WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
    RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     DA LI BI OPROSTILI PREVARU?

    Ići dole 
    4 posters
    Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
    AutorPoruka
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 13, 2008 10:39 am

    Neplanirana prevara je manje prevara nego ona što je svjesno i namjerno "odrađena"?
    Mislim,gdje je to čudo od vage da to izmjeri?!!!
    Ili,ako je te tvoj partner prevario onako iz požude,a kao tebe voli,da li je moguće
    nastaviti u ljubavi sa njim?
    Dobro,ako smo zapostavljali partnera namjerno ili nenamjerno,da li je prevara
    način da nam se zapostavljeni revanšira i nauči nas lekciji?

    Lično,mislim da su to postupci nezrele i slabo-karakterne osobe,koja i sama ne razumije jezik ljubavi i emocija.

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Romancekf2


    Kako bi ste vi odreagovali da vas partner prevari?
    Mislite li da bi prava ljubav izdržala i taj sam čin?
    Može li se prevara izbjeći?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 13, 2008 10:45 am

    Evo i  jednog odgovora na pitanje...

    Prava ljubav zaista pobedjuje


    Moram nekom da kažem za ovo, inače ću da svisnem. Oprostila sam mu.
    Trebalo mi je sedam dana, cepala sam se i gušila, izgubila sam tri kilograma, ali nije mi žao.

    Sedela sam sama u sobi 200 kilometara daleko od kuće i čitala poruke koje je on slao njoj, dok je koristio moj mobilni telefon, a nije znao da mi je uključena opcija pamćenja poslatih poruka. Bila sam kao gromom pogođena jer sam sumnjala u tu osobu odavno, osećala sam da se nešto dešava, skretala sam mu pažnju, ali me je uvek razuveravao.

    Povezala sam sve situacije u kojima sam bila sa njima, trenutke kad me je gledala u oči sa čudnim sjajem i trabunjala o ženskim temama. To što sam dugo osećala da između njih nešto postoji i setila se kako su me smatrali budalom pokrenulo je lavinu negativnih emocija. Da sam bila bliže, čini mi se da bih bila spremna na sve, spremna da uništim njega nju i sebe, dve porodice i petoro dece pride.

    Celu noć nisam spavala smišljajući osvetu, a sutradan sam mu poslala poruku da sve znam i da se pakuje iz kuće.

    Usledili su dani zivkanja i dopisivanja, vratila sam se kući i kilometarski razgovori su se nastavili. Još 5 dana bukvalno nismo spavali, ali smo sva g..na iz našeg braka izručili napolje, istrpeli taj nesnosni smrad i PREŽIVELI. Pokazao je da me neizmerno voli, a ja sam priznala svoje prilično neženstveno ponašanje prema njemu u poslednje vreme.

    Čak je ispalo dobro to što se desilo, jer se volimo više nego ikad.
    Prava ljubav zaista pobeđuje i kilometarski razgovori.
    Mada mi se stomak i dalje okreće kad pomislim na njih dvoje, pokušavam da se izlečim i čekam da vreme učini svoje. Ako vam kažem da oni zajedno rade i svaki dan sede na rastojanju od pola metra, hoćete li misliti da sam glupa, luda ili sam zaista hrabra?

    intercaffe
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 13, 2008 10:52 am

    Drugo iskustvo


    Prevara. Ostaje sumnja, ali mozda ce to vreme izleciti.


    Vec nekolika dana trazim i istrazujem na internetu sve o prevari tako sam naletela i na ovu stranu. Procitala sam sta su napisali ljudi i da imaju razlicita iskustva i razmisljanja o tome. E moje je sasvim drugacije i ne moze se uporediti ni sa jednim. Ovo je jedino mesto gde mogu opisati pravu situaciju, zato sto o ovome ne bih sa nikim pricala niti zelim da iko zna. Ali nekima moze razjasniti neke stvari u vezi tome iako i meni u ovom trenutku nista nije jasno.

    U braku smo 18 godina. Imamo dvoje dece a uzeli smo se iz prevelike ljubavi. Nas brak je bio primer svim nasim prijateljima, nikad se nismo svadjali, uvek smo razgovorom resavali sve probleme. Ljubio me i grlio pred svima i nakon 18 godina. Bilo mu je uvek drago da njegova zena i zrelijim godinama drzi do sebe, redovno ide u teretanu, pazi na svoj izgled. Oboje imamo divne profesije, slicne ali ne iste tako da se i tu nadopunjujemo. Uvek smo jedno drugom bili prijatelji koji mogu o svemu pricati i potraziti savet, nikad jedno drugome nismo ogranicavali nista. Idealnije nije moglo da bude. Ponekad sam se pitala cime sam zasluzila takvog coveka i bila sretna sto svoj zivot delim sa nekim kao sto je on. Moja rodbina i prijateljice su ga obozavali, neke mi cak i zavidele uporedjujuci svoje muzeve sa njim.

    Ali eto desilo se da pre tri godine upoznam slucajno coveka koji je privukao moju paznju.
    Postao mi jako zanimljiv iako nisam na pocetku pomisljala da moze nesto da bude medju nama zato sto nista mi nije falilo u braku da bi prevarila muza. Prvo smo razmenili e - mail adrese i poceli dopisivanje kad smo bili u mogucnosti(to je veoma opasna stvar).
    Shvatila sam da je interesantan, svaki put bi doznala nesto vise o njemu i stvari su krenule onako kako nije trebalo. Nakon par meseci dopisivanja predlozio mi je da odemo na kafu. Nisam odmah prihvatila ali sam rekla sebi da u tome nema niceg loseg i ako izadjem na kafu. E, to se i dogodilo. Sredila sam sebe najbolje sto znam da bi ostavila utisak i seli u restoranu, pomalo se cudeci sebi kako mogu da ne osetim strah da nas neko sto me poznaje vidi.
    Kako je vreme prolazilo javila se obostrano zelja da bude i nesto vise medju nama. To je doslo spontano i doslo je do prvog susreta u motelu. Bilo nam je divno. Zadnjij tri godine sreli smo se 5-6 puta. Postali smo prijatelji i pricali o svemu. Pricala sam mu o svom braku da nemam nikakvog razloga za avanturu ali da to sto se desava mednu nama ne smatram da bi moglo da ima bilo kakve posledice za moj brak. Bila sam sigurna da koliko je meni vazno da sve to bude diskretno toliko je vazno i njemu.

    Nastala je nova situacija pre par meseci. Sasvim slucajno sam procitala poruku koja je stigna na mobilnom telefonu moga supruga koja me izbezumila. Smesta sam potrazila da mi objasni o cemu se radi. Bio je uplasen, seli smo i priznao mi sve. Rekao mi je da je pre pet godina imao susret nekoliko puta sa jednom devojkom koja je sada udata ali da povremeno salju poruke jedno drugom. Dozivela sam nervni slom. Plakala sam danima i nisam mogla to prihvatiti da je moguce. Bilo mu je jako tesko i nije mogao da me gleda kroz sto prolazim.
    Govorio mi je da kad se desilo da je osecao veliku krivicu i da me je jos vise voleo.
    Ali jednostavno to se desilo i nije mogao nista da promeni da je to uradio iz znatizelje a posebno zato sto je ta devojka tada bila inicijator susreta. Ipak mnoge stvari nistu mi bile jasne. Ona se udala a mi smo se odselili u drugu zemlju. Ipak su oni ostali u kontaktu. Uzasavala me pomisao da je on nju mozda i voleo. Jednog dana sam mu rekla da zelim pricati sa njom. Javila sam se i bila sokirana. Njene izjave su bile malo drugacije i to me je dotuklo. Kad sam mu ispricala sta mi je sve rekla, nije mogao da poveruje. Istog trenutka se javio i hteo da prica sa njenim muzem. Onda je i on svasta rekao njemu sto kako kaze i nije istina ali da kad ona moze da izmislja stvari onda moze i on. Sledeci razgovor je bio medju njih dvoje koji sam ja slusala i pale su takve uvrede sa obe strane da ga ja prosto nisam prepoznala.

    Nastao je pravi pakao u kuci. Sve ono sto je ona rekla nije znao kako da dokaze da nije istina. Najgora stvar sto je meni rekla bila da ako je ona htela on bi ostao sa njom a mene ostavio. To nije mogao da prihvati i kleo se u decu da nicim nije ostavio prostora da se bilo cemu nada. Da joj je na samom pocetku rekao da voli svoju zenu, da ima lep brak.
    Nisam se mogla pomiriti sa nicim. Promenili smo mobilne telefone zato sto sam samo tako mogla biti sigurna da ako ona posalje poruku ja cu biti ta koja ce procitati. S obzirom da mi mnoge stvari nisu bile jasne iskoristila sam situaciju sto je njegov mobilni telefon bio kod mene. Pocela sam da joj saljem poruke takvim sadrzajem kako bi je ponizila i onako kako bi htela da joj on pise. Uvek bi mu kazala sta sam joj napisala a on bi mi rekao da mogu da joj pisem sto hocu, da mu je svejedno samo da se ja bolje osecam. Mislim da ono sto sam joj pisala niti jedna normalna zena ne bi primila olako, da bi se osetila sasvim na dnu, iskoristena i ponizena do beskraja. Htela sam da unistim i najmanju lepu misao o njemu kod nje zato sto osecam da na to imam prava samo ja. Znam da ga beskrajno volim sad i jos vise. Vodimo ljubav svaki dan i izbezumljeni smo od strasti.

    Trazimo razloge da izadjemo ranije sa posla da bi bili sami kuci dok se deca ne vrate iz skole i provedemo par sati zajedno. Svaki slobodan trenutak provodimo zajedno kao da nas uhvatila panika da mozemo izgubiti jedno drugo. Veoma cesto zna da mi kaze da kad bi mogao da vrati vreme to se nikad ne bi dogodilo i da se kaje, da je to bila velika greska u njegovom zivotu. Ja sam isto tako svesna da kad bi mogla da vratim vreme isto nikad ne bi uradila ono sto sam uradila. Rekao mi je da ukoliko sa razvedemo da ce ostati do kraja zivota sam kako bi mi dokazao da me voli i da nikad ne bi mogao zamisliti drugu zenu pored njega. Pomalo me plase njegove izjave da kad bi ja to uradila on ne bi preziveo i da bi ga to unistilo. Onda je meni tesko i osecam se kriva sto mi tako puno veruje i sto nikad ni u snu ne bi pomislio da bi ja takvo nesto mogla uraditi. Prekinula sam kontakte preko interneta sa prijateljem i jednostavno vise nemam potrebu da ga cujem i da ga vidim, pa ja se cudim kako sam uopste i mogla da se sastajem sa njim.

    Jako mi je bilo bolno kad mi je priznao da kad se sastao sa tom devojkom nekoliko puta da mu je ona nakon toga postavila uslov da ukoliko zeli da se vidjaju dalje da prvo napusti zenu, da je tada bio jako uplasen i da se bojao s obzirom da je tako malo poznaje da bi mogla napraviti neki problem u nasem braku. Reko mi je da se nakon toga nisu vise videli i da se ona ubrzo udala. Ipak mi nije jasno odkud zelja za komunikacijom dugih pet godina.
    Ostaje sumnja da mi nije sve rekao. Mozda ce to vreme izleciti i da cu se pomiriti sa tim.


    intercaffe
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 13, 2008 10:54 am

    I treća životna priča


    Kad neocekivana ljubav promeni zivot - kako dalje?


    Nemam prijatelje sa kojima mogu popricati o mom velikom problemu. Pa se nadam da cu ovde naci nekog ko ce mi pomoci. Moj problem je jako velik. Imam 33 godine, udata 16 godina i imamo troje dece.

    Sa suprugom smo nekako izgubili komunikaciju vec mnogo godina.
    Pa nekako sam ohladila prema njemu mada nekad sam ga volela. Seksualne odnose smo imali retko i to mozda bas zbog mog ohladjenja prema njemu. Pocetkom avgusta on je otisao u Beograd da radi. Uvece sam sela za komp i upoznala sam njega... neka bude "Steva".
    U pocetku samo samo koju poruku slali jedno drugom, ali dan za danom, sve vise i vise smo se dopisivali. I tako nekad vec smo i zoru docekali zajedno, pa smo presli na telefon, a kasnije webcam i tako sve vise smo bili vezani jedno za drugo, kao zaljubljeni tinejdzeri.

    Doslo i do prvog susreta, koji me prijatno iznenadio kad je rekao da i dalje hoce da me vidi, jer se i on zaljubio u mene. Potom i drugi susret koji sam cekala kao dete cokoladu.
    Posle se nismo videli jedno vreme, ali smo se dopisivali i culi telefonom sve dok suprug nije dosao kuci posle mesec i po odsustva. Normalno - racun za telefon je bio velik i potrosnja neta takodje, pa kad vide da se sve pretezno troseno nocu pa sve do ujutru, nije bilo izlaza - sve sam rekla.

    Onda sam mu rekla da cu prekinuti kontakt sa njim. Nazvala sutra dan ujutru Stevu i rekla da je medju nama kraj i nema dalje, ali posle sam samo legla plakala i predvece sam se odlucila da idem kod mame svoje. Samnom je posao i sin i mala cerkica, a starija ostala sa suprugom. Nisam trazila Stevu da mu kazem da sam kod mame, ali promenila sam karticu u mobilnom (Steva mi je dao drugi broj) i dobila od njega poruku da nemoze bez mene tek sam tada mu javila da sam ga ostavila. I teklo dalje nasa veza, ali sad malo intimnija posto smo proveli jedan vikend zajedno. Sve je bilo lepo.

    U medjuvremenu mu se pojavila neka bivsa ljubav od pre dve godine i tu su poceli problemi medju nama, jer je rekao da jos uvek oseca nesto prema njoj. Tu sam pukla i rekla mu da mu je sa srecom i ne zelim da mi vise pise ni mail, ni poruku, pa cak da me ni ne nazove.
    Jos taj dan sam pitala supruga da li me jos zeli nazad, jer je u medjuvremenu on pokusao na razne nacine da me dobije nazad.

    I eto vratila sam mu se, ali nazalost ne iz ljubavi jer ja jos uvek volim njega.
    Odkad sam se vratila nemam snage nizasta, ne mogu da jedem. I sam pomisao na hranu izazove muku.

    Cim sklopim oci - vidim njega.

    Neznam, mozda sam prebrzo donela odluke, a znam da jesam. Nisam ostavila sebi nimalo vremena da se okrepim malo. Deca kao deca se radovali sto smo zajedno i suprug se raduje, ali se rastuzi da sam ja jos uvek njegova, mada od raskida nismo se culi.

    Znam da zbog dece trebalo bi da ostanemo zajedno, jer njima je potrebna oba roditelja, ali i to znam da bez ljubavi (koje sa moje strane nema) nas brak ce totalno propasti.

    Pokusavam da Stevu zaboravim, ali bilo sta da radim tu mi je u mislima. Htela sam da mu posaljem poruku, samo da cujem dali je dobro, ali obecala sam suprugu da necu, da cu biti jaka, da cu izdrzati.

    I sad znam da zvuci ludo, ali ne znam kako dalje ne zelim supruga da emotivno unistim, mada se on zbog toga jako pati, jer sam pored njega fizicki, samo misli su mi kod Steve.
    Ako neko zna nesto pametno da nam kaze, vrlo rado primamo svaku pomoc.

    I nadam se da cemo biti opet jedna velika porodica, i da cu Stevu zaboraviti, ali - kako?



    intercaffe
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePet Nov 14, 2008 12:54 am

    drugasansa ::
    Neplanirana prevara je manje prevara nego ona što je svjesno i namjerno "odrađena"?
    Mislim,gdje je to čudo od vage da to izmjeri?!!!
    Ili,ako je te tvoj partner prevario onako iz požude,a kao tebe voli,da li je moguće
    nastaviti u ljubavi sa njim?
    Dobro,ako smo zapostavljali partnera namjerno ili nenamjerno,da li je prevara
    način da nam se zapostavljeni revanšira i nauči nas lekciji?

    Lično,mislim da su to postupci nezrele i slabo-karakterne osobe,koja i sama ne razumije jezik ljubavi i emocija.

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Romancekf2


    Kako bi ste vi odreagovali da vas partner prevari?
    Mislite li da bi prava ljubav izdržala i taj sam čin?
    Može li se prevara izbjeći?



    Veoma osetljiva stvar i tesko je to definisati.
    Mislim, da sve zavisi, kakva je veza, koliko ljubavi ima medju parovima, uopste ,sama veza na kojoj je bazi zasnovana.Nikad nisam bila prevarena,koliko ja znam, ako me je i prevario ,a da nisam saznala onda ,,skidam kapu,,a ja i ne kopkam da saznam, drzim se one "ono sto neznas od toga te glava ne boli". Po prirodi sam veoma ljubomorna, i osetljiva, ne znam kako bi odreagovala, ali ipak skupila bi snagu da odem bez i jedne reci ,a pre toga dala bi mu do znanja da sve znam. Ako ga zaista volim probala bi negde u miru i tisini da vratim film da vidim ,mozda sam ja negde pogresila.Kako rekoh ,dobro bi sve razmotrila, a najverovatnije da bi "oprostila", ali ne bi zaboravila i ponovo bila sa njim.
    Mozda sam malo "opaljena" ali kad nekog volis hm, sve se radi za i zbog ljubavi.
    Prevara, sa bilo koje strane, ne moze se izbeci u to sam ubedjena, to ja tako mislim,
    a drugi se verovatno sa mnom ne slazu. Ja mislim da smo mi svi,manje vise prevarili ili bili prevareni u ljubavi, ne mora biti intimni ili ljubavni kontakt, dovoljno je da pomislimo na tu osobu i mislimo o njoj i to je to.
    Danas, je tako vreme, sve je na prodju,rasprodaju, pa cak i dzabe, a moze da se nadje i iskrene, privremene zaljubljenosti. Svega ima, zato devojke, zene,cuvajte vase mladice i muzeve, jer to vam kaze jedna koja je videla i cula svega i svasta, a ipak odolela je tom iskusenju da ne bude jedna " koja je plivala po supi".Bolje je biti i sam nego u losoj vezi.
    Ziveti sa nekim bez ljubavi i osecanja,to je najveca kazna sto mozes da dobijes, i dozivis.
    Uvek sam bila za ljubav i vernost ako jos uvek postoji.


    cita cita
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePet Nov 14, 2008 10:45 am

    SLAVICA D ::
    drugasansa ::
    Neplanirana prevara je manje prevara nego ona što je svjesno i namjerno "odrađena"?
    Mislim,gdje je to čudo od vage da to izmjeri?!!!
    Ili,ako je te tvoj partner prevario onako iz požude,a kao tebe voli,da li je moguće
    nastaviti u ljubavi sa njim?
    Dobro,ako smo zapostavljali partnera namjerno ili nenamjerno,da li je prevara
    način da nam se zapostavljeni revanšira i nauči nas lekciji?

    Lično,mislim da su to postupci nezrele i slabo-karakterne osobe,koja i sama ne razumije jezik ljubavi i emocija.

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Romancekf2


    Kako bi ste vi odreagovali da vas partner prevari?
    Mislite li da bi prava ljubav izdržala i taj sam čin?
    Može li se prevara izbjeći?



    Veoma osetljiva stvar i tesko je to definisati.
    Mislim, da sve zavisi, kakva je veza, koliko ljubavi ima medju parovima, uopste ,sama veza na kojoj je bazi zasnovana.Nikad nisam bila prevarena,koliko ja znam, ako me je i prevario ,a da nisam saznala onda ,,skidam kapu,,a ja i ne kopkam da saznam, drzim se one "ono sto neznas od toga te glava ne boli". Po prirodi sam veoma ljubomorna, i osetljiva, ne znam kako bi odreagovala, ali ipak skupila bi snagu da odem bez i jedne reci ,a pre toga dala bi mu do znanja da sve znam. Ako ga zaista volim probala bi negde u miru i tisini da vratim film da vidim ,mozda sam ja negde pogresila.Kako rekoh ,dobro bi sve razmotrila, a najverovatnije da bi "oprostila", ali ne bi zaboravila i ponovo bila sa njim.
    Mozda sam malo "opaljena" ali kad nekog volis hm, sve se radi za i zbog ljubavi.
    Prevara, sa bilo koje strane, ne moze se izbeci u to sam ubedjena, to ja tako mislim,
    a drugi se verovatno sa mnom ne slazu. Ja mislim da smo mi svi,manje vise prevarili ili bili prevareni u ljubavi, ne mora biti intimni ili ljubavni kontakt, dovoljno je da pomislimo na tu osobu i mislimo o njoj i to je to.
    Danas, je tako vreme, sve je na prodju,rasprodaju, pa cak i dzabe, a moze da se nadje i iskrene, privremene zaljubljenosti. Svega ima, zato devojke, zene,cuvajte vase mladice i muzeve, jer to vam kaze jedna koja je videla i cula svega i svasta, a ipak odolela je tom iskusenju da ne bude jedna " koja je plivala po supi".Bolje je biti i sam nego u losoj vezi.
    Ziveti sa nekim bez ljubavi i osecanja,to je najveca kazna sto mozes da dobijes, i dozivis.
    Uvek sam bila za ljubav i vernost ako jos uvek postoji.


    cita cita



    Tek sam sada vidjela da si ti postavila istu temu u forum Ljubav.
    Ubuduće sve vrste rasprava i diskusija postavljaj u Pričaonicu.

    Hvala!!!

    hvalamnogo
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 20, 2008 10:25 am

    Prevara je uvek prevara, bilo da je neplanirana (kao slucajno se desilo), ili planirana ( kao namerno se desilo).
    Mislim da prevara ne treba biti put ka revansizmu,a
    da li bih mogao nastaviti dalje sa tom osobom previse je tesko pitanje,ali pokusacu da dam odgovor, 90% bi to bio kraj, a onih 10 % ostavljam za svaki slucaj, jer nisam imao prilike da saznam da me je voljena osoba prevarila.
    pokusacu odgovoriti sa jednim vicem :
    upecao lala zlatnu ribicu i upita ga ova za 3 zelje koje bi mu ispunila.
    lala pozeli prvu i kaze: zelim da me zena nikada ne prevari,
    zatim pozeli i drugu : i ako me prevari nezelim da saznam,
    zatim pozuri da saopsti ribici i svoju trecu zelju: i ako saznam da se barem ne jedim
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Nov 20, 2008 11:48 pm

    vuuk ::
    Prevara je uvek prevara, bilo da je neplanirana (kao slucajno se desilo), ili planirana ( kao namerno se desilo).
    Mislim da prevara ne treba biti put ka revansizmu,a
    da li bih mogao nastaviti dalje sa tom osobom previse je tesko pitanje,ali pokusacu da dam odgovor, 90% bi to bio kraj, a onih 10 % ostavljam za svaki slucaj, jer nisam imao prilike da saznam da me je voljena osoba prevarila.
    pokusacu odgovoriti sa jednim vicem :
    upecao lala zlatnu ribicu i upita ga ova za 3 zelje koje bi mu ispunila.
    lala pozeli prvu i kaze: zelim da me zena nikada ne prevari,
    zatim pozeli i drugu : i ako me prevari nezelim da saznam,
    zatim pozuri da saopsti ribici i svoju trecu zelju: i ako saznam da se barem ne jedim


    А да ли си ти икада дошао у искушење да превариш?
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePon Nov 24, 2008 11:04 am

    drugasansa ::
    vuuk ::
    Prevara je uvek prevara, bilo da je neplanirana (kao slucajno se desilo), ili planirana ( kao namerno se desilo).
    Mislim da prevara ne treba biti put ka revansizmu,a
    da li bih mogao nastaviti dalje sa tom osobom previse je tesko pitanje,ali pokusacu da dam odgovor, 90% bi to bio kraj, a onih 10 % ostavljam za svaki slucaj, jer nisam imao prilike da saznam da me je voljena osoba prevarila.
    pokusacu odgovoriti sa jednim vicem :
    upecao lala zlatnu ribicu i upita ga ova za 3 zelje koje bi mu ispunila.
    lala pozeli prvu i kaze: zelim da me zena nikada ne prevari,
    zatim pozeli i drugu : i ako me prevari nezelim da saznam,
    zatim pozuri da saopsti ribici i svoju trecu zelju: i ako saznam da se barem ne jedim


    А да ли си ти икада дошао у искушење да превариш?


    Iskusenja je uvek bilo, ima i bice, od iskusenja se ne moze pobeci, ali im se ne mora podleci, to samo govori o jacini nas samih kao licnosti, koliko uspevamo odoleti iskusenjima svih vrsta.
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePon Nov 24, 2008 11:10 am

    vuuk ::
    drugasansa ::
    vuuk ::
    Prevara je uvek prevara, bilo da je neplanirana (kao slucajno se desilo), ili planirana ( kao namerno se desilo).
    Mislim da prevara ne treba biti put ka revansizmu,a
    da li bih mogao nastaviti dalje sa tom osobom previse je tesko pitanje,ali pokusacu da dam odgovor, 90% bi to bio kraj, a onih 10 % ostavljam za svaki slucaj, jer nisam imao prilike da saznam da me je voljena osoba prevarila.
    pokusacu odgovoriti sa jednim vicem :
    upecao lala zlatnu ribicu i upita ga ova za 3 zelje koje bi mu ispunila.
    lala pozeli prvu i kaze: zelim da me zena nikada ne prevari,
    zatim pozeli i drugu : i ako me prevari nezelim da saznam,
    zatim pozuri da saopsti ribici i svoju trecu zelju: i ako saznam da se barem ne jedim


    А да ли си ти икада дошао у искушење да превариш?


    Iskusenja je uvek bilo, ima i bice, od iskusenja se ne moze pobeci, ali im se ne mora podleci, to samo govori o jacini nas samih kao licnosti, koliko uspevamo odoleti iskusenjima svih vrsta.
                                                                                                                                                                                                                                          Šta misliš,kada čovjek najlakše pada u iskušenje? Kada mu je teško? confused                                                                                                                                                    


    Poslednji put izmenio drugasansa dana Pon Nov 24, 2008 11:15 am, izmenio ukupno 2 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePon Nov 24, 2008 11:12 am

    drugasansa ::
    vuuk ::
    drugasansa ::
    vuuk ::
    Prevara je uvek prevara, bilo da je neplanirana (kao slucajno se desilo), ili planirana ( kao namerno se desilo).
    Mislim da prevara ne treba biti put ka revansizmu,a
    da li bih mogao nastaviti dalje sa tom osobom previse je tesko pitanje,ali pokusacu da dam odgovor, 90% bi to bio kraj, a onih 10 % ostavljam za svaki slucaj, jer nisam imao prilike da saznam da me je voljena osoba prevarila.
    pokusacu odgovoriti sa jednim vicem :
    upecao lala zlatnu ribicu i upita ga ova za 3 zelje koje bi mu ispunila.
    lala pozeli prvu i kaze: zelim da me zena nikada ne prevari,
    zatim pozeli i drugu : i ako me prevari nezelim da saznam,
    zatim pozuri da saopsti ribici i svoju trecu zelju: i ako saznam da se barem ne jedim


    А да ли си ти икада дошао у искушење да превариш?


    Iskusenja je uvek bilo, ima i bice, od iskusenja se ne moze pobeci, ali im se ne mora podleci, to samo govori o jacini nas samih kao licnosti, koliko uspevamo odoleti iskusenjima svih vrsta.
                                                                                                                                                  Šta misliš,kada čovjek najlakše pada u iskušenje?     :embarassed:                                                            Kada mu je teško?                                                                                                                                                     

    COVEK NAJLAKSE PADA U ISKUSENJE KADA MU JE NAJBOLJE, JER TADA NE VIDI OPASNOST ISKUSENJA U STVARI LETI KAO MUVA BEZ GLAVE I IMA OSECAJ DA MOZE SVE , NASUPROT, KADA MU JE TESKO, ONDA "VIDI" SVE POSLEDICE
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Dec 04, 2008 10:21 am

    Postavljeno pitanje je da li bi oprostila prevaru i moj odgovor uvek je DA.
    Zar nije prevara i nositi u mislima nekoga drugog dok ste u vezi,mastati dok vodite ljubav da je to neko mozda drugi.Kako to dauvek postoji negativan stav prema prevari za koju znamo da je ucinjena,i znaci li uvek dok nas dragi drzi za ruku,ljubi i sapuce da iskreno uvek misli na nas.
    Odgovor je uvek DA,jer opravdavam situaciju time sto uvek mora postojati razlog u nama zasto smo prevareni ili varamo.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimePet Dec 05, 2008 2:43 am

    oblacic ::
    Postavljeno pitanje je da li bi oprostila prevaru i moj odgovor uvek je DA.
    Zar nije prevara i nositi u mislima nekoga drugog dok ste u vezi,mastati dok vodite ljubav da je to neko mozda drugi.Kako to dauvek postoji negativan stav prema prevari za koju znamo da je ucinjena,i znaci li uvek dok nas dragi drzi za ruku,ljubi i sapuce da iskreno uvek misli na nas.
    Odgovor je uvek DA,jer opravdavam situaciju time sto uvek mora postojati razlog u nama zasto smo prevareni ili varamo.

    Превара није начин да се кажу неке ствари,нити је то одговор на било
    какав гест од супротне стране.Свима се дешавају искушења у вези,али на
    нама је да им се одупремо на прави и поштен начин.
    Ко прибјегава превари као излазу или рјешењу,по мени бира да губи и да не буде јак.То је најлакше. azdaja
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeSre Dec 17, 2008 12:56 pm

    Sta znaci prevariti - spavati sa drugim- drugom, poljubiti se, drzati za ruke, milovati, misliti na drugu osobu - a nista od navedenog ne uraditi. Prevariti je i slagati cenu cipela...

    Evo kako je covek reagovao
    Lik je prava FACA. Vredi procitati

    Ovaj tip ce vam se sigurno dopasti!

    Ovo je istinita prica o grckom vencanju koje je nedavno odrzano u
    gradu Astoria, drzava New York. O njemu su pisale i lokalne novine, a
    cak ga je i Jay Leno spomenuo u svom talk showu. Bilo je to veliko
    vencanje s oko 600 zvanica. Na prijemu, nakon samog cina vencanja,
    mladozenja je izasao na pozornicu i na mikrofon se obratio zvanicima.
    Rekao je da se zeli svima zahvaliti na dolasku - a mnogi su doputovali
    cak iz Grcke - i pruzenoj podrsci na pocetku njihovog zajednickog
    zivota. Posebno se zeleo zahvaliti svojoj i mladinoj porodici, kao i
    svome suraku sto im je omogucio tako velicanstven prijem. U znak
    zahvalnosti svima, za sve je pripremio poseban poklon. S donje strane
    stolice svih zvanica, ukljucujuci i mladence, nalazila se zalepljena
    koverta. Rekao je da je to poklon od njega i pozvao ih da je otvore. U
    svakoj luksuznoj omotnici (izradjenoj od debelog papira oker boje od
    manila vlakana) nalazila se fotografija na sjajnom papiru dimenzija 20
    x 25 cm njegove novovencane supruge kako se krese sa kumom.

    Mladozenja je u njih poceo sumnjati jos prje nekoliko nedelja i
    unajmio privatnog detektiva da ih prati. Nakon sto je neko vrijeme
    stajao u tisini i nekoliko minuta gledao reakcije zvanica, obratio se
    zaprepastenoj gomili rekavsi im: "Odoh ja, a vi nastavite slaviti s
    tom kurvetinom." Sutradan ujutro podneo je zahtev za razvod braka.

    Vecina ljudi otkazala bi vencanje istog trena nakon sto bi doznali da
    ih je partner prevario, ali ovaj frajer je nastavio saradu kao da je
    sve u najboljem redu.

    Njegova osveta:
    Mladini roditelji platili su 92.000 $ za vencanje i prijem oko 600
    zvanica, a najbolje od svega, ukaljao je ugled mlade i kuma pred 600
    prijatelja i clanova familije. Tip je imao bas herca jeli?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Dec 18, 2008 1:37 am

    Prevara - slatko zabranjeno voce od kako je sveta i veka

    Evo ovo kaže nauka..

    Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

    Dr Savo Bojovic, androlog

    Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.

    Da li je prevara nasledna?

    „Postoji genska koncentracija hormona koja praktično vlada organizmom, ali je bitan i uticaj vaspitanja, društvene sredine i obrazovanja. Ako je žena nasledila veliku koncentraciju hormona onda su i njene potrebe za dominacijom i ekspanzijom u društvu evidentne. To se jednostavno nasleđuje”, kaže za „Lepotu i zdravlje” dr Bojović. On navodi i da je pratio „znake zavođenja” pojedinaca u određenim porodicama i uverio se da su potpuno identični kod naslednika. Konkretno, ukoliko je otac veliki zavodnik, u večitoj potrazi za avanturom, verovatno je da će njegov sin, kome je otac uzor, imati takvo ponašanje. Takođe je prisutan i uticaj identifikacije i nesvesne imitacije, što se kasnije pretvara u rivalstvo. Naravno, uvek postoje i izuzeci i mogućnost da sinovi postanu sušta suprotnost svojim očevima.

    Kod nas se muško neverstvo smatra prednošću, a ne manom, mada je velika istina da žena u braku ne voli muža - preljubnika, ali nije voljna ni da se uda za mutavka i previše mirnog muškarca. Privlače ih muškarci sa ugrađenim mehanizmom osvajanja, šarmeri, i sa takvima češće ulaze u brak. Tek kasnije shvataju da postaju domaćice i „zatočenice u kući”, a on i dalje ostaje šarmer i osvajač van kuće.

    „Ako su muškarci neverniji od žena, postavlja se pitanje s kim oni to varaju svoje žene?”, pitaju se muškarci.

    Verodostojnih naučnih potvrda o „preljubničkom genu” nema. Izvesno je, međutim, da velika većina žena ne može da uđe u seksualnu vezu ako ne prorade emocije.
    Taj fenomen postoji i kod muškaraca, ali je ređi. Profesor Bojović opet navodi da je kod muškaraca i zbog građe polnih organa seksualni nagon veći nego kod žena.
    Otuda muškarac i ne mora da reaguje emotivno da bi imao seksualni odnos, dok većina žena mora.

    Zašto su neverni?


    Generalno, razlikuju se tri tipa ličnosti, odnosno ponašanja. Osoba je u stabilnom stanju ako je posvećena svom braku, porodici i deci. Opredeljena je da izbegava sva iskušenja, odnosno situacije koje je mogu navesti na vanbračnu vezu. U labilnom stanju je osoba u kojoj je nagomilano mnogo seksualnog i emotivnog nezadovoljstva usled nezasite želje za ljubavlju i nežnošću. Najčešće se radi o osobi koja emotivno-seksualnu komponentu života smatra osnovnim kvalitetom životne sreće.

    Međutim, veliki broj takvih ličnosti u lutanju „zagubi” emocije,pa svoje veze uglavnom svodi na seksualne. Indiferentno stanje javlja se kod osoba koje nisu preterano vezane za svoje porodično gnezdo i deluju pomalo nezainteresovano za ono što se dešava u porodici, ali isto tako nemaju unutrašnjih naboja i potrebe da tragaju za novim emotivno-seksualnim aktivnostima koje bi im ispunile vreme i popravile kvalitet življenja.

    Emocije se ipak navode kao najčešći pokretači povremenih ili trajnih polnih odnosa izvan braka. Muškarac se odlučuje na takav korak kada je izvesno vreme odvojen od svoje žene,pa nema mogućnosti da zadovolji svoje seksualne potrebe u braku.
    Greše one žene koje svoje supružnike iz bilo kojih razloga kažnjavaju i uskraćuju mogućnost da seksualne potrebe zadovolje u braku. Dr Bojović navodi da je određen broj muškaraca nezadovoljan onim što im supruga pruža na seksualnom planu - retko kad ga želi, otaljava bračne obaveze u krevetu i ne uživa posebno u seksu.
    Neki muškarci navode i nedovoljnu emotivnu povezanost sa suprugom ili potpunu odsutnost emocionalnog kontakta među njima.

    Muškarci ne vole „zvocanje” i neurotične žene. Zato, kao poseban razlog vanbračnih izleta navode njenu neurotičnost, posebno izraženu ljubomoru. Drugi, opet, kao razlog neverstva navode jednoličnost bračnog života koja umanjuje privlačnost i bliskost kontakta sa suprugom. Sigurno je i da neki muškarci stupaju u vanbračne polne odnose iz čiste muške sujete, odnosno zato što im se neka žena nudi, a oni smatraju da bi im muški prestiž bio oštećen kad bi propustili takvu priliku.

    Postoje i oni muškarci koji se vanbračno vezuju kad počnu da osećaju da im u braku opada polna moć, odnosno da im je interesovanje za suprotni pol sve slabije, pa ih na vanbračni izlet navodi znatiželja. Na takav potez lakše se odlučuju ako su u lošim bračnim odnosima kod kuće. Muškarčevi polni odnosi van braka ponekad su izraz osvete ženi zbog njene vlastoljubivosti prema mužu, za njeno nerazumevanje muževljevih seksualnih, emocionalnih i drugih potreba, ali i za njeno seksualno neverstvo.

    Ne isključuju se kao motiv bračnog neverstva i muškarčevi donžuanski motivi, odnosno pronalaženje naročitog zadovoljstva u neprestanom osvajanju novih seksualnih partnerki.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeČet Dec 18, 2008 1:41 am

    Zašto smo neverne?

    Žene takođe imaju svoje motive za vanbračne veze, a to su hladnoća, nemar i osećanje zanemarenosti od strane supruga. Žena koja se u braku oseća odbačenom, neprihvaćenom, zapostavljenom i manje vrednom, sklona je promeni seksualnog partnera. Ona koja u bračnom seksu ne doživljava nikakvo zadovoljstvo već se u njemu čak oseća iskorišćenom, ima potrebu da proveri kako to izgleda sa drugim muškarcem. Ima i žena koje koje na neverstvo podstakne osvete suprugu za njegovo neverstvo.

    Pojedine žene kažu da su u vanbračnu vezu uplovile zbog muževljeve neuviđavnosti, samoživosti, autoritarnosti, nerealne ljubomore i drugih negativnih emocionalnih stavova. Sve to je ponekad samo puka ženska potreba da se opravda i zaštiti pred samom sobom. Druge pripadnice ženskog pola izjavljuju da su u vanbračnu vezu ušle iz čiste dosade, zato što u braku ne nalaze pravu afirmaciju svoje ličnosti i mogućnost da provode vreme koje će im doneti zadovoljstvo. Mali je broj žena koje ostvaruju vanbračnu vezu,jer smatraju sebe potpunim ličnostima samo onda kada neprestano osvajaju druge muškarce i kad mogu sa njima neprestano da se poigravaju.

    Seks, ljubav i laži

    Izvesno je, međutim, da najveći procenat onih koji ulaze u vanbračne veze to čini zato što su okupirani i oduševljeni seksom, nalaze životnu energiju u njemu, on im predstavlja izvor najvećih ovozemaljskih zadovoljstava. Tragaju za finesama seksualne tehnike kojom se oslobađa ogromna energija i transformiše u pozitivni životni elan. Otuda je, kažu, razumljivo da su vanbračne seksualne veze njihova životna preokupacija.

    Bez obzira na svoje potrebe i želje, ljudi u vanbračnim vezama moraju da imaju jasno definisane ciljeve. Za mnoge je potpuno neshvatljivo - kako muškarac koji voli svoju suprugu, ima čvrst i stabilan brak i porodicu, ostvaruje vanbračne veze takvog intenziteta, da ne samo da uzbuđuje nego i zaluđuje svoje partnerke?

    „To se dešava, jer se radi o ljudima koji tačno znaju šta žele. Trude se da vode računa da nikoga ne ugroze i ne dovode u stanje patnje, a umeju i žele da uživaju u bogatstvu i raskoši ljubavi onih žena ili onih muškaraca koji imaju potrebu, istinsku želju da pruže i uzimaju lepotu seksualnog uživanja za kojom su čeznuli danima, nedeljama pa i godinama”, smatra dr Bojović.

    Međutim, veliki je broj onih koji se zaljube i izgube moć samokontrole, „pokvari im se kompas” pa ne mogu da se orijentišu gde su i šta rade. Ne vode računa o mogućim posledicama,i u tom svom iracionalnom zanosu ljubavi i posesivnosti strepe da ne izgube svoju novostečenu ljubav u kojoj su našli sve ono što ranije u životu nikada nisu imali, o čemu su samo maštali.

    Pokušavaju da je sačuvaju, da je zadrže samo za sebe i ne žele da je dele ni sa kim. Tu padaju svi principi, ruše se ograde, razaraju se brakovi, a događaju se i fatalni završeci. Tim pre što se ne događa sve drugima. Svako ko pokušava da upliva u vanbračnu vezu, mora da računa na opasnosti od polnih i drugih bolesti, opakog HIV virusa, pa i od drugih posledica - mogućih fizičkih obračuna zbog ljubomore i izneverenih očekivanja.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeSub Feb 21, 2009 11:54 pm

    Da li je prevara nasledna

    "Postoji genska koncentracija hormona koja praktično vlada organizmom, ali je bitan i uticaj vaspitanja, društvene sredine i obrazovanja. Ako je žena nasledila veliku koncentraciju hormona onda su i njene potrebe za dominacijom i ekspanzijom u društvu evidentne. To se jednostavno nasleđuje", kaže za "Lepotu i zdravlje" dr Bojović. On navodi i da je pratio "znake zavođenja" pojedinaca u određenim porodicama i uverio se da su potpuno identični kod naslednika. Konkretno, ukoliko je otac veliki zavodnik, u večitoj potrazi za avanturom, verovatno je da će njegov sin, kome je otac uzor, imati takvo ponašanje. Takođe je prisutan i uticaj identifikacije i nesvesne imitacije, što se kasnije pretvara u rivalstvo. Naravno, uvek postoje i izuzeci i mogućnost da sinovi postanu sušta suprotnost svojim očevima.

    Kod nas se muško neverstvo smatra prednošću, a ne manom, mada je velika istina da žena u braku ne voli muža - preljubnika, ali nije voljna ni da se uda za mutavka i previše mirnog muškarca. Privlače ih muškarci sa ugrađenim mehanizmom osvajanja, šarmeri, i sa takvima češće ulaze u brak. Tek kasnije shvataju da postaju domaćice i "zatočenice u kući", a on i dalje ostaje šarmer i osvajač van kuće.

    "Ako su muškarci neverniji od žena, postavlja se pitanje s kim oni to varaju svoje žene?", pitaju se muškarci.

    Verodostojnih naučnih potvrda o "preljubničkom genu" nema. Izvesno je, međutim, da velika većina žena ne može da uđe u seksualnu vezu ako ne prorade emocije. Taj fenomen postoji i kod muškaraca, ali je ređi. Profesor Bojović opet navodi da je kod muškaraca i zbog građe polnih organa seksualni nagon veći nego kod žena. Otuda muškarac i ne mora da raguje emotivno da bi imao seksualni odnos, dok većina žena mora.


    Po ocu ili po dedi?


    Genetska sklonost ka vanbračnim vezama ne mora da se nasleđuje po muškoj i ženskoj liniji. To bi značilo da sin ne mora da nasleđuje tu genetsku žicu po ocu, a kćerka po majci. Tako, na primer, unuka može da nasledi tu vrstu gena od dede, a da ih unuk, pa i sin uopšte nemaju (mirni, povučeni, nemaju potrebu za eksponiranjem kao deda).

    Ako bismo analizirali hormonalnu gensku predodređenost, videli bismo da postoje četiri grupe žena. Jednoj grupi bi pripadale ginoidne žene ili super ženke, sa velikom koncentracijom ženskih hormona. One imaju piskav glas, vole da se maze,koketiraju i izbegavaju direktan seksualni čin. Drugu grupa čine androidne žene, koje po pravilu imaju višak muških hormona, grub glas, krupnih su kostiju, dominiraju u društvu i lakše se opredeljuju za seksualnu avanturu. U sredini su takozvane prelazne grupe, jedna je po karakteristikama bliža ginoidnim, a druga androidnim ženama.


    Шта ви мислите?

    Може ли се контролисати генетска предиспозиција за превару?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 12:03 am

    Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

    Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 12:07 am

    oblacic ::
    Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

    Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.


    Да ли мислиш,да се промјеном средине и уз рад на себи може контролисати тај ген преваре?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 12:13 am

    Citat :
    Ako bismo analizirali hormonalnu gensku predodređenost, videli bismo da postoje četiri grupe žena. Jednoj grupi bi pripadale ginoidne žene ili super ženke, sa velikom koncentracijom ženskih hormona. One imaju piskav glas, vole da se maze,koketiraju i izbegavaju direktan seksualni čin. Drugu grupa čine androidne žene, koje po pravilu imaju višak muških hormona, grub glas, krupnih su kostiju, dominiraju u društvu i lakše se opredeljuju za seksualnu avanturu. U sredini su takozvane prelazne grupe, jedna je po karakteristikama bliža ginoidnim, a druga androidnim ženama.
    S obzirom da se analizira hormonska genska prdodredjenost i da postoje razni tipovi zena,mislim da je apsolutno moguce neke stvari iskontrolisati.Hormonski status je jedan od faktora stanja naseg organizma samim tim i ponasanja.Koliko hormona samo vedri i oblaci nasim krvotokom.Nekada nam se neke promene desavaju a da nikad ne pomislimo na njih kao uzrok.Ja njih smatram za skretnicare nasih zivota i zato ih je moguce kontrolisati.
    Da li je prevara nasledna i u vezi s genetikom,pre mislim da su u pitanju nasledjenji obrasci ponasanja iz porodice,gledanje na uzore,a da se manje tu radi o hormonima.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 3:14 am

    Kada ste u monogamnoj vezi sigurno ne želite ni varati, niti biti prevareni, međutim unatoč tome ona se često događa. Zbog čega? Gdje završava zelena zona u odnosima s drugim osobama, a započinje žuta, rizična zona?

    Ranije je prevara imala jednostavnu definiciju. Međutim, u današnje vrijeme i žene i muškarci su kompleksniji i manje tolerantni, te mnoge druge stvari osim seksa s drugom osobom karakteriziraju kao nevjeru. Međutim, u većini slučajeva ono što nije u određenom trenutku prava nevjera, ali na neki način izostavlja partnera kasnije i preraste u doslovno varanje.

    Ovdje navodimo neke od takvih situacija kod kojih morate povećati svoje oprez bilo da se radi o vama ili partneru ako ne želite učiniti nešto zbog čega ćete se kasnije kajati.

    Blisko prijateljstvo sa suprotnim spolom

    Većina tipova će sigurno reći kako nema šanse da je to varanje. Za njih je prijateljica samo jedno jadno, nezaštićeno biće koje treba s nekim razgovarati. A tko bi je mogao bolje slušati i razumjeti od njega? A uz ostalo i ona njega tako dobro razumije i s njom može biti potpuno otvoren, zar ne?

    Međutim, povezivanje s drugom ženom na emotivnoj razini je gore od seksa za partnera. Što to može reći prijateljici, a supruzi ne može?! U zadnje vrijeme se sve češće koristi naziv emotivna prevara, a može više povrijediti partnera nego seks. Ipak, iz ovakvog prijateljstva se često izrodi i seksualna veza, pa je bolje spriječiti na vrijeme i razgovarati s partnerom dok stvari nisu prešle granicu.

    Blisko plesanje

    U mnogim kulturama ples je vrlo senzualan čin. Baš zbog toga disco barovi i plesni klubovi su odličan mjesta gdje se možete spetljati s nekim. Kod bliskog plesa osjećate drugačiju vibru, zanos i polet nego s partnerom u svakodnevnim situacijama, pa je pravi izazov odoljeti strasti.

    Zavođenje

    Flertanje je prirodno urođeno u komunikaciji između muškarca i žene. Ako ste u vezi gdje partneru dovoljno vjerujete nema razloga brinuti se ukoliko se vaš partner sviđa i drugim ženama, međutim ukoliko su komentari prešli granicu dobrog ukusa i pomalo su seksualni, tada je partner definitivno prešao granicu i imate ga svako pravo upozoriti
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 3:15 am

    Odlazak u striptiz barove

    Neke osobe smatraju kako je sam odlazak u striptiz bar svojevrsno varanje, ali oni koji su tolerantniji mogu dopustiti partneru da s prijateljima uživa u takvom izlasku.
    Problem se pojavljuje ukoliko striptizete nisu samo striptizete i kada dozvoljavaju muškarcima da ih diraju. Ako partner, bez obzira kakva situacija bila, ima potrebu ili dira tijelo druge osobe tada se radi o prevari. Bez ikakve sumnje.

    Virtulani seks

    Sama spoznaja da vaš partner nije zadovoljan vašim seksualnim životom i ima potrebu voditi napaljene razgovore s ekranom kompjutora iritantna je, a da ne govorimo o tome da se s druge strane ekrana nalazi živa osoba.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 3:19 am

    drugasansa ::
    oblacic ::
    Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

    Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.


    Да ли мислиш,да се промјеном средине и уз рад на себи може контролисати тај ген преваре?
    Promenom sredine?...*vuk dlaku menja a cud ne*...Sta bi promena sredine ucinila? Samo bi dodala nove izazove.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 9:58 am

    oblacic ::
    drugasansa ::
    oblacic ::
    Karakteristična je za sve narode i kulture, pa čak i bogove. Grčke pogotovo, jer sve što je ljudsko njima nije bilo strano, pa je tako i sa vanbračnim avanturama. Tumači antičkih knjiga potvrđuju da je takve sklonosti imala upravo lepa i zavodljiva Afrodita. Svemoćni Zevs joj je za supruga podario svog hromog i ne tako dopadljivog sina Hefesta, boga vulkana, vatre i kovačke veštine. Afrodita se spanđala sa nabildovanim i lepo građenim Aresom, bogom rata, pa je muž rogonja - Hefest tobože otišao na „službeni put” i uz pomoć lukavstva uhvatio u prevari svoju lepu i božanstvenu suprugu.

    Kako će se neka osoba ponašati u braku zavisi od mnogih faktora. Između ostalog i od shvatanja braka kao institucije, od strukture ličnosti, njenog vaspitanja, mikro i makro okruženja, obrazovanja, a pre svega od primarne porodice. Dr Savo Bojović, androlog, seksolog i ginekolog, bogatog iskustva u lečenju neplodnosti, pozabavio se ne samo vanbračnim, već i predbračnim i bračnim vezama i utvrdio da su „geni suštinska poruka života predaka” i da „nauka ovih dana pokazuje da je vernost u braku genski determinisana”.


    Да ли мислиш,да се промјеном средине и уз рад на себи може контролисати тај ген преваре?
    Promenom sredine?...*vuk dlaku menja a cud ne*...Sta bi promena sredine ucinila? Samo bi dodala nove izazove.


    А да оде нпр. у манастир?
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:11 am

    Da ode u manastir,sala ?Pobegao bi kao *zlatousti*,heheheheheheeheh.Ma jel ti pitas DRUGASANSO
    ozbiljno?
    Razmislicu!
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    DA LI BI OPROSTILI PREVARU?
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
     Similar topics
    -
    » LJUBAV I SEX

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: