WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     NA KOGA STE LJUTI DANAS ????

    Ići dole 
    4 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2
    AutorPoruka
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 12:49 am

    Bes može prouzrokovati brojna oboljenja

    Bes je izvor energije i neophodno je pretvoriti ga u zdravu životnu energiju.
    Osećanja treba uvek podeliti sa nekim i treba zbijati šale na temu besa svakog pojedinca, jer kada čovek počne da se smeje, prolazi i bes.

    Izneverena očekivanja stvaraju ljutnju, a kada je čovek besan, on izbacuje hormone stresa koji ga čine agresivnim.

    Kada ljudi godinama u sebi sakupljaju bes i mržnju i ne daju sebi oduška, može doći do depresije ili destruktivnog ponašanja, au najgorem slučaju i do ludila.

    Bes predstavlja ogroman izvor energije koja mora da se pretvori u zdravu životnu energiju.

    Da bi se oslobodili srdžbe, ljudi sa Istoka odskora koriste vazu za urlanje, izurlaju se na jedan kraj dok drugi blokira jake tonove da ne bi smetali njihovim komšijama, a taj "obrnuti megafon" im dođe umesto vreće za udaranje.

    Postoje ljudi koji jače naginju besu, koji nastaje usled povređenih očekivanja.

    Međutim, bes je jedan od psiholoških riziko-faktora za teška oboljenja srca i zato ga treba kontrolisati da ne bi bes kontrolisao bilo kog pojedinca, savetuje bečki psiholog Julija Umek.

    Ona smatra da je, upravo zato što i ljutnja čini život, potrebno razviti odgovarajuće strategije protiv besa.

    Stručnjaci ukazuju da treba razmisliti ko može da posluži kao primer i koja strategija za savladavanje besa može najviše pojedincu da pomogne.

    Tako je, na primer, čuveni kompozitor Betoven energiju besa pretvorio u divnu muziku.

    Mehanizmi potiskivanja mogu da blokiraju čoveka, tako da je korisno duboko udahnuti vazduh, izdahnuti ga, protresti ruke i pomisliti na nešto lepo jer radovanje unapred pomaže duši da savlada nepodnošljiv osećaj besa.

    Psiholozi smatraju da svako svoja osećanja treba da podeli sa nekim i, takođe, preporučuju da se zbijaju šale na temu besa svakog pojedinca, jer kada čovek počne da se smeje, prolazi i bes.

    U savladavanju besa, takođe, može pomoći ako se zamisli da je prošla decenija i da se sagleda šta je uzrokovalo bes,jer se sa te vremenske distance najčešće ispostavi da je bes bio nebitan u odnosu na njegove posledice.



    Aleksandra Milovanović, Tanjug.
    b92
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 12:58 am

    Bes i ljutnju koristite kao izvor snage

    Bes ide uz čoveka. A čovek se ljuti zbog besa, jer mu on kida i poslednji nerv. Međutim, bes i oslobađa snagu. Kako ovu energiju da koristite savetuje bečki psiholog Julija Umek. Postoje ljudi koji jače naginju besu. Bes ili srdžba nastaju usled povređenih očekivanja. Na primer stojite u koloni ili bankomat ne funkcioniše.

    Ljutnja je jedan od psiholoških riziko-faktora za teška obolenja srca.
    Evo primera kako da savladate svakodnevni mali ili veliki bes:

    Potražite primer ili strategiju

    Upravo zato što i ljutnja čini život, potrebno je razviti odgovarajuće strategije protiv besa. Razmislite ko može da Vam posluži kao primer i koja strategija za savladavanje besa Vam najviše odgovara.

    Koristite energiju

    Možda Vam Betoven može poslužiti kao primer. On je energiju besa pretvorio u divnu muziku. Sa tom energijom će Vam sigurno uspeti da veoma brzo obavite poslove koje ste već duže odlagali. Nakon toga osećaćete se bolje a i naučićete da koristite akumuliranu energiju.

    Hormoni stresa čine nas spremnim za borbu


    Kada je čovek besan, on izbacuje hormone stresa, koji čine agresivnim. Kada ljudi godinama u sebi sakupljaju osećaje besa i mržnje i ne uspeju da ih izbace, može doći do depresije ili čak destruktivnog ponašanja, u najgorem slučaju i do ludila.
    Srdžba predstavlja ogroman izvor energije, koja mora da se pretvori u zdravu životnu energiju.

    Izdahnite i izbacite brige


    Mehanizmi potiskivanja mogu da blokiraju čoveka. Korisno je duboko udahnuti vazduh, izbacivanje vazduha je važniji deo disanja, istresite ruke i pomislite na nešto lepo što ćete sebi u najskorije vreme priuštiti. Radovanje unapred pomaže duši da savlada nepodnošljive osećaje besa.

    U ljutnji sačuvati mir


    Braća i sestre besa nisu dobri pomoćnici: gnev, srdžba, agresija, želja za uništavanjem, mržnja, unutrašnja „zatrovanost", uzan vidokrug. Što je čovek više svestan energije koja nastaje usled besa, to je bolje može savladati.

    Podeljena patnja je pola patnje


    Najbolje rešenje je humor tj. zajednički smeh na temu besa. Zamislite da je prošlo deset godina, čega ćete se još sećati iz te situacije koja Vas je iznervirala.


    Izvor: ComPress
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 1:32 am

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 16862pfw1
    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 W318
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: na koga ste danas ljuti ??? i kako se osecate???   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 1:38 am


    Predlog,prepraviti rubriku u KAKO SE DANAS OSECATE,,JA SE OSECAM hehehehehehehehehehhehehehhhehhehehhhheheheh
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 20, 2009 8:23 pm

    icon_granpa Na organizatore koncerta Finale - ZVEZDE GRANDA bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic bic
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimePet Jul 24, 2009 10:36 am

    Imam potrebu da nekoga zadavim....

    Kad sam luda, pa neka mi je tako,al' nece moci vise ovako.

    geek

    Svakom losem ku......u i dlaka smeta,e konacno sam i ja to ...skontala..
    E, sad sam ljuta, i to ljuta bas, bas onako za prave, a nikoga nemam da zadavim.
    Jedino da udarim glavu u zid pa sta bude,al' se bojim da cu zid srusiti.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimePet Jul 24, 2009 10:51 am


    Nije glava kriva da je lupas a zid jos manje...zdravo je biti ljut.Najvise je ljuta sljivovica ljuta,ma evo ga i postar nervozan nesto..
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimePet Jul 24, 2009 6:44 pm

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 0_north_wind_300_300x405

    Na vetar koji je ko poludeo poceo da duva. Jedva sam sacuvala cvece na terasi da mi ne odnese. Kad ne bi bilo vetra ja bih bila naj srecnija bbuny
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 01, 2009 10:46 am

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Dtm11 Na one koji...smisljaju, izmisljeju,na sebe, sto sam takva kakva jesam,mrizim sebe i ne zelim da vidim moj lik u tom jeb....m ogledalu.

    Da li ima neko u ovom zemaljskom svetu ko je ..ISKREN...
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 02, 2009 5:39 am

    hahaha sto kaze moja drugarica pa i ja sam ljuta na sebe, confused zbog situacije u kojoj sam sad duri se
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 20, 2009 12:12 pm

    E, sad mi nesto ..zeki..pc evo sad ga..sredim..NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Break_pc2a, ja samNA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 A176cg4NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Smajlic%20pusa
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 07, 2009 5:48 am

    Na ADMINISTRATORE...ne znam koliko ih ima,al to nije ni vazno.Vazno je da sam besna,ne zelim cetitke sa VELIKIM ZAKASNJENJEM,HVALA ADMINISTRATORIMA NA PAZNJI ....ja se ne drzim izreke bolje ikad nego nikad.
    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Blam
    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 68ic1th
    ......................................................
    i vise nisam besna ...bila bih da nisam rekla sto mislim clap
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: NA KOGA STE LJUTI DANAS???   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 09, 2010 1:21 am

    TREBA MI JEDAN....
    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Getimgl

    KOMSHIJA,je puko ili je osho u tri PM. Muzika do daske, a ton na TV da bi chuo ...farmu...

    Jedino da idem vani???
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitimePet Nov 05, 2010 11:49 am

    Exclamation na onog pijanduru sto mi nije dao platu Exclamation a pitanje je kad i da li ce.... Exclamation
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: NA KOGA STE LJUTI DANAS ????   NA KOGA STE LJUTI DANAS ???? - Page 2 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    NA KOGA STE LJUTI DANAS ????
    Nazad na vrh 
    Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
     Similar topics
    -
    » DANAS JE PETAK 13.
    » Danas je stiglo leto
    » CEMU STE SE DANAS OD SRCA NASMEJALI?

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: