WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     VEST DANA

    Ići dole 
    2 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
    AutorPoruka
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 7:49 pm

    VEST DANA - Page 4 24613_divac-fonet_hf

    Vlade Divac potpisao karticu za doniranje ograna
    Beta | 26. 03. 2010. - 15:08h | Foto: FoNet | Komentara: 18

    Bivši košarkaški reprezentativac i predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac potpisao je danas karticu za zaveštanje organa i pozvao građane da se pridruže akciji Ministarstva zdravlja „Produži život”, koja promoviše značaj doniranja organa.

    Divac je posle potpisivanja donorske kartice u Ministarstvu zdravlja novinarima rekao da je osećao obavezu da to uradi, jer je imao dosta prijatelja koji su bili životno ugroženi i jedini spas im je bio donacija neophodnog organa.
    svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 8:15 pm

    Politika
    Đilas oterao Hrustanovićevu

    Potvrđena vest Alo!: Razrešena Rada Hrustanović!
    VEST DANA - Page 4 Radmila-v
    Subota - 27.03.2010

    Beograd potresaju smene i ostavke. Gradonačelnik Dragan Đilas razrešio je dužnosti svoju pomoćnicu i stranačku koleginicu Radmilu Hrustanović (58), a razlog smene je, kako saznajemo, lični sukob prvog čoveka prestonice sa njegovom sada već bivšom saradnicom.

    Kako otkriva izvor „Alo!“ blizak gradskom vrhu, ovoj odluci gradonačelnika prethodila je žestoka svađa sa Radmilom Hrustanović, koja je kulminirala u sredu, kada su pale i teške reči. Zvanična smena potvrđena je tek juče, nakon što je „Alo!“ u svom beogradskom izdanju objavio vest o razrešenju Đilasove pomoćnice.

    Prema našim saznanjima, Radmila Hrustanović, koja je tek posle raskola u Građanskom savezu Srbije našla utočište u DS-u, opstala je godinama u vrhu gradske vlasti zbog dobrih veza u gradskoj kući, ali ne i u stranci.
    - Njena smena jeste iznenađenje, ali samo zbog toga što se desila tek sada. Njeni odnosi sa Đilasom uopšte nisu bili sjajni. Ona nije imala nikakvu podršku u DS-u, čak ni u njenoj Zvezdari. Visoku gradsku funkciju sve ovo vreme su joj obezbeđivale neke prijateljske veze u samom vrhu gradske vlasti, a sada je očigledno i tome došao kraj - objašnjava naš izvor.
    U šturom saopštenju Gradske uprave nema ni pomena o povodu za ovakvu Đilasovu reakciju.

    - Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas razrešio je juče Radmilu Hrustanović dužnosti pomoćnice gradonačelnika za međunarodnu saradnju članom 67. Statuta grada Beograda gradonačelnik postavlja i razrešava dužnosti pomoćnike gradonačelnika - navedeno je u zvaničnoj informaciji. Uz to, Gradska uprava obaveštava i da je „Radmila Hrustanović od 2000. obavljala više odgovornih funkcija u Skupštini grada Beograda i kabinetu gradonačelnika i dala veliki doprinos u razvoju međunarodnih i međugradskih odnosa, kao i unapređenju kvaliteta života u prestonici“.
    Đilasovi pomoćnici ostaju Živorad Anđelković, Dejan Vasović (gradski arhitekt), Aleksandar Bijelić (gradski menadžer) i Aleksandar Šapić, a zamenik je Milan Krkobabić.

    scratch Odzvonilo frustriranoj, veze joj se izmakle drinks
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 8:17 pm

    Hrustanovićeva: Radila najbolje što umem

    Smenjena pomoćnica nije odgovarala na naše brojne pozive, a više informacija nije bilo moguće dobiti ni iz kabineta gradonačelnika. Ipak, Hrustanovićeva se kasno juče oglasila pisanim saopštenjem u kom je navela da je „sa gradonačelnikom Draganom Đilasom imala odličnu saradnju zbog čega očekuje da će javnost u narednom periodu dobiti više informacija o njenom budućem društvenom angažmanu“.
    „Imala sa izuzetnu čast i zadovoljstvo da skoro punih 10 godina radim za Beograd. Trudila sam se da radim korektno, pošteno, najbolje što umem“, navodi se u pisanom saopštenju izdatom nakon smenjivanja sa dosadašnje funkcije.

    Spas u diplomatiji?

    Pre imenovanja za pomoćnicu gradonačelnika za međunarodnu saradnju, mediji su Radmilu Hrustanović već proglasili za prvog ambasadora Srbije u Crnoj Gori. Tokom poslednjih godina, uz ime ovog advokata vezivao se i nastavak političke karijere u diplomatiji. Iako je i sama pričala da joj taj posao ne bi bio neprihvatljiv, vođstvo neke srpske misije u inostranstvu do sada se nije ostvarilo. Poslednja zaduženja u glavnom gradu i kontakti sa stranim diplomatama mogla bi poslužiti kao dobra preporuka? geek zena koja je frustrirana, cilj joj je samo fotelja, nacin da dodje i sedne u ju se ne bira geek bic
    scratch pitam se sta ce sad sirotica hahaha
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:13 pm

    Banatski trougao

    Trenažna letelica „hiler“ srušila se juče u blizini aerodroma „Ečka“. Pilot Nikola Radić (54) iz Beograda zadobio višestruke prelome
    VEST DANA - Page 4 Thumb_helikopter

    ZRENJANIN - Helikopter novosadske firme „Ciklonizacija“, kojim je pilotirao Nikola Radić (54) iz Beograda, srušio se nedaleko od zrenjaninskog aerodroma „Ečka“!
    Letelica marke „hiler“ novije proizvodnje, čija vrednost iznosi između 200.000 i 300.000 evra, pala je juče oko 10.20 sati na jednu njivu u blizini aerodroma. Radić je zadobio teške telesne povrede, ali je na sreću van životne opasnosti. Posle ukazane prve pomoći, koja mu je pružena u Urgentnom centru u Zrenjaninu, povređeni pilot prebačen je na VMA u Beogradu na dalje lečenje.

    - Pacijent je zadobio prelome leve natkolenice i nekoliko rebara. Na sreću, nije životno ugrožen. Pošto se radi o vojnom osiguraniku, on je posle primarnog zbrinjavanja transportovan na VMA - izjavio je načelnik Hirurškog odeljenja zrenjaninskog Urgentnog centra dr Miroslav Davidov.

    Iako uzrok pada letelice još nije poznat, sumnja se da je do njega došlo zbog jakog vetra prilikom okretanja. Zamenik generalnog direktora „Ciklonizacije“ Tihomir Jakovljev saopštio je da je Radić penzionisani pripadnik Ministarstva unutrašnjih poslova i da je njegova porodica odmah obaveštena o svemu.
    - Radilo se o trenažnom letu kako bi se pilot uhodao i proverile performanse helikoptera pre početka sezone prskanja komaraca. Njime su rađeni poljoprivredni i tretmani šuma - naveo je Jakovljev.

    Novinarima nije bilo dozvoljeno da se neposredno približe mestu nesreće, koje su do dolaska istražnih organa i članova komisije iz Direktorata civilnog vazduhoplovstva obezbeđivali pripadnici zrenjaninske policije. Međutim, i sa velike udaljenosti bilo je očigledno da je prilikom pada helikopter potpuno uništen. Od pilota koji su se juče zatekli na aerodromu „Ečka“ saznali smo da je Radić iskusan letač. Jedan od njih otrčao je do mesta pada. Iako je uočio da je Radić živ i pri svesti, nije smeo da ga pomera jer nije znao kakve je povrede zadobio. Na sreću, svega desetak minuta kasnije stigla je ekipa Hitne pomoći i zbrinula pilota.

    Treći pad za dve godine

    U jezero Rusanda, kod sela Melenci nadomak Zrenjanina, pre dve godine takođe je pao helikopter novosadske firme „Ciklonizacija“.
    Helikopter francuske marke „gazela“ srušio se u momentu kad je skijom zakačio vodenu površinu jezera i prevrnuo se na bok. U udesu je pilot Dejan Lekić iz Novog Sada zadobio otvoren prelom desne potkolenice, dok je njegov kolega Omer Mehić lakše povređen. Pretprošle godine Banat se pokazao kao fatalno mesto za civilne, ali i vojne letelice. Nekoliko dana pre tog udesa, na ulazu u čuveno selo Baranda, pao je avion srpskog vazduhoplovstva marke „orao“. Tragedija je izbegnuta jer se pilot Tomas Janik katapultirao.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:18 pm

    28. 03. 2010

    PRESS

    ŠOKANTNO OTKRIĆE
    Tito umro kao musliman?!

    Pressmagazin došao do ekskluzivnog neobjavljenog razgovora sa bivšim beogradskim muftijom Hamdijom Jusufspahićem, u kojem otkriva zašto na Titovom grobu nema crvene petokrake. Razlog nije pripadnost masoneriji, kako se sumnjalo, već njegova opčinjenost islamskim učenjem

    VEST DANA - Page 4 1

    Iako je prošlo čak tri decenije od Titove smrti, i dalje svaki trenutak njegovog života izaziva kontroverze širom bivše Jugoslavije. Zagorski bravar sa manirima bečkog aristokrate, bez poznatog datuma rođenja, svoje narode i narodnosti nije udostojio da makar umre u „normalnim" i „čistim" okolnostima. Pitanje tajne groba dugo posle njegove smrti niko nije smeo naglas da postavi, ali su se mnogi pitali zašto na Brozovom grobu, tog velikog komuniste, socijaliste i samoupravljača, nije postavljena crvena petokraka.
    Najviše se sumnjalo da bi crveni pentagram bio u suprotnosti sa njegovom masonskom pripadnošću. Svojevremeno je Titov unuk Joška Broz rekao da je potpuna glupost da je njegov deda bio mason, da je samo želeo da mu natpis na grobu bude najjednostavniji moguć i da bi možda i „stavili petokraku na ploču, ali je u onoj gunguli posle smrti to verovatno bio propust"?!

    U potrazi za pravom istinom o Brozovom grobu, Pressmagazin je u dokumentaciji Radio Beograda došao do ekskluzivnog snimka razgovora sa nekadašnjim beogradskim muftijom Hamdijom Jusufspahićem od pre desetak godina, gde je muftija u svojoj ispovesti o druženjima sa predsednikom SFRJ prvi i jedini put izgovorio najveću tajnu koju je čuvao - Tito je umro kao musliman! Verodostojnost snimka potvrdio nam je autor intervjua, koji nije želeo da mu se pominje ime.
    Jusufspahić je opisao susret sa Titovim šefom kabineta Berislavom Badurinom, nedugo nakon što je izdahnuo „najveći sin naših naroda i narodnosti".

    scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:20 pm

    VEST DANA - Page 4 3

    - Kada je umro Tito, zajedno smo išli ja i ambasador Alžira Abdul Hamid Adžali da se upišemo u knjigu žalosti. Taman kad smo došli tamo, odmah nam je prišao Berislav Badurina, valjda se tako zvao, njegov šef kabineta ili lični sekretar. I on priđe meni i kaže:
    - Čestitam vam.
    - Šta mi čestitaš, pobogu brate? Čovek je umro, šta mi čestitaš?
    - Umro je u vašoj veri!
    - Šta - zaprepastio sam se ja.
    - U vašoj veri. Umro je čitajući Kuran. Kuran je treći put čitao...
    Badurina se potom na francuskom jeziku obratio i ambasadoru Adžaliju. Jusufspahić je pitao šta da radi sa tim saznanjem.
    - Da znate to, i ništa više - odgovorio mu je Badurina, a nakon upisivanja u knjigu žalosti dodao:
    - Videćete kad bude sahranjen. Biće samo ime i prezime, godina rođenja i godina smrti, jer tako se muslimani sahranjuju...
    Prema ovoj ispovesti muftije Jusufspahića, ispostaviće se da je tokom poslednjih dana života u bolnici u Sloveniji na Titovom stolu stajao samo prevod Kurana. Muftija je pet godina kasnije išao u Egipat, da od Hosnija Mubaraka primi zlatni orden za rad na islamskom polju, a ambasador Alžira u Kairu bio je baš Abdul Adžali, isti taj koji je bio prisutan kada mu je poverena velika tajna. Na poziv za večeru, muftija beogradski je tražio jedan uslov, da mu kaže šta mu je Badurina tom prilikom rekao na francuskom. I ambasador je sve ponovio, Tito je umro kao musliman, a čak je rekao da je obavestio svoju vladu o tom kratkom razgovoru sa Titovim šefom kabineta.
    Hamdija Jusufspahić je, inače, imao jako bliske odnose sa predsednikom i često je razgovarao s njim o islamskim verovanjima, a Tito nikada nije krio opčinjenost ovom religijom.

    - Ja sam se više puta sreo sa Titom. Sreo sam se sa njim i kao student u Kairu. Bio sam student islamsko-teološkog univerziteta. To je najstariji univerzitet na svetu. Al Azhar se zove... Bio sam tamo profesor u jugoslovenskoj dopunskoj školi kada smo se prvi put sreli. Tito je došao u naš klub, Klub Jugoslovena, i pitao:
    - Ko od vas, deco, govori arapski?
    - Ja govorim arapski - bio sam jedini koji je u to vreme od omladine govorio arapski. Onda je Tito rekao:
    - Učite, deco, arapski jer arapski je jezik budućnosti...
    Hamdija Jusufspahić postaje beogradski muftija decembra 1967. godine, a te godine se oženio Egipćankom.
    - Čim sam došao, upoznao sam se sa svim arapskim ambasadorima u Beogradu i svima je bilo drago što sam ja došao kao glavni imam, odnosno muftija u Beograd. I oni su me pozivali na iftare. Mi smo se okupljali, tako da je Tito verovatno saznao od obaveštajne službe da se među diplomatama nalazi jedan sa čalmom koji je stalno tu, i tako dalje, i koga drugi ambasadori zovu, i koji govori arapski, i kome je žena Arapakinja, a on je Jugosloven i tako dalje. I Tito je tražio da se vidimo... - pričao je muftija.
    Kako je rekao, veliki prijatelji postali su tokom 1968. godine. Prvo je za vreme studentskih demonstracija muftija pozvao studente da se povuku, „da pođu u biblioteke i budu u učionici", a prema njemu, mnogi su ga studenti muslimani poslušali, zbog čega je sutradan dobio poziv da dođe kod predsednika.
    - Tito je hteo da mi zahvali na mudrom držanju. Petar Stambolić bio je tada predložio Titu da meni daju nekakav orden. Ja kažem: „Gospodine predsedniče, ako vi mene odlikujete, ja više ne mogu govoriti. Svi će reći da ja govorim za orden. Nemojte tako, ako treba orden, onda ga dajte mojoj veri"... - pričao je.
    Potom je dobio poziv na svečani prijem povodom 29. novembra, Dana republike. Predstavnike verskih zajednica predvodio je Njegova svetost patrijarh German. scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:21 pm

    - Mene je iznenadilo to kada sam video da je patrijarh German kleknuo na koleno i poljubio Titu ruku i čestitao mu praznik. Isto je to učinio nadbiskup Bukatko. Ja nisam ni kleknuo, ni poljubio ruku, nego sam se pozdravio i čestitao praznik predsedniku. Prišao mi je Hakija Pozderac, tadašnji ministar finansija valjda, i rekao:
    - Valja malo temenat, efendija.
    A ja mu samo rekoh:
    - Alahu, Bogu jednom.
    Tito je tada nameravao da održi zdravicu za nacionalni praznik, ali je video da predstavnici verskih zajednica nemaju čašu u rukama i krenuo je da im dodaje. Muftija je video da je i njemu namenjena čaša, pokušao je da je eskivira tako što je rekao proti Smiljaniću koji je bio iza njega: „Oče proto, ovo je za vas".
    - Doajen diplomatskog kora Sami Sakar, irački ambasador tada, vidim podiže ruke i meni čestita na ovoj mojoj muci. A ja se preznojih sav, nisam smeo da uzmem čašu, nije po verskim propisima... Svi su tada mislili da sam završio svoju karijeru na velikim prijemima, da sam na početku samom završio karijeru sa Titom. Seli smo posle u crnogorski salon, a posle pola sata pojavio se Tito sa Jovankom, Mikom Špiljkom i Vladimirom Popovićem, i odmah mi reče: „Mladi efendija, odbi ti čašu i predsedniku države! - pričao je svojevremeno muftija.
    Muftija je tada stao u svoju odbranu, da takvo zlo Titu nije mogao da učini, da iz njegove ruke primi nešto što Bog zabranjuje. Kako je rekao, njemu niko ne bi zamerio pošto je mlad službenik, ali bi možda rekli: „Vidi, Tita, zulumćara, tera hodžu da javno gazi veru". A Tito je na to odgovorio:

    - E, pa takvi su muslimani. Najčistiji, najprivrženiji, najodaniji, najpošetniji, nikada probleme nismo imali sa muslimanima.
    Muftija Jusufspahić u narednih dvadesetak godina postao je čovek kome se Tito obraćao za savete u vezi za arapskim svetom i pitanja jugoslovenskih muslimana. A nikada se nije dogodilo da se vide, a da ne razgovaraju o pitanjima islamskog verovanja.
    - Najviše je voleo kada se nešto u islamu poklapa sa istorijskim materijalizmom, često je potencirao da je islam sličan istorijskom materijalizmu. Kada sam mu rekao da je prva zapoved svakog muslimana „čitaj", poredio je sa Lenjinovim „učiti, učiti i samo učiti". Naša molitva je na arapskom, ali ja sam klanjao i prevodio ono što se izgovara. Tito je pažljivo pratio šta radim, dobro sam to zapamtio. Raspitivao se kako se moli i koliko puta dnevno - pričao je muftija, i rekao još da su najčešće razgovarali o tome kako muslimani zamišljaju Boga. Na kraju, sva je prilika, Tito je sam došao do tog odgovora.
    scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:22 pm

    VEST DANA - Page 4 4
    Hamdija Jusufspahić

    Jusufspahić je opisao susret sa Titovim šefom kabineta Berislavom Badurinom nedugo nakon što je izdahnuo „najveći sin naših naroda i narodnosti".
    - Kada je umro Tito, zajedno smo išli ja i ambasador Alžira Abdul Hamid Adžali da se upišemo u knjigu žalosti. Taman kad smo došli tamo, odmah nam je prišao Berislav Badurina, valjda se tako zvao, njegov šef kabineta ili lični sekretar. I on priđe meni i kaže:
    - Čestitam vam.
    - Šta mi čestitaš, pobogu brate? Čovek je umro, šta mi čestitaš?
    - Umro je u vašoj veri!
    - Šta - zaprepastio sam se ja.
    - U vašoj veri. Umro je čitajući Kuran. Kuran je treći put čitao..

    scratch scratch scratch scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 12:03 pm

    Kazne za pušenje do milion dinara
    29.03.2010. - 00:23

    DIM Zakon o zaštiti od duvanskog dima o kome se sutra raspravlja u Skupštini, predviđa da su kazne za pušenje u javnom prevozu i radnom prostoru, od 5.000 do milion dinara. Pušenje je zabranjeno i u prostoru koji nije zatvoren, ali u kome se obavlja delatnost zdravstva, vaspitanja i obrazovanja, uključujući i dvorišta i otvorene prostore za pozorišne, bioskopske i druge predstave.

    hahaha joj koji ludaci hahaha a onog sto vozi na crveno ne mogu da kazne - nema zakona hahaha hahaha
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 11:08 pm

    VEST DANA - Page 4 Jovana-v

    Jovana vrbuje ljude za Velju!
    Starleta odlučila da se politički angažuje

    Utorak - 30.03.2010

    Bivša učesnica rijaliti programa „Veliki brat“ Jovana Pavlović uplovila je nedavno u političke vode, i to kao član Nove Srbije!

    - Član sam Nove Srbije od 2003. ili 2004. godine, a učlanila sam se jer je tad dolazila Samanta Foks u Čačak na koncert. Saznala sam da članovi stranke dobijaju dobre karte za VIP deo, pa sam odlučila da im se priklonim. Ja se lepo učlanila i sva srećna jer sam dobila za sebe i za društvo najbolje karte za koncert. Sedela sam sa svim tim bitnim ljudima u loži, haos živi! Posle onog incidenta koji je Velja imao u Knez Mihailovoj ulici, kad su ga fizički napali, u jednom intervjuu osudila sam to, što su ljudi iz stranke zapazili. Neko im je očigledno rekao da sam njihov član, posle čega su me oni odmah pozvali da se aktivnije priključim stranci jer im trebaju ljudi poput mene. Nemam dlake na jeziku, za šta su mi oni rekli da im je jako bitno, kao i činjenica da sam perspektivna, talentovana i devojka koja ima viziju, te smatraju da bih bila dobar predvodnik i govornik. A upisala sam i fakultet za marketing i trgovinu, tako da mi je to kod njih bio dodatan plus - objašnjava Jovana, koja će u stranci imati posebnu ulogu.

    - Ja ću, ajd tako da kažem, vrbovati mlade ljude da se priključe stranci. Objašnjavaću im zašto je baš Nova Srbija pravi izbor za omladinu i biću promotivno lice za stranku. Realno, mlada sam, lepa, tako da neće biti greške. Imam viziju kako sve to treba da izgleda, imam planove i mislim da ćemo se super uklopiti u viziju kako treba da izgleda Srbija u budućnosti. Videćemo kako će se sve to odvijati. Nije isključeno ni da na kraju postanem i poslanik u parlamentu. Imaću uskoro konkretan razgovor sa njima, pa ćemo tačno videti šta i kako dalje - objašnjava na samom kraju Jovana.
    U želji da čujemo komentar i predsednika stranke Nova Srbija, Velimira Ilića, pozvali smo ga, ali je do zaključenja ovog broja ostao nedostupan.

    scratch blago nama scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePon Mar 29, 2010 11:11 pm

    VEST DANA - Page 4 Salas-v

    U Novom Sadu ubijen tekstopisac Velibor Vučurević

    Overen drug Mire Škorić!
    Ponedeljak - 29.03.2010

    Velibor Vučurević (31), tekstopisac brojnih srpskih pevača, pronađen je ubijen nedaleko od raskrsnice Bulevara Jaše Tomića i ulice Jovana Hranilovića u Novom Sadu, preksinoć oko 21 sat.

    Beživotno Vučurevićevo telo, sa prostrelnom ranom u predelu glave koje je ležalo u lokvi krvi pronašli prolaznici.
    - Nisam smeo da pipam pokojnika, jer sam video da ima ranu na glavi iz koje je curila krv - rekao je za “Alo!” Miomir P., Novosađanin.
    Kako “Alo!” saznaje, Vučurević se ne dovodi u vezu sa kriminalom. Mladić je najverovatnije šetao ulicom, držeći kišobran u ruci, kada mu je najverovatnije ubica prišao sa leđa i iz blizine ispalio jedan hitac u glavu. Pre otprilike godinu dana iz Bačke Topole se doselio u Novi Sad, gde se zaposlio na jednoj privatnoj televiziji, a pisao je pesme za srpsku estradu - Miru Škorić, Šabana Šaulića, Sašu i Dejana Matića, Nedeljka Bajića Baju...

    Policija traga za ubicom, a telo mladića, po nalogu istražnog sudije, nakon uviđaja preneto je u Institut za sudsku medicinu Kliničkog centra Vojvodine.


    Mira Škorić: Ne mogu da dođem sebi!

    - U Švajcarskoj sam na nastupu i vraćam se u Beograd tek u sredu. Zatekli ste me ovom vešću, nisam ni čula da je čovek koji je uradio tekst pesme “Tragovi sećanja”, koju sam snimila sa Šerifom Konjevićem, nastradao. Ne znam šta bih rekla, treba mi malo vremena da dođem sebi.


    Šaban Šaulić: Strah me je!

    - Vraćao sam se iz Kopenhagena kada me je zatekla ta vest. Strašno. To je bio moj saradnik, napisao je tekst moje pesme “Sa mnom spavaš, njega sanjaš”. Jako mi je žao i ne znam šta se ovo dešava. Prosto me strah koja će me vest zateći jer u poslednje vreme se samo nešto ružno dešava, posebno ljudima koje poznajem.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 2:53 pm

    Kapetan Dragan u bekstvu
    01.04.2010. - 01:09
    Portparolka federalnog tužioca Roberta Meklelanda izjavila je da Sneden (Vasiljković) u utorak nije prisustvovao donošenju odluke Vrhovnog suda u Kanberi...
    Savezni sud je prošle godine doneo odluku o neizručenju Vasiljkovića, uz obrazloženje da mu suđenje u Hrvatskoj, zbog njegovih političkih ubeđenja, ne bi bilo fer.
    VEST DANA - Page 4 Dra
    LOKACIJA - Australijska policija pokušava da locira i uhapsi Dragana Vasiljkovića, poznatog kao kapetan Dragan, koji, prema jučerašnjoj odluci australijskog suda, može da bude izručen Hrvatskoj radi suđenja, javila je danas australijska televizija Ej-Bi-Si.
    Vasiljkovića, koji ima australijsko državljanstvo na ime Daniel Sneden, Hrvatska tereti za ratne zločine nad hrvatskim zarobljenicima i civilima 1991. i 1993. godine.
    Portparolka federalnog tužioca Roberta Meklelanda izjavila je da Sneden (Vasiljković) u utorak nije prisustvovao donošenju odluke Vrhovnog suda u Kanberi i da nije obavestio vlasti o promeni adrese.
    Portparolka je rekla da je policijska potraga za njim u toku.
    Savezni sud je prošle godine doneo odluku o neizručenju Vasiljkovića, uz obrazloženje da mu suđenje u Hrvatskoj, zbog njegovih političkih ubeđenja, ne bi bilo fer.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 7:40 am

    Na vrh sveta 20. put
    Srna, AFP | 01. 04. 2010. - 19:50h | Foto: AFP | Komentara: 0

    Ekspediciju koja će se u aprilu popeti na najviši vrh sveta Mont Everest predvodiće Apa Šerpa, najpoznatiji vodič nepalskog naroda Šerpasi, koji se do sada 19 puta popeo na najveći svetski vrh.
    VEST DANA - Page 4 26434_apa-serpa-afp_f
    Apa Šerpa sa statuom Bude na konferenciji za štampu danas u Katmanduu

    Tom prilikom sa vrha će biti prosut pepeo poznatog novozelandskog alpiniste Edmunda Hilarija, prvog čoveka koji se popeo na tu planinu pre više od pola veka - saopšteno je danas na konferenciji za novinare u Katmanduu.

    Apa (50), koji se prvi put popeo na vrh Mont Everesta 1989. godine i od tada se gotovo svake godine peo na najviši vrh sveta, postavivši tako svetski rekord od 19 uspona, predvodiće ekspediciju od 17 članova i nositi urnu novozelandskog alpiniste.

    "Više puta sam sreo Hilarija. Bio je to divan čovek koji je pomagao svim ljudima. Bez njega mi sada ne bismo imali ni škole ni bolnice. Zato sam veoma srećan što ću ja nositi urnu sa njegovim pepelom na vrh", izjavio je Apa Šerpas za AFP.

    Edmund Hilari osnovano je fondaciju za izgradnju škola i bolnica za planinsku oblast Šerpa u regionu Solokumbu, u podnožju Everesta. Hilari je u pratnji Šerpasa Tenzinga Norgeja uspeo da se 29. maja 1953. godine prvi popne na 8.848 visok Mont Everest.

    Novozelandski alpinista Edmund Hilari preminuo je u januaru 2008. godine u 88. godini. Jedan deo pepela posut je u moru duž Oklanda na Novom Zelandu, a jedan deo sačuvan je u budističkom manastiru u selu Kunde na Himalajima, na istoku Nepala.

    Nova ekspedicija, koju predvodi Apa Šerpa, krenuće 6. aprila, a njen cilj je da najviši vrh očisti od otpadaka koji ostavljaju nemarni alpinisti.

    Ekspedicija planira da prikupi sedam tona otpada koje su prethodne ekspedicije ostavile na Himalajima i donesu ga u bazu gde će biti sortiran.

    Tokom prve ekspedicije prikupljanja otpada 2008. godine sakupljena je tona otpada, a dok je 2009. godine prikupljeno šest tona smeća, među kojima i ostaci helikoptera italijanske vojske koji se srušio 1973. godine. svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 6:29 pm

    Vesti dana - petak, 2. april 2010. 07:27 RSS


    Danas je Veliki petak, dan svehrišćanske žalosti
    Tanjug - Pre 5 sati

    BEOGRAD - Hrišćanske crkve, koje ove godine istovremeno proslavljaju praznik Vaskrsenja i sve dane u Nedelji stradanja, obeležiće danas Veliki petak, dan kada je na Golgoti raspet i umro Isus Hristos. Večernju službu sa iznošenjem plaštanice pred oltar a potom i jutrenje sa ophodom hrama uz nošenje plaštanice predvodiće na Veliki petak, u beogradskoj Sabornoj crkvi, patrijarh srpski Irinej. Večernjim bogosluženjima na Veliki petak obeležava se vreme smrti i skidanja sa krsta tela Gospodnjeg, kada se na posebno ukrašen sto ispred oltara koji predstavlja Hristov grob iznosi plaštanica. Sveštenici iznose crvenu plaštanicu i tri puta, uz zvuke klepala, obilaze oko crkve, što simbolično predstavlja hristovu sahranu. Plaštanica se potom polaže ispred oltara, a vernici u tišini dolaze na celivanje sve do subote uveče, uoči Vaskrsa koji se slavi od ponoći i kada se u znak vaskršnje radosti oglašavaju i prva zvona. Ovaj dan hrišćanske žalosti je i poslednji i najznačajnijih u nedelji Stradanja za sav hrišćanski svet, a njegova smrt je uvod u radost Vaskresenja koje sve hrišćanske crkve ove godine obeležavaju u nedelju, 4. aprila. U pravoslavnim crkvama se na Veliki petak ne služe liturgije, već carski časovi sa čitanjem delova jevanđelja o događalima u dane Stradanja. Prema predanju zapisanom u jevanđeljima, Isus Nazarećanin, car Judejski, umro je na krstu u "šesti čas dana" i zavese jerusalimskog hrama precepile su se na pola, sunce se pomračilo i sva zvona su popucala. Zato u pravoslavnim hramovima na Veliki petak ne zvone zvona, već se bogosluženja najavljuju drvenim klepalima. "Dođoh na svet da svedočim istinu. Svaki koji je od istine sluša moj glas", zapisano je u Jevanđelju po Jovanu u kome Isus pred Pilatom objašnjava svoju misiju i svesnu žrtvu za spasenje ljudskog roda. Veliki petak je za sve hrišćane dan strogog posta a oni koji poštuju pravila, u znak žalosti, pripremaju hranu na vodi ili čak uopšte ne jedu i ne piju do zalaska sunca. U Srbiji je običaj da se na Veliki petak zaustave svi poslovi i u kući i u polju. U nekim krajevima je običaj da se na Veliki petak farbaju jaja i to u crvenu boju koja je simbol nevino prolivene krvi Hristove i novog života koji se rađa iz njegove svesne žrtve. Veliki petak je za hrišćane izraz poštovanja prema žrtvi Hristovoj i vere da svako stradanje prethodi Vaskrsenju kao i da - bez stradanja i smrti nema vaskrsenja. gg/br/drm
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 01, 2010 7:09 pm

    Vesti
    Najveći serijski ubica u SAD!
    Monstrum Rodni Alkala osuđen na smrt
    VEST DANA - Page 4 Sad-v
    Petak - 02.04.2010
    Tri nedelje pošto ga je porota proglasila krivim za ubistvo četiri žene i jedne tinejdžerke, sud u Santa Barbari (Kalifornija) osudio je na smrt Rodnija Alkalu (66), jednog od najgorih serijskih ubica u Americi.

    Policija veruje da je Alkala odgovoran za smrt čak 130 žena koje su nestale tokom sedamdesetih godina. Njihove fotografije policija je pronašla na trofejnoj tabli ubice.
    Tokom izricanja presude, Alkala nijednog trenutka nije pokazao ni trunku kajanja već je dobacivanja roditelja žrtava slušao potpuno miran i pognute glave. Suđenje je bilo bizarno čak i za Kaliforniju. Ubica se sam branio, pevao je pred porotom o krvi i ubijanju, ali i grubo unakrsno ispitivao neutešnu majku jedne od žrtava.
    „Želimo da nam javnost pomogne u rešavanju ovih ubistava. verujemo da su žene sa fotografija bile žrtve brutalnog serijskog ubice“, rekao je tužilac Met Marfi.

    Istragu o serijskom ubici vodile su policije u Nju Hempširu, Vašingtonu, Kaliforniji, Arizoni i Njujorku. Alkala je u zatvoru od 1979. On je već dvaput bio osuđen na smrt, ali su presude ukidane. Alkala je žrtve sadistički mučio pre ubistva, razbijao im je glave čekićem ili kamenom, a neke je davio. Kod njega su pronađene i slike golih žrtava.
    „Ako postoji pakao, nadam se da će on goreti u njemu večno. Volela bih da on oseti zlo koje su osetile njegove žrtve“, rekla je Didrean Parentau, sestra jedne od žrtava.

    Polanski mu bio profesor

    Slučaj serijskog ubice privukao je veliku pažnju javnosti u SAD. Naime, Rodni Alkala ima koeficijent inteligencije od čak 160, kao što je imao i Albert Ajnštajn, jedan od najpoznatijih naučnika u istoriji. Alkala je na Univerzitetu u Kaliforniji završio lepu umetnost, u Njujorku je studirao kameru i veruje se da mu je jedan od profesora bio čuveni reditelj Roman Polanski.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:14 pm

    VEST DANA - Page 4 F4-v
    Aleks Marić, košarkaš Partizana, za alo! posle ulaska na fajnal for:
    A sad - na titulu!
    Subota - 03.04.2010

    Kakva debitantska sezona u dresu Partizana za Aleksa Marića! Najbolji igrač regularnog dela sezone Evrolige sada će imati priliku da se bori i za tron Starog kontinenta, a u uvodnim minutima posle trijumfa nad Makabijem njegov mobilni telefon bio je zatrpan porukama.

    - Ma stižu čestitke iz celog sveta. Eto, moji roditelji su kod kuće u Australiji gledali uz kaficu i doručak utakmicu. Istina, ustali su malo ranije, ali vredelo je i drago mi je što sam ih obradovao i na ovaj način - rekao je Marić.
    Šta će se sve naći u koferu sjajnog centra pred put u Pariz, rano je pričati, ali u njemu sigurno neće biti bele zastave.
    - Niko nije mislio da ćemo zabeležiti jednu pobedu u Evroligi ove sezone, a eto, sad se pakujemo za Pariz. Zaista veliki uspeh, ali kada se držimo zajedno, zaista je sve moguće. Naravno da imamo šanse na fajnal foru, naravno da smo svesni da je evropska titula na talonu, ali polako, polako... Uložili smo veliki rad, srce i trud u ovo i isplatilo nam se. Neverovatan je osećaj, a teško da bi išta od ovoga bilo moguće da nismo iza sebe imali preko 20.000 navijača.

    U polufinalu crno-bele očekuje Olimpijakos, grčka ekipa u koju je kao i u Makabi uloženo na desetine miliona evra.
    - Igrali smo sa njima već dva puta ove sezone, ali ovo će biti borba na neutralnom terenu. Ima mnogo vremena za pravljenje novih taktika i okršaja do Pariza. Znam da niko ne sme da nas potcenjuje, to smo valjda dokazali kroz sve ove utakmice.
    Put francuske prestonice uputiće se i veliki karavan navijača Partizana iz Srbije, Crne Gore, Makedonije...
    - Navijači Makabija su kupili 6.000 karata za Pariz, tako da je i za njih, kao i za njihove košarkaše ovo bio veliki šok. Eto, nadam se velikoj podršci „grobara“, valjda će dobiti te ulaznice upola cene - uz osmeh je poručio Marić.
    svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka


    Poslednji izmenio SEKARADA dana Pet Apr 02, 2010 7:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:15 pm

    Todorić pomaže kladiocima
    Sve pare na Partizan!

    Sportski direktor Partizana Dragan Todorić, između ostalog, poznat je i kao strastveni kladilac, tako da je sada već legendarni operativac crno-belih spremno dočekao pitanje na koga bi trebalo uložiti pare na fajnal foru.
    - Sada bih stavio pare na Partizan. Kada smo došli do ovde, uprkos svemu, onda je zaista sve moguće. Ne treba zaboraviti i da Olimpijakos igra u crveno-belim dresovima, što nam daje više šanse nego da imaju dresove neke druge boje - uz osmeh je prokomentarisao Todorić.
    Završni turnir Evrolige u Parizu biće ukupno četvrti sportskom direktoru Partizana, ali kako on priznaje, ujedno i najdraži.
    - Ovo će mi sigurno biti najdraži fajnal for, bez obzira na to što sam bio i u Istanbulu 1992, kada smo osvojili titulu. Mislim da u klubu još uvek nije svestan kakav smo uspeh ostvarili. Ovo je pre svega delo ruku Duška Vujoševića, jer je on selektirao igrače, radio sa njima na tereni i van njega, a meni i ostalima u stručnom štabu je drago što smo deo ovog tima.
    Kao i obično, finansije su uvek bolna tačka i najveći problem crno-belih bez obzira na rezultate koje ostvaruju.
    - Probaćemo da tim zadržimo na okupu makar dve sezone, jer bi uz adekvatnu podršku mogli da probamo da ponovimo uspeh iz Istanbula - rekao je Todorić.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:17 pm

    Maja Ognjenović:
    Biću uz Miloša u Parizu na F4!

    Halo, Teo?
    - Maja ovde - dočekao nas je s druge strane slušalice glas Ognjenovićeve, jedne od naših najboljih odbojkašica, devojke Miloša Teodosića, zvezde Olimpijakosa.
    - Miloš je u gužvi, ako stigne javiće vam se kasnije.
    Do tada, šta Maja misli o duelu Olimpijakosa i Partizana na fajnal foru Evrolige?
    - Nisam vam ja baš kompetentna za košarku, ali sam očekivala da će Olimpijakos sa Prokomom završiti u tri utakmice. Ostvarili su zacrtano, našli su se na fajnal foru, a jako mi je drago što je isto uradio i Partizan. Čula sam da se Srbija digla na noge, stvarno fantastičan uspeh. Priznajem, biće mi teško na meču Partizan - Olimpijakos, verovatno ću biti tamo uz Miloša - rekla nam je Maja.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:17 pm

    Pini uzimao upaljače koji pale!!!

    Trener Makabija Pini Geršon uredno je proverio svaki upaljač koji je doleteo na parket. Oni koji su radili bacio je svojim pomoćnicima, a oni koji nisu hteli da upale, poslati su prema zapisničkom stolu.

    Hrvati baš besni zbog transparenta

    Hrvatski mediji su se u izveštajima iz „Arene“ isključivo fokusirali na transparent „grobara“ na kom je pisalo: „Dogodine u Kninu“.
    „SLOBODNA DALMACIJA“: Ako ćemo biti dobronamerni, mogli bismo poruku shvatiti kao prvotravanjsku šalu ili plan proširenja Jadranske lige.
    „JUTARNJI LIST“: Košarkaši Partizana su napravili senzaciju. Nažalost, spektakl u „Areni“ nije mogao proći bez nacionalističkih skandiranja i poruka uz transparent „Dogodine u Kninu“, koji sam o sebi dovoljno govori.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:18 pm

    Svetski mediji o crno-belima

    IZRAEL
    „Haarec“: Publika je bila odlučujući faktor. Razočaravajuća sezona za Makabi, čiji su ključni igrači Anderson i Lazme prerano imali probleme sa ličnim greškama.
    „Vesti Izraela“: Srbi razbili Makabi u poslednjoj četvrtini. Puna „Arena“ dala neophodnu energiju Partizanu.
    „One“: Šokantno. Makabi je razočarao, a Anderson je meč završio bez poena. Snaga Srba je to što mogu da stvore nešto ni iz čega.
    GRČKA
    „Sportnet“: Sjajne bebe Duška Vujoševića su odrasle. Posle 12 godina crno-beli su ponovo na fajnal foru.
    „Kontra“: Deca učitelja Duška Vujoševića su ponizila skupi Makabi.
    ITALIJA
    „Basketnet“: Ko ide na F4? Bo! Mali podseća na Dragana Lukovskog.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:19 pm

    Olimpijakos već strepi
    Čajldres: Biće nam teško sa Partizanom

    Vrlo brzo, odmah po završetku četvrtfinalne serije sa Prokomom (3:1) i plasmana na fajnal for, košarkaši Olimpijakosa su se usredsredili na nove obaveze i duel polufinala Evrolige sa Partizanom.
    Stari znanci još iz prve faze takmičenja, kada su obe ekipe ostvarile trijumfe na domaćem terenu (Beograd - 86:80, Atina - 81:60), ovog puta će igrati za veliko parisko finale.
    Najbolji košarkaš Pirejaca - Amerikanac Džoš Čajldres svestan je kvaliteta beogradskih crno-belih.
    - Partizan je težak rival. Crno-beli su sjajno napredovali u proteklom periodu, ali smo ih već pobeđivali. Imamo dovoljno vremena da se pripremimo za fajnal for. Sada nam preostaje da se opustimo do ponedeljka i uživamo u uspehu.
    Po saznanju ko će igrati na fajnal foru, komentar je dao i Čajldresov saigrač Patrik Beverli:
    - Beograđani su jaki. Očekujem tešku utakmicu i moramo da budemo oprezni. Ne smemo da ponovimo greške iz meča koji smo izgubili u Srbiji, već moramo da ostanemo skoncentrisani kako bi smo ostvarili zacrtani cilj.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:20 pm

    VEST DANA - Page 4 Novak-v

    Iza kulisa Partizanovog uspeha u Evroligi
    Nole i Dodik čestitali na F4!
    Subota - 03.04.2010
    Svega nekoliko minuta pošto su se košarkaši Partizana povukli sa vrućeg parketa „Beogradske arene“, u svlačionicu junaka istorijskog uspeha našli su se svi oni koji su želeli da izljube trenera Duška Vujoševića i igrače.

    Među prvima, čestitke je uputio Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske, dokazani partizanovac i počasni član uprave kluba. Dodik je igračima održao i kratak govor, a za izlaganje je nagrađen aplauzom. Ovog puta društvo mu nije pravio prvi čovek Srbije - Boris Tadić, s kojim je u tandemu vodio navijanje u VIP loži. Možda Tadić preksinoć nije želeo da padne u iskušenje da ponovo nazdravi uz pobednički šampanjac i da za to ponovo plati kaznu zbog ispijanja alkohola na sportskim borilištima.

    Euforičan je bio i naš najbolji teniser Novak Đoković, koji se nije odvajao od Predraga Danilovića, predsednika Partizana. Legendarni as Saša Đorđević je još jednom ponovio: „Pa ljudi, jesam li vam rekao da ću vas gledati na fajnal foru u Parizu?“ A Milenko Tepić? Sadašnji košarkaš Panatinaikosa je vodio pesme s Partizanovog juga, kao u najboljim danima dok je nosio igru crno-belih.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimePet Apr 02, 2010 7:21 pm

    Igrači u „Dobrili“, Dule u Košutnjaku

    Košarkaši Partizana su plasman na fajnal for Evrolige proslavili u klubu „Dobrila“ na Dorćolu. Na suprotnom kraju grada, tačnije u Košutnjaku u restoranu „Kafanica“, okupili su se Dule Vujošević, članovi stručnog štaba i prijatelji kluba. svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka svirka
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 4:39 pm

    Počeli pregovori da se Uskrs svake godine slavi istog dana
    M. Joksimović - 02.04.2010. - 00:49

    U Uskršnjoj poslanici patrijarh srpski Irinej rekao je da se SPC moli da se na Kosovo vrate mir i sloboda...
    Pravoslavna, katolička i protestantska crkva danas obeležavaju Veliki petak, dan kada je, po verovanju, Isus Hristos raspet na krstu. U nedelju će hrišćani proslaviti Uskrs, dan kada je, po verovanju, Isus Hristos vaskrsao, a poslednji put kada su vernici zapadne i istočne crkva slavili taj praznik istog dana bilo je 2007. godine.

    VEST DANA - Page 4 Uskrs

    SVI - Najveći hrišćanski praznik sve hrišćanske crkve proslaviće ove i sledeće godine na isti dan, što se ne dešava svake godine. Na razliku u datumima proslavljanje Uskrsa među crkvama, objašnjava za „24 sata“ verski analitičar Živica Tucić, utiču brojni faktori.
    - Nije važno što jedni slave vreme po gregorijanskom, a drugi po julijanskom kalendaru. Dan na koji pada Uskrs zavisi od više faktora – od prolećne ravnodnevice, dana na koji pada jevrejski praznik Pasha, brojnih indeksa. To je komplikovana formula i datumi se izračunavaju više od 100 godina unapred. To je problem, jer zamislite kako se oseća, na primer, hrišćanin u Jerusalimu kad mu prebace da hrišćanske crkve među sobom ne mogu da se dogovore da svoj najveći praznik slave istog dana - objašnjava Tucić.
    Zbog toga su, kaže on, između hrišćanskih crkava počeli razgovori da se Uskrs stalno proslavlja istog dana jer je pouzdano poznato da je Isus umro sredinom aprila.
    - Predlog je da se slavi u prvu nedelju posle 15. aprila - kaže on.
    Dok ne padne dogovor, pravoslavci i katolici će već od 2012. Uskrs ponovo slaviti u različite dane, a 2013. ta razlika biće veća od mesec dana – pravoslavci će slaviti 5. maja, a katolici 31. marta.
    Redakcija „24 sata” čestita svim hrišćanima Uskrs.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 03, 2010 4:39 pm

    Patrijarh Irinej: Molimo se za slobodu na Kosovu
    U Uskršnjoj poslanici patrijarh srpski Irinej rekao je da se SPC moli da se na Kosovo vrate mir i sloboda. „Molimo se Bogu da se molitvama svetoga Save i svetoga cara Lazara vrate mir i sloboda na naše stradalno Kosovo, našu duhovnu kolevku i naš Jerusalim, tamo gde su naše najveće svetinje, koje su biseri pravoslavne kulture i sveukupne hrišćanske baštine”, navodi se u Uskršnjoj poslanici patrijarha Irineja.
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    VEST DANA - Page 4 Empty
    PočaljiNaslov: Re: VEST DANA   VEST DANA - Page 4 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    VEST DANA
    Nazad na vrh 
    Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
     Similar topics
    -
    » Hit dana
    » MUDROSTI DANA

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: zabava-
    Skoči na: