WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     VEST DANA

    Ići dole 
    2 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
    AutorPoruka
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:03 pm

    VEST DANA - Page 3 21847_1113-ksenija-i-filip-foto-m-peric_hs
    Ksenijina kuma

    Filip, koji je po izlasku iz kuće i dalje mislio da su njih dvoje zajedno, otreznio se tek kada su mu porodica i prijatelji prepričali šta je sve njegova devojka pričala o njemu. Crnogorski maneken je tada rešio da na njihov odnos stavi tačku.


    - Priča sa Ksenijom Pajčin je definitivno gotova. Ne bih želeo da komentarišem sve što je ona izjavila, ja sam ipak džentlmen. Neka sve to što je pričala o meni njoj ide na obraz. Kada sam izašao iz kuće, prijatelji i moji najmiliji su mi ispričali šta je sve rekla i sada je gotovo – iskren je Filip, koji uprkos svemu nije želeo da o Kseniji kaže nijednu ružnu reč.
    Prema Filipovim rečima, njih dvoje su se često svađali, prekidali vezu i mirili se. On je pričao i kako mu razlika od deset godina nije predstavljala prepreku da bude sa Ksenijom.
    „Godine nemaju veze ni sa čim. Ako se dvoje ljudi razumeju, onda razlika u godinama ne može da bude prepreka“ – rekao je tada Filip.
    Iako je tada izgledalo da je među njima zauvek gotovo, pevačica i maneken su se pomirili krajem prošle godine. Njih dvoje su se prvi put posle raskida sreli u poslovnom centru „Ušće“ na promociji novog CD pevačice Marije Šerifović. Na žurku je, kako su pisali mediji, prvo došla Ksenija u društvu prijatelja, a potom i Filip.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:05 pm

    VEST DANA - Page 3 21848_1115-ksenija-i-filip-foto-m-peric_hs
    Pretres Kapisodinog automobila

    „Čim je video bivšu devojku, Kapisoda joj prišao i seo pored nje. Ksenija i Filip su se smejali sve vreme, što je privuklo pažnju ostalih gostiju. Pred kraj promocije, njih dvoje su u isto vreme ustali i napustili zgradu sami, uputivši se u nepoznatom pravcu“, reči su jednog od gostiju na promociji.


    Iako jedan broj javnih ličnosti ne krije da poseduje oružje, Ksenija Pajčin, prema sopstvenim rečima, nije bila jedna od njih. Ona se za jedan muški magazin slikala s oružjem, ali je u šali rekla da se „naoružala da bi odbila loše udvarače“.
    - Moj stav je da se oružje koristi samo u streljani - izjavila je tada Ksenija.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:06 pm

    Prijatelji o tragediji



    Tijana Stajšić:
    - Strašna stvar je to što se desilo. Ne mogu da dođem sebi. U šoku sam. Isplakala sam se i potpuno sam van sebe. Ne znam šta da kažem… Sa Filipom sam se družila neko vreme po izlasku iz kuće Velikog brata. U poslednje vreme se nismo čuli, a iz novina sam saznala da se pomirio sa Ksenijom. Ovo je velika tragedija. Oboje su mladi i lepi ljudi i ne znam više šta da kažem.



    Mia Borisavljević:
    - Ne znam šta se desilo. Kseniju nisam poznavala, a sa Filipom sam bila u kući Velikog brata. Ne znam kakav je bio njihov odnos, svi pričaju o ovome što se desilo. Ovo je užasno neprijatna vest. Ne znam šta bih pametno mogla da kažem. U šoku sam i mnogo mi je žao.



    Goga Sekulić
    - U šoku sam. Bila sam na horu i odmah sam došla. Filip mi je bio jako blizak prijatelj. U Beogradu nije imao nikog osim mene. Kseniju sam poznavala površno, ali znam da je između njih bila velika ljubav - rekla je Goga Sekulić.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:07 pm

    BIOGRAFIJE
    Ksenija Pajčin
    Pevačica Ksenija Pajčin rođena je 3. decembra 1977. u Beogradu. Svoju karijeru započela je kao igračica u diskotekama, a postala je poznata kao članica grupe „Dak“. Sa hitom „Dačo volim te“, grupa je postigla popularnost među mlađom publikom, a Ksenija je skrenula pažnju na sebe. Posle toga pevačica je snimila dva solo albuma, a vodila je i plesnu školu u Beogradu. Jedno razdoblje svoga života provela je u Grčkoj. Krako vreme je bila asistent-voditelj u emisiji Milovana Ilića Minimaksa.



    Filip Kapisoda
    Crnogorski maneken rođen je 03. aprila 1987. godine na Cetinju. Rođak je poznatog crnogorskog rukometaša Petra Kapisode. U prošlosti se I sam bavio rukometom, kojim se kasnije bavio samo rekreativno. U kuću „Velikog brata“ ušao je prošle godine i ubrzo postao jedan od najpopularnijih ukućana.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:07 pm

    Par doživeo udes pre mesec i po dana

    Mesec dana nakon što su obnovili vezu, 28. januara ove godine, pevačica i njen dečko doživeli su saobraćajnu nesreću u selu Lisovići kod Barajeva, u kojoj su oboje lakše povređeni. Do nesreće je došlo kada je „reno megan” kojim je upravljao Filip proklizao, sleteo sa seoskog puta i udario u trafo-stanicu. Ksenija Pajčin i Filip Kapisoda su tada krenuli u njenu vikendicu u Lisoviću, koju je pevačicin otac sagradio pre više od 20 godina. „Dobro smo prošli. Imam nekoliko šavova na glavi i moram da mirujem dva-tri dana. Auto je potpuno uništen“, rekla je tada Ksenija Pajčin za „Blic“. Ona je dodala da je „Filip vozio normalnom brzinom i ništa nije kriv, ali taj put je užasan“.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:16 pm

    "Usvajanje" stabala po prvi put u Srbiji
    Tanjug | 16. 03. 2010. - 22:10h | Komentara: 1

    Fond "Ekotopija" najavio je danas pokretanje kampanje u okviru koje će građani i kompanije u Srbiji po prvi put moći da "usvoje" svoje stablo i na taj način podrže sadnju 18.000 stabala na Tari, gde je vrtložni vetar 1996. godine uništio više od 10 hektara jeline, smrčine i bukove šume.

    VEST DANA - Page 3 20957_drvece-priroda-reuter-hyungwon-kang_f

    Građani svoje stablo mogu da "usvoje" kupovinom specijalne tapije čija cena za fizička lica iznosi 500 dinara, a za kompanije 1.000 dinara, navedeno je u saopštenju, uz napomenu da su tapije zaštićene i štampane u Zavodu za izradu novčanica Srbije.
    "Tapijom od 500 dinara potvrđuje se da ste usvojili dva stabla jele ili smrče na Tari, obezbedili njihovu sadnju i jednogodišnje održavanje, dok ste kupovinom tapije od 1.000 dinara usvojili četiri stabla i obezbedili njihovu sadnju i jednogodišnje održavanje", navedeno je u saopštenju.
    Kampanju "Šuma blista, šuma peva", zajedno sa "Ekotopijom" pokrenuo je Nacionalni park Tara, galerija "O3ONE" i nekoliko velikih kompanija sa ciljem da se u roku od dve godine posadi 18.000 stabala u "Ekotopija šumu" na Tari.
    Kampanju su do sada podržale kompanije "Telenor", "Aktavis", "ABS Minel", "Beoguma" i brojne javne ličnosti, a ona će zvanično poceti sutra otvaranjem izložbe fotografija autora Nebojše Babića u galeriji "O3ONE".
    Budući ponosni vlasnici "svoje lične sadnice" moći će da ih kupe od ponedeljka, 22. marta, u dva prodajna centra kompanije "Beoguma" - u Radničkoj 2 i Vladimira Popovića 1.
    svirka svirka drinks drinks svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimePet Mar 19, 2010 12:48 pm

    Titov zlatni sat prodat za 7.600 evra
    |||| - 19.03.2010. - 13:06
    Sat koji je Tito skinuo sa ruke i poklonio oficiru DB-a, prodat je na Internet aukciji za samo 760.000 dinara. Početna cena bila 6.800 evra.
    Zlatni ručni sat "Patek Filip" (Patek Philippe) iz 1950. godine, sa potpisom Josipa Broza Tita, prodat je na Internet aukciji po ceni od 760.000 dinara, a kupac je kolekcionar iz Beograda, saopštila je Internet prodavnica "e-Dućan".

    VEST DANA - Page 3 Sat

    AUKCIJA Početna cena sata od 680.000 dinara je ubrzo po startovanju aukcije potvrđena, a kupac je kolekcionar koji se u nadmetanje uključio poslednjeg dana desetodnevne aukcije.
    Skupoceni sat, optočen 18-karatnim zlatom, Tito je skinuo sa ruke i poklonio jednom oficiru državne bezbednosti, a njegova porodica, koja ga je dala na aukciju, želi da zadrži anonimnost.

    VEST DANA - Page 3 Sat%202 svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimePet Mar 19, 2010 12:53 pm

    Vesti dana - subota, 20. mart 2010. 00:51 RSS


    Ana u reklami sa Bekamom
    Blic - Pre 50 minuta

    U novoj reklami za "Adi­das" pojavljuje se zanimljiva sportsko-muzička ekipa u kojoj se nalaze Snup Dog, Dejvid Bekam, Noel Galager, ali i naša teniska zvezda Ana Ivanović i njen bivši dečko Fernando Verdasko. Slavni fudbaler Dejvid Bekam u reklami ima ulogu paparaca, dok se nasmejana Ana pojavljuje na nekoliko sekundi

    U jednominutnom sp­o­tu za kampanju "The Streets Where Originality Lives", osim Ane Ivanović, u glavnim ulogama su Dejvid Bekam koji "glumi" paparaca, reper Snup Dog je naravno pevač, a najviše zlobnih komentara je izazvao Noel Galager, nekadašnji član benda "Oasis", kojem je pripala uloga uličnog svirača. Ostrvski mediji nisu propustili priliku da zaključe da Noela, nakon čije se žestoke svađe sa bratom Lijamom grupa "Oasis" raspala, čeka slična sudbina... sviranje na ulici.

    U spotu koji će sigurno biti zapamćen i po sjajnoj muzičkoj numeri, pojavljuje se nekoliko stotina statista, profesionalnih skejtera... a na listi zvezda koje možete prepoznati u ovom video klipu nalaze se i španski teniser Fernando Verdasko, pevačice Li Hjori i Kjara, Ijan Braun, nekadašnji pevač grupe "Stone Roses", američki modni kreator Džeremi Skot...

    Dejvid Bekam

    Zanimljivo je da su Dejvid Bekam i Snup Dog pre dva meseca takođe snimili reklamu za "Adidas", a tada im je društvo pravio niko drugi nego Dart Vejder.

    Da podsetimo, Ana Ivanović je pre mesec dana potpisala doživotni ugovor sa "Adidasom" i tako je postala najmlađi sportista koji je potpisao ovakav ugovor sa poznatom nemačkom firmom..

    - Veoma sam ponosna što ću nositi "Adidas" do kraja karijere. "Adidas" mi je izuzetno pomogao proteklih nekoliko godina, sjajnim proizvodima i jedinstvenim uslugama van terena - izjavila je Ana Ivanović, koja je ocenila da je potpisivanje dugoročnog ugovora "logična odluka". Iako finansijski detalji ugovora nisu saopšteni, procenjuje se da će Ana, bez obzira na rezultate koje postiže, godišnje zarađivati najmanje 3,5 miliona dolara, s tim što ta suma može da naraste i do 12 miliona, naravno pod uslovom da Anini rezultati budu na očekivanom nivou.

    Snup Dog je zadužen za šou u reklami; Na kratko se pojavljuje i Verdasko

    Inače, Dejvid Bekam i Noel Galager su ranije snimili reklamu za isti brend u kojoj su se pojavili kao junaci kultnog naučno-fantastičnog serijala "Zvezdane staze". Naime, na snimanju u Londonu u septembru prošle godine, Bekam i Galager su sve doveli do suza kada su se na setu pojavili u čudnim kostimima. U drugom delu iste reklame pojavili su se i Ijan Braun, Snup Dog, Agneš Din i "Daft Punk".

    Anini sponzori

    Sa godišnjom zaradom od 16,5 miliona dolara Ana Ivanović je trenutno najplaćeniji srpski sportista. Većinu novca Ana je inkasirala od sponzora, a osim ugovora sa "Adidasom" Ivanovićeva ima i unosne ugovore sa proizvođačem reketa "Joneks", firmom "Roleks", kompanijom "Verano motors"...
    svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 9:11 am

    Vesti dana - nedelja, 21. mart 2010. 21:07 RSS


    Bilo je nagoveštaja da će se tragedija desiti
    Blic - Pre sat i 7 minuta

    Beograd - Ksenija Pajčin i Filip Kapisoda nisu bili Romeo i Julija. U tragičnom događaju nema ničeg romantičnog i velika je zabluda da se to desilo iz ljubavi. Reč je o klasičnom zločinu iz strasti, kaže psiholog Bojana Ranković, sudski veštak, koja je u karijeri radila na mnogo ovakvih slučajeva, i upozorava da uvek postoje jasni nagoveštaji da će se tragedija desiti. Ksenija Pajčin i Filip Kapisoda

    - Ovakvi slučajevi uopšte nisu retkost, dešavaju se, ali se o njima manje priča jer vinovnici nisu poznate ličnosti kao što je to slučaj sa tragično nastradalim pevačicom i manekenom. Na osnovu onoga što sam saznala iz medija, jasno je da je bilo ozbiljnih nagoveštaja da do tragedije može doći - priča Bojana Ranković i podseća da je Ksenija dva dana pre nesreće zvala policiju da je zaštiti i spase.

    - Uvek postoje nagoveštaji, ali ih okolina ne prepoznaje, a često ni policija. Kažu: "Vole se. pa se potukli". Ne. Kad nekog voliš, nećeš ga udariti, a pogotovo ga nećeš ubiti. Ne postoji ubistvo iz ljubavi, već iz patološke ljubomore i posesivnosti. Sutradan je, kako sam informisana, opet bilo problema, Filip je hteo da uđe u njen stan, a ona nije htela da ga pusti jer je očigledno osetila opasnost. Njeni prijatelji su, nažalost, njegovo ponašanje protumačili kao izliv velike ljubavi. Velika je greška što patološku ljubomoru poistovećujemo s ljubavlju, a reč je o bolesnom ponašanju. Ključ je u neprepoznavanju - objašnjava Bojana i ističe da je čest slučaj da ovakvo partnerovo ponašanje druga strana tumači kao izliv ljubavi i zbog toga ostaje u nezdravoj vezi.

    - Ksenija je - pretpostavlja naša sagovornica - osetila da je to ugrožava, da je u opasnosti i zato je i htela da izađe iz te veze.

    Mnogo je bilo pokazatelja, kaže sagovornica "Blica". Ksenija je otvoreno u medijima govorila da njen dečko voli kada ga ona udara i šamara. To pokazuje da njihov odnos nije bio normalan, zdrav i zreo. Jedan od upozoravajućih pokazatelja je i Filipovo često ponavljanje da će se ubiti ako ga Ksenija ostavi.

    Opširnije u izdanju za ponedeljak, 22. mart 2010.
    scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 21, 2010 9:14 am

    Vesti dana - nedelja, 21. mart 2010. 21:14 RSS


    Fontana s likom Tošeta Proeskog
    Blic - Pre 3 sata i 8 minuta

    Memorijalna fontana sa likom tragično preminulog makedonskog pevača Toše Proeskog biće uskoro izgrađena u skopskom naselju Novo Lisiče.

    Svečanosti u Novom Lisiču povodom početka izgradnje moderne memorijaln prisustvovala je i makedonska ministarka za kulturu Elizabeta Kančeska-Milevska. javio je Makfaks.

    Nedavno je odlučeno, takođe, da Dečija ulica u tom naselju promeni ime u ulicu Toše Proeskog, koju će gradske vlasti urediti, po projektu arhitekte Filipa Bogatinova, kao trg.

    Ulicom će dominirati dva kružna trga na samom ulazu te dva na izlazu iz ulice. Na centralnom trgu biće postavljena četiri visoka stupa, koja predstavljaju članove benda, a u sredini će biti fontana koja će simbolično predstavljati pokojnog pevača.

    "Toše je bio i ostao idol mladih u Makedoniji i na Balkanu.

    Naša opština je jedna od najmlađih i zato ćemo napraviti prostor gde će se mladi ljudi prisećati Proeskog. Mi smo odredili da to bude ulica koja je do sada nosila ime Dečija ulica", rekao je gradonačelnik Skoplja Kiril Todorovski.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimePon Mar 22, 2010 7:09 pm

    Vesti dana

    Vlasti u Crnoj Gori najavljuju oduzimanje najve će pravoslavne svetinje
    Milo otima Ostrog!
    Utorak - 23.03.2010

    Predsednik crnogorske skupštine Ranko Krivokapić najavio je da se država sprema da od Mitropolije crnogorsko-primorske otme manastir Ostrog.
    VEST DANA - Page 3 Ostrog-v
    Jedna od najvećih pravoslavnih svetinja, u koju neprekidno hrle reke vernika bi, prema Krivokapićevoj zamisli, postala državno vlasništvo, a potom bi u nju bio omogućen pristup i poglavaru nepriznate crnogorske pravoslavne crkve Mirašu Dedeiću.
    - Nama je bitno da su crnogorski manastiri vlasništvo države i da će u njima ravnopravno služiti sveštenstvo i crnogorske i Srpske pravoslavne crkve. Manastir Ostrog se mora vratiti državi Crnoj Gori - izjavio je Krivokapić za sarajevski časopis „Dani“, dodajući da se nada da će se mitropolitu crnogorsko-primorskom Amfilohiju „koji je izborom patrijarha u Beogradu dobio ulogu prve pratilje probuditi dostojanstvo i da će doneti prave odluke“.
    Izjava Krivokapića koga juče nismo mogli dobiti telefonom da javnosti objasni kako misli da podržavi imovinu Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori naišla je na buru negodovanja u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj. Član pravnog saveta mitropolije magistar Velibor Džomić smatra da Krivokapić „javno atakujući na Ostrog, na jeftin politički trik prikuplja glasove u izbornu košaricu svoje partije pred predstojeće lokalne izbore u Crnoj Gori“.

    - Čudi me da Krivokapiću niko nije savetovao da nije dobro da juriša na Ostrog gde se bosih nogu dolazi i da on izražava ambiciju da podržavi Manastir svetog Vasilija - kaže Džomić za „Alo!“, dodajući da Krivokapić na ovaj način svedoči „da nije predsednik Skupštine svih građana u Crnoj Gore nego isključivo ideoloških, interesnih i sličnih grupa istomišljenika“.
    - Krivokapić šalje lošu poruku Evropskoj uniji da za njega ne važi Evropska konvencija o ljudskim pravima koja štiti svaku imovinu, ali šalje i lošu poruku investitorima da ni njihova imovina i investicije u Crnoj Gori ne mogu biti sigurne ako se sa državne funkcije juriša na manastire i Mitropoliju kao najstariju instituciju u Crnoj Gori - smatra Džomić i dodaje da manastir Ostrog kao ni katolički i muslimanski verski objekti u Crnoj Gori “nisu i ne mogu da budu državna imovina”.
    Iz Mitropolije crnogorsko-primorske juče su saopštili da su na Cetinju, gde se većina građana pristalice Miraša Dedeića i njegove nepriznate “crkve”, nepoznati počinioci kamenjem gađali đake Bogoslovije ispred ulaza u bogoslovski internat i lomili stakla na prozorima upravne zgrade Bogoslovije.

    Mandić: Prodali bi ga Canetu

    Predsednik opozicione Nove srpske demokratije Andrija Mandić kaže za “Alo!” da Krivokapić pričom o podržavljenju Ostroga “skreće pažnju sa priče o organizovanom kriminalu i hapšenju lica koja su švercovala kokain preko okeana, a koja su očigledno preko šefa režima Mila Đukanovića i sa njim u vezi”.
    - Krivokapić odvraća pažnju sa krupne i najvažnije priče u regionu, a to je organizovani kriminal. Ostrog bi, prema njemu, trebalo podržaviti, a potom bi ga po uhodanom scenariju prodali Canetu Subotiću i Darku Šariću. Niko više nije naivan da proguta njihovu priču o ugroženom nacionalnom i verskom identitetu kao trenutno najvažnijem pitanju u Crnoj Gori. Sva ta pitanja može rešavati samo demokratska vlast posle smene mafijaškog režima u Crnoj Gori - smatra Mandić.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:24 pm

    Jelašić napustio kormilo NBS i tako uplašio celu Srbiju
    A. Slović - 24.03.2010. - 00:16

    Jelašić: Došlo je vreme da se povučem sa mesta guvernera...
    Radovan Jelašić, guverner Narodne banke Srbije, podneo je juče ostavku na tu funkciju iz, kako kaže, ličnih razloga. Ova odluka mnoge je iznenadila, ali i uplašila. Dok se pojedini ekonomisti nadaju da će Jelašićev naslednik nastaviti njegovu politiku, drugi kažu da on napušta brod koji tone.
    VEST DANA - Page 3 Glavna

    FOTELJA - Ostavku dajem iz ličnih razloga i nije bilo nikakvih pritisaka. Dovoljno sam dugo u ovoj instituciji, devet godina - rekao je Jelašić.
    Međutim, ekonomista Miroslav Prokopijević pretpostavlja da je bilo pritisaka i da je Jelašić ostavku podneo zbog razmimoilaženja oko politike kursa dinara.
    - Novi guverner će verovatno biti neko ko će da sluša izvršnu vlast. Tražiće od njega da štampa novac, a da u javnosti priča nešto drugo. Da, brod tone, a ne postoji ekipa koja bi taj brod zadržala na površini - rekao je Prokopijević.
    - Odluka o ostavci može da se poveže sa monetarnom politikom koja je vođena, sa spuštanjem kamatne stope i politikom slabijeg dinara, što nije odgovaralo uticajnim krugovima, kao i velikim firmama dužnicima - kaže urednik portala ekonomija.org Goran Nikolić za „24 sata” i navodi da bi bilo dobro da novi guverner nastavi politiku koju je bivši guverner Radovan Jelašić vodio.
    Procedura izbora guvernera je sledeća: na predlog poslaničkih grupa, Odbor za finansije formuliše predlog i upućuje Skupštini, o čemu se ona potom izjašnjava.
    Strani mediji navode da je kao strani đak Jelašić bio glas razuma, a kao najverovatniji razlog ostavke navode njegovo neslaganje s Vladom Srbije u vezi s odbranom kursa, koja je zahtevala energičniju odbranu nacionalne vlaute.

    Premijeru žao zbog ostavke

    Premijer Srbije Mirko Cvetković rekao je da mu je žao što se Radovan Jelašić odlučio na takav potez, jer smatra da je dobro vodio NBS, bez obzira na to što su nacionalna banka i Vlada Srbije povremeno imale nesuglasice. „Sve nesuglasice rešavane su u konstruktivnom razgovoru, a odnosi NBS i Vlade Srbije generalno su bili dobri”, rekao je Cvetković.
    scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch


    Poslednji izmenio SEKARADA dana Uto Mar 23, 2010 6:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:24 pm

    Bajec: Građani ne treba da brinu
    Ekonomski savetnik premijera Jurij Bajec kaže za „24 sata” da se nakon ostavke Jelašića monetarna politika NBS neće menjati i da je šteta što se odlučio na taj potez. „Građani ne treba da brinu. Što se tiče politike stabilnosti cena i kursa dinara, tu se ništa neće menjati, a svi dogovori postignuti s MMF-om ostaju na snazi”, kaže Bajec.

    Biografija Radovana Jelašića
    Rođen je 19. februara 1968. u mestu Baja u Mađarskoj.
    Osnovnu i srednju školu završio je u Mađarskoj, a 1992. diplomirao na Odseku za marketing Ekonomskog fakulteta u Beogradu.
    1995. magistrirao je u SAD, na Univerzitetu Ilinois u Čikagu.
    Za viceguvernera Narodne banke Jugoslavije izabran je 22. decembra 2000.
    Ostavku na funkciju viceguvernera NBJ podneo je u julu 2003. pošto je smenjen guverner NBJ Mlađan Dinkić.
    Od februara 2004. bio je direktor HVB banke, da bi se ubrzo vratio u NBS.
    Za guvernera NBS izabran 25. februara 2004. i ponovo 26. septembra 2007.
    Član je G17 Plus od njenog osnivanja, ali je posle izbora za guvernera zamrznuo članstvo u stranci.
    U septembru 2006. izabran je za predsednika Kluba guvernera zemalja centralne Azije, Crnomorskog regiona i Balkana.
    scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 6:29 pm

    Rekord-sedmica za 4,8 miliona evra dobitka uplaćena u Kanjiži
    24.03.2010. - 00:51

    Listić sa dobitnom kombinacijom brojeva 1, 2, 4, 8, 13, 14 i 26, uplaćen je u Kanjiži...
    Sa šest pogodaka sinoć je bilo 38 tiketa koji vrede po 191.376 dinara, dok za utešnu „peticu” sleduje 2.639 dinara.
    VEST DANA - Page 3 Loto

    KONAČNO - Posle više od četiri meseca, sinoć je u 23. kolu izvučena prva ovogodišnja sedmica koja dobitniku donosi rekordni iznos, najveći otkad je u Srbiji počeo da se igra loto.
    Listić sa dobitnom kombinacijom brojeva 1, 2, 4, 8, 13, 14 i 26, uplaćen je u Kanjiži i doneće vlasniku 485.247.070 dinara ili oko 4,8 miliona evra, što posle odbitka poreza znači 388.197.656 dinara ili oko 3,8 miliona evra. Dobitnik će nagradu moći da preuzme za osam dana, kad ističe rok za eventualne prigovore Državnoj lutriji.
    Sve do sinoćne sedmice rekord je držao igrač lota iz Beograda koji je u 12. kolu 2005. godine, posle plaćenog poreza postao bogatiji za oko 3,2 miliona evra. To je ujedno bila i dotad najveća loto-premija u celom regionu. Kao rekordna po broju dobitnika računa se 1998. godina, kad je bilo pet sedmica, a od juna 2006, otkad se koristi novi loto-bubanj, izvučeno je 27 sedmica. Dve premije dobili su igrači iz Republike Srpske (Bjeljina i Banjaluka).
    U 2007. godini izvučeno je 12, a 2008. osam sedmica i najviše sreće imali su igrači iz Novog Beograda (četiri puta) i Pančeva (dva puta).
    Sinoć izvučeni džoker 794787, takođe ima svog vlasnika koji je tiket za dobitak od oko 3,5 miliona dinara uplatio u Jagodini.
    Sa šest pogodaka sinoć je bilo 38 tiketa koji vrede po 191.376 dinara, dok za utešnu „peticu” sleduje 2.639 dinara.
    svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:19 am

    Beograd 25. 03. 2010

    Press

    Akcija MUP-a Srbije: Uhapšeni pedofili!

    Laslo B. iz Kikinde i Nikola M. iz Beograda uhapšeni su zbog pedofilskih snimaka koji su nađeni u njihovim kompjuterima! Sumnja se da su snimci seksualnog zlostavljanja dece napravljeni i u Srbiji

    VEST DANA - Page 3 Pedofili
    Uhapšeni u stanovima u Beogradu i Kikindi... Nikola M. i Laslo B.

    U kompjuterima uhapšenih Lasla B. i Nikole M., koji se inače ne poznaju, i predmet su dve odvojene policijske akcije, pronađena je velika količina video-materijala i fotografija najbrutalnijeg i najperverznijeg seksualnog zlostavljanja dece! Inače, akcija je odrađena na osnovu informacije koju je našem MUP-u dostavila nemačka savezna policija PKA, i koju je Odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala SBPOK-a brzo realizovalo.

    - Kod Lasla B. pronađena su 262 video-klipa na 30,5 gigabajta kompjuterske memorije! Fajl je bio zaključan pod šifrom, a nosio je naziv ok.rar. Radi se o šokantnim snimcima na kojima su deca seksualno zlostavljana na najgore moguće načine! Čak ima i sadržaja da se prisiljavaju na seks među sobom i bludne radnje - dečak sa dečakom, i devojčica sa devojčicom! Laslo B. se sumnjiči da je jedno vreme sadržaje držao i dostupnim na internetu, pa su tako pedofili mogli do pre tri meseca da vide jeziv sadržaj seksualnog iživljavanja nad trogodišnjom devojčicom u kadi! Taj fajl je izbrisan - kaže za Press izvor iz MUP-a Srbije.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:22 am

    Inače, Laslo B. je civil na odsluženju vojnog roka, a po zanimanju je inženjer za informatiku!

    - Na njegovom stolu su pronađene sličice Hentai i Manga, likova iz animiranih filmova u kojima se takođe pokazuju perverzne sadržine! Nikola M. je dugogodišnji student književnosti. Kod Nikole je pronađeno oko pet gigabajta perverznog materijala. Njih dvojica se ne poznaju, nemaju ni razmenjene telefone, ali proveravamo da li se znaju preko foruma - kaže naš sagovornik.

    Prema njegovim rečima, do ovakvih sadržaja uhapšeni su dolazili skidanjem sa interneta, a najviše su do sada koristili sajtove „edonkey" i „tores", sa kojih se može dobiti pristup drugim sličnim sajtovima.

    - Nemamo podatak da su se bavili pedofilijom, ali proveravamo da li su to radili samo preko interneta. Takođe, iako se u ovakvim filmovima najčešće nalaze deca iz siromašnih azijskih zemalja poput Tajlanda, proveravamo da li ima i naše dece. Pre sedam godina žrtva pedofila bila je i devojčica koja je naša državljanka. Sumnjamo da su neki snimci seksualnog zlostavljanja koje smo zaplenili napravljeni u Srbiji - zaključuje izvor Pressa.

    Prilikom razgovora sa policijom Laslo B. je rekao da takve sadržaje poseduje već dve godine, a uhapšeni su se ponašali, inače, vrlo smireno, kao da nisu svesni šta su radili.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:23 am

    VEST DANA - Page 3 Pedofili-2
    Pornografski materijal... Zaplenjeno nekoliko stotina video-klipova

    Oni će biti izvedeni pred istražnog sudiju uz krivičnu prijavu po članu 185. Krivičnog zakona. Maksimalna zaprećena kazna za ovo delo je svega tri godine.

    Postoji sumnja da su uhapšeni bili deo velike evropske grupacije pedofila koju je otkrila nemačka policija, pa se hapšenja uskoro mogu očekivati i u drugim evropskim zemljama.

    Dačić: Zaštita dece prioritet policije

    Ministar policije Ivica Dačić kazao je posle hapšenja osumnjičenih za pedofiliju da je jedan od prioriteta policije zaštita dece od opasnosti koji vrebaju preko savremenih sredstava komunikacije.

    - Osim borbe protiv klasičnih vidova kriminaliteta, policiji će biti prioritet borba protiv visokotehnološkog kriminala i dečje pornografije - kazao je Dačić, i podsetio da je nedavno, zahvaljujući informacijama srpske policije, uhapšen opasni američki pedofil.
    bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:30 am

    Beograd 25. 03. 2010

    Press

    Radovan Jelašić, dan posle: Moja ostavka ne ruši dinar!

    Dosta mi je državne službe, više nikad to neću da radim. Još sam mlad za penziju, radiću i dalje negde, ali moj posao sigurno neće biti vezan za politiku. Nisam imao nameru da šokiram javnost, ostavka nije poruka nikome u vrhu vlasti
    VEST DANA - Page 3 Jelasic-01

    Guverner NBS Radovan Jelašić, koji je podnošenjem ostavke prekjuče šokirao javnost, izjavio je ekskluzivno za Press da njegov odlazak sa čela Narodne banke neće uticati na slabljenje dinara, ali i da više nikada neće raditi u državnoj službi.

    Novinari Pressa sačekali su Jelašića juče ujutru ispred zgrade NBS, a on se kao i svakog drugog radnog dana pojavio u pet minuta pre sedam.

    Guverner, ovog puta bez kravate, došao je na posao „mercedesom" koji inače koristi njegova supruga, i prilično se iznenadio kada je video našu ekipu ispred zgrade NBS. U kratkom razgovoru sa našim novinarom Jelašić je rekao da posle rada u NBS „više nema nameru da radi u državnoj službi".


    Poslednji izmenio SEKARADA dana Sre Mar 24, 2010 10:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:31 am

    O Jelašiću

    - G17: Možemo da razumemo zašto je podneo ostavku posle šest godina izloženosti javnim napadima, osudama, mešanju, pritiscima i svemu ostalom.
    - NS: Ostavka Jelašića je posledica njegovog neslaganja oko monetarne politike sa ministrom ekonomije Mlađanom Dinkićem.
    - SNS: Jelašićeva ostavka je rezultat njegovog saznanja da se definitivno nalazi na brodu koji tone i da je nemoguće izbeći grčki scenario.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:33 am

    Nisam hteo da šokiram

    - Dosta je bilo i ovo. Radiću i dalje negde, još sam mlad i neću sigurno u penziju, ali to neće biti vezano za politiku - kaže Jelašić.

    VEST DANA - Page 3 Jelasic-1
    Otkud vi... Jelašić sa novinarom Pressa

    Na pitanje zašto je iznenada dao ostavku, što je dovelo do novog pada dinara za 24 pare u odnosu na evro, pa je NBS morala da interveniše sa 40 miliona evra, Jelašić kaže da ovaj njegov čin ipak neće bitno uticati na kurs.

    - NBS će, kao i do sada, blagovremeno reagovati i zbog moje ostavke neće biti većih potresa kursa, ni nekih poremećaja u odnosima sa međunarodnim finansijskim institucijama. Nisam imao nameru da šokiram javnost svojom ostavkom, kao što ni ovaj moj čin nije nikakva posebna poruka nekome iz vlasti. Razlog za ostavku je isključivo lične prirode. Svaka državna funkcija je oročena i ne bi bilo mnogo drugačije da sam ostavku najavio pre nekoliko meseci - kaže Jelašić.

    S druge strane, pojedini ekonomski stručnjaci kritikovali su Jelašića zbog podnošenja ostavke. Član Akademije ekonomskih nauka dr Mlađen Kovačević kaže da je Jelašićeva ostavka izraz neozbiljnosti.

    - Ako Jelašić stvarno veruje u ono što je rekao na Kopaoniku, da će u Srbiji doći do „grčkog scenarija", onda nije u redu da kao kapetan monetarne politike prvi napušta brod koji tone. Mislim da su mu teško pale neosnovane kritike uvoznika zbog kursa, ali nije u redu da da ostavku. Njegova ostavka je izraz neozbiljnosti, nedovoljne studioznosti i gledanja sopstvenog interesa - kaže Kovačević.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:34 am

    Otišao po nagradu

    VEST DANA - Page 3 Jelasic-3

    Profesor Danijel Cvjetićanin kaže da ljudi koji drže do svog integriteta ne podnose ostavku u vreme kad se zemlja bori sa krizom.

    - To dobri političari i dobri stručnjaci ne rade. Evo, da budem ciničan pa da kažem da verujem da je dao ostavku iz ličnih razloga. Ali, verovatnije je da je on otišao po svoju nagradu, ipak je stranom kapitalu omogućavao 300 miliona evra godišnje prihoda. On sad ide po svoju nagradu - smatra Cvjetićanin.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 10:36 am

    Kandidati za guvernera: Draginja Đurić, Dragutinović, Pitić...

    Predsednik UO Sosijete ženeral banke Goran Pitić i prvi čovek Hipo banke Vladimir Čupić negirali su informaciju „Blica" da su oni glavni kandidati za novog guvernera. Pitić je rekao da je „pitanje NBS i pozicije guvernera toliko ozbiljno i važno, da takvu priču neće postavljati na personalnoj osnovi", dok Čupić kaže da „ove najave ne treba ni komentarisati".

    S druge strane, direktor brokerske kuće „M&V investment" Dragijana Radonjić-Petrović kaže da bi funkciju guvernera odlično obavljala Draginja Đurić, predsednica IO Banke Inteza. Za profesora Ljubomira Savića dobri kandidati za guvernera su Goran Pitić i predsednik Saveta NBS Dejan Šoškić, dok član ekonomskog tima SNS-a Dejan Miljković kaže da su najozbiljniji kandidati za novog guvernera ministarka finansija Diana Dragutinović i Goran Pitić. Na Pitića i Čupića tipuje i ekonomista Goran Nikolić.

    VEST DANA - Page 3 Jpeg
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 6:52 pm

    Dajmler podmićivao Vladu Srbije da kupuje njihova kola
    A. Slović - 25.03.2010. - 00:21

    „Dajmler” je državnim funkcionerima, ali i njihovoj deci, poklanjao automobile, skupe poklone ili čak plaćao venčanja onima koji su odlučivali o poslovima...
    „Dajmler”, jedan od vodećih svetskih proizvođača automobila, podmićivao je predstavnike srpskih vlasti da bi sebi obezbedio unosne poslove, otkriveno je istragom u SAD. Zorana Marković, direktorka Agencije za borbu protiv korupcije, kaže za „24 sata” da će se Agencija baviti tim navodima, a u predstavništvu te kompanije u Srbiji bili su bez komentara.

    VEST DANA - Page 3 G

    KORUPCIJA - U okviru nadležnosti Agencije, mi ćemo pogledati podatke o imovini funkcionera koju su nedavno prijavili. Ako bismo imali nekih sumnji, onda jedino, eventualno, možemo da tražimo od poreske uprave da proveri podatke o imovini nekog funkcionera za period obuhvaćen američkom istragom - kaže Zorana Marković.
    Ona naglašava da Agencija nije istražni organ i da su njene ingerencije ograničene, ali ne odbacuje mogućnost da se ovim slučajem bavi ako se u međuvremenu dođe do novih podataka.
    - Ako bi nam, recimo, neko dostavio dokumenta koja ukazuju na korupciju u ovom slučaju, mi imamo mogućnost da sa tim podacima upoznamo nadležne državne organe, policiju ili poresku upravu i da zvanično tražimo da to ispitaju - kaže Zorana Marković.
    „Dajmler” je državnim funkcionerima, ali i njihovoj deci, poklanjao automobile, skupe poklone ili čak plaćao venčanja onima koji su odlučivali o poslovima, utvrdila je istraga koju je sprovelo Ministarstvo pravde SAD. Istragom je otkriveno da je „Dajmler” podmićivao službenike u najmanje 22 zemlje, a da bi okončao istragu u SAD, pristao je da plati 185 miliona dolara odštete. Otkriveno je i da su u Hrvatskoj podmićivali članove vlade kako bi osigurali da ta zemlja od njih kupi vatrogasna vozila. O ovoj istrazi nije kontaktirano Ministarstvo pravde Srbije, kažu za naš list u tom ministarstvu.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 6:52 pm

    Četiri srpska ministarstva imaju Dajmlerova vozila

    Automobile „mercedes” u svom posedu imaju MUP, ministarstva spoljnih poslova, poljoprivrede i životne sredine i prostornog planiranja. U Ministarstvu životne sredine kažu za „24 sata” da to ministartvo ima dva vozila marke „mercedes”: putnički kombi kupljen 2003. putem javne nabavke i automobil iz 1988, a u MUP da u poslednjih osam godina nije kupljen nijedan Mercedesov automobil. U Ministarstvu odbrane kažu da to ministarstvo u svom posedu ima automobile marke „puh”, ali da su stari oko 30 godina, odnosno da su kupljeni pre nego što je „puh” postao Mercedesov.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 24, 2010 7:01 pm

    VEST DANA - Page 3 Kristijan-v

    Suzana Milojković (32) privedena juče na Voždovcu
    Policija uhapsila Kristijanovu ženu!
    Sreda - 24.03.2010
    Beogradska policija uhapsila je juče ujutru suprugu Kristijana Golubovića Suzanu Milojković (32), nakon što je u njenom automobilu pronađena tromblonska mina!

    Kako saznajemo, osim prijave za nedozvoljeno držanje eksplozivnih naprava, njoj je u policijskoj stanici na Voždovcu napisana i prijava jer se nedolično ponašala prema pripadnicima Interventne policije.

    Prilikom redovne kontrole u ulici Vojislava Ilića, interventna policija juče je zaustavila vozilo „tojota rav 4“, kojim je upravljao devetnaestogodišnji mladić. Dok su pretresali automobil, naišli su na trombonsku minu. Kako „Alo!“ saznaje, Kristijanova supruga poludela je kada je policija iznela minu i pozvala kotradiverzionu ekipu koja ju je odnela na ispitivanje.
    - Ona se svađala i drala na pripadnike MUP-a. Zbog njenog ponašanja privedena je u policijsku stanicu u Voždovcu, gde joj je napisana krivična prijava - kaže za „Alo“ izvor iz policije.
    Tromblonska trenutna mina (TTM) namenjena je za uništavanje i neutralisanje žive sile i vatrenih sredstava koja nisu zaštićena oklopom. Uspešno dejstvo parčadi mine je u prečniku od 100 metara. Policija ispituje u koje namene je Suzani Milojković bila potrebna mina.

    scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    VEST DANA - Page 3 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 3 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    VEST DANA
    Nazad na vrh 
    Strana 3 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
     Similar topics
    -
    » Hit dana
    » MUDROSTI DANA

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: zabava-
    Skoči na: