da će se njihovi snovi ostvariti."

    * Victor Hugo
    o "Snovi stvaraju budućnost."

    * Pedro Calderon de la Barca
    o "I ja sanjam da sam tu

    sputan u tom kutu bijednom
    a snio sam da sam jednom
    uživao sreću svu
    Što je život? Mahnitanje.
    Što je život? Puste sanje
    prazna sjena što nas ovi
    O, malen je dar nam dan,
    jer sav život - to je san
    a san su i sami snovi"
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: Re: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitimeNed Mar 15, 2009 1:32 am

    spavalica
    * Korejske poslovice
    o "U kući neradnika množe se samo snovi."

    * Madagaskarske poslovice
    o "U snu smo svi jednako bogati."
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: Re: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitimeNed Mar 15, 2009 1:42 am

    Zlatni snovi
    Rasuja san pustu radost
    tu na žalu tvojih vala,
    utaba san lipu mladost
    u prašinu tvojih kala.

    Sad me pusti, pusti grade
    pod sunčane tvoje strane,
    da proživin bar još jednon
    one moje mlade dane.

    Da polako još obajden
    uspomene svoje stare
    da bi vidi, oli čuja
    sića li se koja mene.


    Po kornižu stare rive
    svud san pisa svoje ime
    da bi ništo bar od mene
    sačuvale tvoje stine.

    Sad me pusti, pusti grade
    pod sunčane tvoje strane,
    da proživin bar još jednon
    one moje mlade dane.

    Tu u sjeni tvojih mirta
    sarani san zlatne snove
    pa sad čujen u samoći
    da me nešto sebi zove.
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    U snu smo svi jednako bogati Empty
    PočaljiNaslov: Re: U snu smo svi jednako bogati   U snu smo svi jednako bogati Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    U snu smo svi jednako bogati
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: umetnost :: književnost-
    Skoči na: