WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
    RADIO STANICE
    klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
    free forum
    Trenutna temperatura
    Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     DA LI BI OPROSTILI PREVARU?

    Ići dole 
    4 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1, 2
    AutorPoruka
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:18 am

    oblacic ::
    Da ode u manastir,sala ?Pobegao bi kao *zlatousti*,heheheheheheeheh.Ma jel ti pitas DRUGASANSO
    ozbiljno?
    Razmislicu!

    Питам те најозбиљније,да ли добро може да побиједи лоше у нама?
    Молитве,пост,остали монаси...љубав Божија је бескрајна...
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:21 am

    Moze da pobedi,samo je potrebna resenost i spremnost da zelimo promeniti sebe.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 10:19 pm

    Prevara, cita nema toga u knjigama a i da ima, napisano je iz iskustva ili misljena pojedih ljudi. Prevara je rec koja ima mnogo, mnogo znacenja: kad kazes da ces doci, pa to ne uradis itd....
    Genetika jeste novo ili staro cudo ali nije sve u genetici. Koliko je postenih roditelja a deca im ubice, lopovi, prevaranti i obrnuto koliko je roditelja po zatvorima a deca im divna uspesna ili koliko je naucnika a deca im malte ne ni osnovnu, koliko je nepismenih roditelja a deca im naucnici - mnogi grese kad sve pripisuju genetici, to je bezanje od istine gde je prava greska za pojedino ponasanje.
    Svako od nas nosi u sebi svoju posebnobnost zato je tesko drzati se misljenja iz kojekakvih knjiga i necijih misljenja, tvrdnji. One treba da sluze samo da saznas jos necije iskustvo, nikako da trazis sebe u tim pisarijama. Evo ti obican primer: Svi mi kuvamo supu i to svako koristi isti recept i sve su razlicitog ukusa i ako sa istim sastojcima. Koliko si puta jela nesto na raznim mestima i nikad nije bio isti ukus. E takvi su ti i "recepti" o zivotu po knjigama. Pa ni moje iskustvo nije tvoj nacin zivota ali ces mozda nesto pozitivno kao i negativno upoznati a mozda i primeniti. Tako se gradi sopstvena licnost.
    Moj omiljeni primer je: Svi pijemo kafu, neko vrucu, neko hladnu, neko slatku, neko gorku ali svi pijemo kafu. Moja mama pije slatku, kao sto je pio i moj tata a ja bez secera. Moji roditelji su proslavili 50 god. (pedeset god.) stecnog braka a ja sam se razvela posle 29 god., ponovo bila u vanbracnoj vezi 9 god. i sad slobodna cekam trecu, cetvrtu, petu vezu - da li ja imam gene moje mame i mog tate? Imam, ali ja sam gradila svoju licnost. Verujem u sebe.
    Moj princip je dok sam s nekim covekom samo sam sa njim, medjutim to ne znaci da necu izaci sa drugima, zezati se. Desavalo se da s puta s drustvom zaglavim na splavu i u cik zore me dovezu kuci a bivsi muz me ceka sa kaficom i doruckom, to je poverenje koje sam ja stekla kod njega. Puno poverenja sam imala i ja u njega. Ruzno mi je da koristim zamenicu (ime bas ne moram javno da mu pominjem) zato cu napisati, moj bivsi covek sa kojim sam bila 9 god. je isto tako imao poverenja u mene kao i ja u njega. Pokazalo se isto opravdano. Na moju veliku zalost to je bilo tacno u oba slucaja samo sto se tice poverenja - fizicke prirode. Gore sam napisala da su mnoge radnje - prevara - e tu se sa njima nisam nikako slagala. Za njih nije postojalo tacno vreme, dan, obojica su govorili: Sto brines - uradicu ili urado sam - to sam tolerisala dok nisam shvatila da oni ne cene moje vreme i na kraju im rekla dovidjenja.
    Odlazak u Manastir da bi neko nesto izmenio za mene je to opet bezanje od istine, ako hoces nesto da menjas, menjaces ga ma gde i s kim bio. Evo ti opet moj primer; Moj drugi covek je prestao da pusi a ja sam pusila - nije on ponovo poceo da pusi zbog mene, ostao je pri svojoj licnosti - niti sam ja prestala da pusim zbog njega, ostala sam pri svojoj licnosti.
    Razgovor i poverenje su naj bitniji za bilo koju vezu, dva drugara, supruznika, rodjaka, kad nema razgovora i postovanja tu nikome nikakve promene sredine nece pomoci da promene svoj nacin ponasanja, misljenja ako ta osoba sama ne zeli da se menja.
    Koliko puta si procitala koliko se ruznih stvari dogadjalo po manastirima i takozvano Bozijim mestima. Tamo se nalaze obicni ljudi kao i na ulici. Poneli su sa sobom sav svoj ruzni prtljag.
    Nisam u manastiru ali se pomolim, postim kad se setim, ne idem redovno u crkvu, nekad i ne postujem crkvene praznike (radim) - da li sam gresna? Nisam, kradja, lazi i da ne nabrajam je greh. Koliko ljudi se krsti, ide u crkvu, slavi, posti a ubilo je, kralo, prevarilo? To je lazna farsa postenja. Postenje se nosi u dusi svih nas a pokazuje se u ophodjenju prema svim svarima, zivotinjama, biljkama posebno ljudima. Ma gde bila ja sam kao i svi ostali pred Bozijim ocima kao i ocima Bozijih pomocnika.
    Prevara u braku je naj banalnija stvar koja se nekome moze dogoditi. Pa to nikome na celu ne pise niti se moze istrositi. Bila sam ponosna kad su se zenske okretale ili komentarisale moje muskarce, znaci vrede jos a tako su i oni govorili da su ponosni kad prosetaju samnom a drugi se okrecu i komentarisu, osecali su se "vredinije" jer su samnom a oni nisu. Veruj mi da se meni dogodi da me neki muski prevario dok smo u vezi - zabolelo bi me jer bi se pitala sta sam to izgubila kad je on poceo da trazi na drugoj strani? Ako ne bi nasla odgovor - pitala bi osobu koja me vara sta meni fali kad to trazi na drugoj stani, ako nema neki razlog - pitala bi moze li da prestane ako kaze ne - opet je odluka na meni, da se pomirim sa tim i cutim ili mu kazem dovidjenja. Opet moj primer; mojim muskima, a i svima s kojima se upoznam, odma na pocetku kazem sta necu, sta hocu i sta mozemo da se dogovaramo - cetvrtog nema - ako se ne ukopimo veza ni ne pocinje - ako je pocela i pravila se ne postuju, tolerisem tri puta i cetvrta greska dovidjenja. Mojim muskima sam rekla dovidjenja samo zato sto je pocelo da bude uobicajeno, ne postovanje moga vremena i dogovora. Mozda to deluje surovo ali sto bi ja svoj zivot upropascavala tolerisuci nekome neke radnje koje me povredjuju a ta me osoba navodno voli i volim ja nju - pa kakva je to ljubav kad me povredjuje. Ima i za takve ljude rec Mazohista, Bogu hvala to nisam.
    Jojjj, ja se raspisala,da li je neko bar pokusao da cita? Mozda sam trebala napisati:
    Radi na sebi ma gde bila, mesto nije bitno. Ne trazi krivca u okolini - trazi ga u svom postavljanju prema okolini - uklapas li se ili ne. Opet jedno pitanje, zar ja treba da zivizm kako to okolina trazi ond mene ili hocu da budem svoja licnost. Bicu u tom drustvu dok ne osetim povrede, znaci nije im stalo do mene, dovidjenja je naj bezbolnije. Meni je naj bitnije da ja nikoga ne povredim namerno, ako se to desi nehatom, trazicu oprost uz izvinjenje ali isto tako nikad necu dozvoliti da me drugi povredjuju. Okrecem im ledja uvek je naj bezbolnije.
    Procitaj simpaticne knigice
    Nauka o ..Samospoznaji - Sri Srimad, A. C. Bhaktivedanta, Swwami Prabhupada
    Zivotne strategije - Filip Mekgro
    Vizija o Raju i Paklu - Dusan Jovanovic
    Kraj igre (o reinkanaciji) - Prof. milovan Mica Jovanovic
    Krov sveta - Mirna Veledinovic
    Naj veci trgovac na svetu - Og Mandino
    Ima ih jos ali ove knjigice su za nas svet, da se naprave paralele izmedju nekih radnji....
    "Covek se precesto susrece sa neuspehom da bi se zanosio povremenim uspesima. Ne prihvataj nista zdravo za gotovo" - citat iz knjige Dijagnostika karme S.N. Lazarev
    U Bibliji lepo pise:
    " Bolest ne daje da se gresi".
    "Necinjenje zla ni u mislima". - zakon Vaseljene -
    Vracam se na pocetak, ne menjaj okolinu menjaj u sebi. Ne menjaj druge ako nece nego se skloni. Trazi da te postuju sa svim tvojim manama i vrlinama
    Oprostite na opsirnosti

    Embarassed
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 28, 2009 11:27 pm

    SEKARADA ::
    Prevara, cita nema toga u knjigama a i da ima, napisano je iz iskustva ili misljena pojedih ljudi. Prevara je rec koja ima mnogo, mnogo znacenja: kad kazes da ces doci, pa to ne uradis itd....
    Genetika jeste novo ili staro cudo ali nije sve u genetici. Koliko je postenih roditelja a deca im ubice, lopovi, prevaranti i obrnuto koliko je roditelja po zatvorima a deca im divna uspesna ili koliko je naucnika a deca im malte ne ni osnovnu, koliko je nepismenih roditelja a deca im naucnici - mnogi grese kad sve pripisuju genetici, to je bezanje od istine gde je prava greska za pojedino ponasanje.
    Svako od nas nosi u sebi svoju posebnobnost zato je tesko drzati se misljenja iz kojekakvih knjiga i necijih misljenja, tvrdnji. One treba da sluze samo da saznas jos necije iskustvo, nikako da trazis sebe u tim pisarijama. Evo ti obican primer: Svi mi kuvamo supu i to svako koristi isti recept i sve su razlicitog ukusa i ako sa istim sastojcima. Koliko si puta jela nesto na raznim mestima i nikad nije bio isti ukus. E takvi su ti i "recepti" o zivotu po knjigama. Pa ni moje iskustvo nije tvoj nacin zivota ali ces mozda nesto pozitivno kao i negativno upoznati a mozda i primeniti. Tako se gradi sopstvena licnost.
    Moj omiljeni primer je: Svi pijemo kafu, neko vrucu, neko hladnu, neko slatku, neko gorku ali svi pijemo kafu. Moja mama pije slatku, kao sto je pio i moj tata a ja bez secera. Moji roditelji su proslavili 50 god. (pedeset god.) stecnog braka a ja sam se razvela posle 29 god., ponovo bila u vanbracnoj vezi 9 god. i sad slobodna cekam trecu, cetvrtu, petu vezu - da li ja imam gene moje mame i mog tate? Imam, ali ja sam gradila svoju licnost. Verujem u sebe.
    Moj princip je dok sam s nekim covekom samo sam sa njim, medjutim to ne znaci da necu izaci sa drugima, zezati se. Desavalo se da s puta s drustvom zaglavim na splavu i u cik zore me dovezu kuci a bivsi muz me ceka sa kaficom i doruckom, to je poverenje koje sam ja stekla kod njega. Puno poverenja sam imala i ja u njega. Ruzno mi je da koristim zamenicu (ime bas ne moram javno da mu pominjem) zato cu napisati, moj bivsi covek sa kojim sam bila 9 god. je isto tako imao poverenja u mene kao i ja u njega. Pokazalo se isto opravdano. Na moju veliku zalost to je bilo tacno u oba slucaja samo sto se tice poverenja - fizicke prirode. Gore sam napisala da su mnoge radnje - prevara - e tu se sa njima nisam nikako slagala. Za njih nije postojalo tacno vreme, dan, obojica su govorili: Sto brines - uradicu ili urado sam - to sam tolerisala dok nisam shvatila da oni ne cene moje vreme i na kraju im rekla dovidjenja.
    Odlazak u Manastir da bi neko nesto izmenio za mene je to opet bezanje od istine, ako hoces nesto da menjas, menjaces ga ma gde i s kim bio. Evo ti opet moj primer; Moj drugi covek je prestao da pusi a ja sam pusila - nije on ponovo poceo da pusi zbog mene, ostao je pri svojoj licnosti - niti sam ja prestala da pusim zbog njega, ostala sam pri svojoj licnosti.
    Razgovor i poverenje su naj bitniji za bilo koju vezu, dva drugara, supruznika, rodjaka, kad nema razgovora i postovanja tu nikome nikakve promene sredine nece pomoci da promene svoj nacin ponasanja, misljenja ako ta osoba sama ne zeli da se menja.
    Koliko puta si procitala koliko se ruznih stvari dogadjalo po manastirima i takozvano Bozijim mestima. Tamo se nalaze obicni ljudi kao i na ulici. Poneli su sa sobom sav svoj ruzni prtljag.
    Nisam u manastiru ali se pomolim, postim kad se setim, ne idem redovno u crkvu, nekad i ne postujem crkvene praznike (radim) - da li sam gresna? Nisam, kradja, lazi i da ne nabrajam je greh. Koliko ljudi se krsti, ide u crkvu, slavi, posti a ubilo je, kralo, prevarilo? To je lazna farsa postenja. Postenje se nosi u dusi svih nas a pokazuje se u ophodjenju prema svim svarima, zivotinjama, biljkama posebno ljudima. Ma gde bila ja sam kao i svi ostali pred Bozijim ocima kao i ocima Bozijih pomocnika.
    Prevara u braku je naj banalnija stvar koja se nekome moze dogoditi. Pa to nikome na celu ne pise niti se moze istrositi. Bila sam ponosna kad su se zenske okretale ili komentarisale moje muskarce, znaci vrede jos a tako su i oni govorili da su ponosni kad prosetaju samnom a drugi se okrecu i komentarisu, osecali su se "vredinije" jer su samnom a oni nisu. Veruj mi da se meni dogodi da me neki muski prevario dok smo u vezi - zabolelo bi me jer bi se pitala sta sam to izgubila kad je on poceo da trazi na drugoj strani? Ako ne bi nasla odgovor - pitala bi osobu koja me vara sta meni fali kad to trazi na drugoj stani, ako nema neki razlog - pitala bi moze li da prestane ako kaze ne - opet je odluka na meni, da se pomirim sa tim i cutim ili mu kazem dovidjenja. Opet moj primer; mojim muskima, a i svima s kojima se upoznam, odma na pocetku kazem sta necu, sta hocu i sta mozemo da se dogovaramo - cetvrtog nema - ako se ne ukopimo veza ni ne pocinje - ako je pocela i pravila se ne postuju, tolerisem tri puta i cetvrta greska dovidjenja. Mojim muskima sam rekla dovidjenja samo zato sto je pocelo da bude uobicajeno, ne postovanje moga vremena i dogovora. Mozda to deluje surovo ali sto bi ja svoj zivot upropascavala tolerisuci nekome neke radnje koje me povredjuju a ta me osoba navodno voli i volim ja nju - pa kakva je to ljubav kad me povredjuje. Ima i za takve ljude rec Mazohista, Bogu hvala to nisam.
    Jojjj, ja se raspisala,da li je neko bar pokusao da cita? Mozda sam trebala napisati:
    Radi na sebi ma gde bila, mesto nije bitno. Ne trazi krivca u okolini - trazi ga u svom postavljanju prema okolini - uklapas li se ili ne. Opet jedno pitanje, zar ja treba da zivizm kako to okolina trazi ond mene ili hocu da budem svoja licnost. Bicu u tom drustvu dok ne osetim povrede, znaci nije im stalo do mene, dovidjenja je naj bezbolnije. Meni je naj bitnije da ja nikoga ne povredim namerno, ako se to desi nehatom, trazicu oprost uz izvinjenje ali isto tako nikad necu dozvoliti da me drugi povredjuju. Okrecem im ledja uvek je naj bezbolnije.
    Procitaj simpaticne knigice
    Nauka o ..Samospoznaji - Sri Srimad, A. C. Bhaktivedanta, Swwami Prabhupada
    Zivotne strategije - Filip Mekgro
    Vizija o Raju i Paklu - Dusan Jovanovic
    Kraj igre (o reinkanaciji) - Prof. milovan Mica Jovanovic
    Krov sveta - Mirna Veledinovic
    Naj veci trgovac na svetu - Og Mandino
    Ima ih jos ali ove knjigice su za nas svet, da se naprave paralele izmedju nekih radnji....
    "Covek se precesto susrece sa neuspehom da bi se zanosio povremenim uspesima. Ne prihvataj nista zdravo za gotovo" - citat iz knjige Dijagnostika karme S.N. Lazarev
    U Bibliji lepo pise:
    " Bolest ne daje da se gresi".
    "Necinjenje zla ni u mislima". - zakon Vaseljene -
    Vracam se na pocetak, ne menjaj okolinu menjaj u sebi. Ne menjaj druge ako nece nego se skloni. Trazi da te postuju sa svim tvojim manama i vrlinama
    Oprostite na opsirnosti

    Embarassed

    Не вјерујем у будизам,нити у индијске религије и секте,нити у карме и медитацију.
    Све што нам треба јесте,садржано у нашој православној вјери.
    Читала сам Ог Мондино-а,и допадају ми се његове поучне мисли и теме.

    Гријех је пријеносан,и не мора се наслиједити од родитеља,тако да дјеца могу га повући од дједова или бака.Можда чак и од даљег предака.Гријех се не да избрисати,већ се мора окајати до краја праведним животом и великим жртвовањем.

    Некада се преваре једноставно десе,да би изазвале низ преобраћања и самоспознавања у људима,који су их изазвали или у људима који су ту жртве.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 05, 2009 2:33 pm

    Не вјерујем у будизам,нити у индијске религије и секте,нити у карме и медитацију.
    Све што нам треба јесте,садржано у нашој православној вјери.
    Читала сам Ог Мондино-а,и допадају ми се његове поучне мисли и теме.

    Гријех је пријеносан,и не мора се наслиједити од родитеља,тако да дјеца могу га повући од дједова или бака.Можда чак и од даљег предака.Гријех се не да избрисати,већ се мора окајати до краја праведним животом и великим жртвовањем.

    Некада се преваре једноставно десе,да би изазвале низ преобраћања и самоспознавања у људима,који су их изазвали или у људима који су ту жртве.


    OK. Ne verujes u sve gore navedeno. Pa da te pitam, da li su ti ljudi koji verju u gore navedeno nastali kao i mi? Zar njihove vere ne upucuju slicno kao i nasa?
    Zasto mislis da je samo nasa pravoslavna vera tacna?
    Kako i po cemu tvrdis da je greh prenosan?
    Pa svaki greh je izbrisan cim ga okajes!
    Eto sama si napisala da je prevara jedna vrsta pouke!
    Shvati jedno - mnogo veci greh je, lagati, krasti ... mnogo, mnogo veci nego prevariti supruznika. Vec sam gore napisala a napisacu ponovo. Kad se to desi, niti gde pise, niti se vidi, niti ce se one stvari izlizati! Mnogi onda i uvide da kod kuce imaju boljeg partnera u krevetu!
    Kad lazez, prevaris nekog u bilo cemu - pa i banalno, kazes doci ces u 5 a dodjes u 5 i 15, ili 5 i 5 to se vidi i moze imati posledice!
    Nisam za to da se supruznici varaju, ali nekome to ne smeta i zasto drugi tome da pridaju vaznost? Mnogo parova znam kojima se to desava u braku a brak im funkcionise fenomenalno. Meni ako to ne odgovara necu raditi a jos manje cu voditi brigu ko koga i s kom vara.
    Meni je bitno da sam cista u dusi i da nikome ni ruzno a taman posla zlo pomislila nikome. Nikoga namerno nisam ni povredila. Da li cu prevariti buduceg dragog, pa mozda ne tvrdim nista.
    Da li bi oprostila Da - Ne bi mi bilo u momentu pravo, ali kako bi znao da sam bolja, ako ne proba na drugoj strani? Pitala bi se sta meni nedostaje kad je trazio na drugoj strani?
    Pa zar se u nasem pravoslavlju ne preporucuje prastanje????
    Reinkanacija je dokazana i zalosno je sto mnogi zatvaraju ci i to ne priznaju. Svakako imaju pravo na to i nikad nikog ubedjivati necu suprotno od njegovog misljenja.
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 06, 2009 12:48 am

    SEKARADA ::
    Не вјерујем у будизам,нити у индијске религије и секте,нити у карме и медитацију.
    Све што нам треба јесте,садржано у нашој православној вјери.
    Читала сам Ог Мондино-а,и допадају ми се његове поучне мисли и теме.

    Гријех је пријеносан,и не мора се наслиједити од родитеља,тако да дјеца могу га повући од дједова или бака.Можда чак и од даљег предака.Гријех се не да избрисати,већ се мора окајати до краја праведним животом и великим жртвовањем.

    Некада се преваре једноставно десе,да би изазвале низ преобраћања и самоспознавања у људима,који су их изазвали или у људима који су ту жртве.


    OK. Ne verujes u sve gore navedeno. Pa da te pitam, da li su ti ljudi koji verju u gore navedeno nastali kao i mi? Zar njihove vere ne upucuju slicno kao i nasa?
    Zasto mislis da je samo nasa pravoslavna vera tacna?
    Kako i po cemu tvrdis da je greh prenosan?
    Pa svaki greh je izbrisan cim ga okajes!
    Eto sama si napisala da je prevara jedna vrsta pouke!
    Shvati jedno - mnogo veci greh je, lagati, krasti ... mnogo, mnogo veci nego prevariti supruznika. Vec sam gore napisala a napisacu ponovo. Kad se to desi, niti gde pise, niti se vidi, niti ce se one stvari izlizati! Mnogi onda i uvide da kod kuce imaju boljeg partnera u krevetu!
    Kad lazez, prevaris nekog u bilo cemu - pa i banalno, kazes doci ces u 5 a dodjes u 5 i 15, ili 5 i 5 to se vidi i moze imati posledice!
    Nisam za to da se supruznici varaju, ali nekome to ne smeta i zasto drugi tome da pridaju vaznost? Mnogo parova znam kojima se to desava u braku a brak im funkcionise fenomenalno. Meni ako to ne odgovara necu raditi a jos manje cu voditi brigu ko koga i s kom vara.
    Meni je bitno da sam cista u dusi i da nikome ni ruzno a taman posla zlo pomislila nikome. Nikoga namerno nisam ni povredila. Da li cu prevariti buduceg dragog, pa mozda ne tvrdim nista.
    Da li bi oprostila Da - Ne bi mi bilo u momentu pravo, ali kako bi znao da sam bolja, ako ne proba na drugoj strani? Pitala bi se sta meni nedostaje kad je trazio na drugoj strani?
    Pa zar se u nasem pravoslavlju ne preporucuje prastanje????
    Reinkanacija je dokazana i zalosno je sto mnogi zatvaraju ci i to ne priznaju. Svakako imaju pravo na to i nikad nikog ubedjivati necu suprotno od njegovog misljenja.



    Не може се помало узимати од једне па од друге вјере,или си у једној или
    ниси ни у једној.Православље се не да појмити без потпуног предавања Господу.
    Брак је јединство троје,мужа,жене и Христа као Цркве,и то је пут на коме се спашавају и муж и жена једно кроз друго.
    Преварити некога ради освјежења у браку?УЖАС!!!!
    Треба у вјерности,молитви,одрицању тражити спас,а не ићи лакшим путем.
    Сви наилазимо на искушења,али са надом у наше добро и свето то преброђујемо.
    Од Адама и Еве наши се гријеси преносе,сви смо добили помало од пра-родитељског гријеха.
    Конкретно се ова тема односи на превару у браку и вези.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: DA LI BI OPROSTILI PREVARU   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 06, 2009 1:24 am

    Ja cu citirati ovo jer ima logike.....

    Oprostiti ili ne?
    Skoro u svakoj ljubavnoj vezi, pre ili kasnije, ili s vremena na vreme, pojavljuje se tracak sumnje u partnerovu vernost. Kako reagovati kada sumnja prestane da bude sumnja; kako reagovati kada shvatite da je vaša sumnja bila opravdana? Da li prevaru treba oprostiti?

    Pre nego što bilo kako reagujete, zapitajte se koliko vam je stalo do te ljubavi. Ne donosite nikakve odluke u afektu, potrudite se da odvojite dovoljno vremena za razgovor s osobom koja vas je prevarila. Pružite joj šansu za objašnjenje. Pažljivo i bez negativnih misli pokušajte da sagledate citavu situaciju, otkrijte šta je bio najveci problem u vašoj vezi, šta je ono što nikako nije funkcionisalo... Ako dodjete do zakljucka da se vaša ljubav jednostavno receno istrošila, bolje je da se sve prekine dok je još vreme. Ukoliko vas još uvek povezuju jake emocije, odlucite kako vam srce nalaže.

    Uvek su bitni detalji! Ako je u pitanju bio samo flert, to možda i nije pravi razlog da dodje do raskida. A šta ako je samo želela da vas napravi ljubomornim ili da se napravi važna u nekom društvu? Iako to deluje kao u najmanju ruku detinjasto, možda u tom slucaju ipak treba preci preko svega i oprostiti.

    Vrlo je važan i nacin na koji ste saznali za prevaru. Ako ste je sami otkrili, verovatno je teže oprostiti. Cak i ako predjete preko tog jednog "izleta", poverenje je poprilicno ošteceno, ako ne i sasvim izgubljeno. Znate vec da je bez poverenja svaka veza nacisto nemoguca. Ukoliko vam je ona sve sama priznala, to može da znaci da postoji spremnost da se snose posledice, ali da joj je i pored svega toga još uvek stalo do vas. Ako ste za prevaru saznali od neke trece osobe, kojoj pri tom verujete, vreme je da shvatite da pored sebe imate obicnu prevarantkinju i slabica. Zar je to osoba s kojom biste uopšte i želeli da budete u vezi?



    namigivanje scratch
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 06, 2009 4:05 am

    Не може се помало узимати од једне па од друге вјере,или си у једној или
    ниси ни у једној.Православље се не да појмити без потпуног предавања Господу.
    Брак је јединство троје,мужа,жене и Христа као Цркве,и то је пут на коме се спашавају и муж и жена једно кроз друго.
    Преварити некога ради освјежења у браку?УЖАС!!!!
    Треба у вјерности,молитви,одрицању тражити спас,а не ићи лакшим путем.
    Сви наилазимо на искушења,али са надом у наше добро и свето то преброђујемо.
    Од Адама и Еве наши се гријеси преносе,сви смо добили помало од пра-родитељског гријеха.
    Конкретно се ова тема односи на превару у браку и вези.

    Ljuti se ili ne ljuti ali ti drugasanso moj tekst uopste nisi procitala kako treba. Do sada nisi ni jednom iznela svoje misljenje nego druga misljenja si izvlacila kao citate. razjasnicu ti sta sam napisala jer vidim da ides bas jednosmernom ulicom a to nije zivot.

    Ustvari, ovo dodajem kao prvo od prvoga. Kako primecujem hoces reci da nisam pravoslavne vere zato sto ovako pisem. Delujem ti kao da nisam predana Gospodu? Mislis da si bolja, casnija pravoslavka ako si predana kako se predstavljas? Gresis, drago dete!
    Vec sam pisala, ne idem redovno u crkvu, ne molim se, ne palim svece i tamjan svaki dan. ZIVIM POSTEN ZIVOT, NE LAZEM, NE KRADEM, NE POCENJUJEM DRUGE.. da ne nabrajam pa ako me kazni i kaznjava zato sto se ne predajem pa neka me kazni. Ako je ovakav moj zivot od preko pola veka kazna ok.. zadovoljna sam samo tako neka nastavi.

    Kao prvo od Adama i Eve ( ako si citala jos uvek se to postavlja kao pitanje - ali uzecu da je tacno) nastali smo svi na svetu. Znaci ljudi svih vera, da ne nabrajam pa i mi Pravoslavci. Vrlo dobro znam kojoj veri pripadam ali mi to ne daje za pravo - kao ni tebi, ni bilo kome da osporava druge vere. Citala i poredila a na kraju krajeva i zasto je lose iz druge vere uzeti nesto sto je dobro, pohvano?
    Imas 10 recepata za jedan isti kolac i ti uvek izaberes onaj koji ti se naj vise dopada. Dodju ti gosti da li bi rekla da to nije tvoj domaci, nego da si uzimala i iz drugih stranih kuhinja. To je zivot ne jednosmerana ulica ogradjena zidininama ogranicenosti.
    O kakvom predavanju bilo kome pa i Gospodu ti pricas? Pa Dragi Dospod nece robove - hoce ljude koji zive, razmisljaju, postene i casne. Da li si ti zaista ubedjena da Dragi Gospod hoce da gleda svoje sticenike kako se pate? Brak jeste svetinja kad je harmonican!
    Pomesala si nesto, ne zivimo mi u braku sa suprugom i Gospodom - kao trecim licem. Pa to je vec skrnavljenje baracne zajednice - brak je za dve osobe - ne za tri!!!!
    Napisala si rec uzas, velikim slovom a pricas o braku u troje kao da je ok.?
    Lepo sam napisala da nisam bas za varanje u braku ali ako se desi da to nije smak sveta kako ti to vidis!
    Mene vise brine kojim si ti jednosmernim putem krenula u zivot koji je tek pred tobom i ni sama nisi svesna koliko ces stvari uraditi za koje si govorila nikad!
    Konkretno ti i odgovaram - NISAM ZA PREVARU U BRAKU - ali bi me manje zabolelo nego da saznam da je pozajmio neke pare pa da ga jure.
    Nazad na vrh Ići dole
    pearl
    zasluzan clan
    zasluzan clan
    pearl


    Ženski
    Broj poruka : 109
    Datum upisa : 20.02.2009

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 07, 2009 1:11 pm

    Zadrzacu se na pitanju iz naslova teme.
    Sta znaci oprostiti? I prevara je vrlo sirok pojam... Ako bi oprostiti znacilo zaboraviti kao da se nije desilo - nikad. Ako oprostiti znaci preci preko toga iz ovog ili onog razloga - mozda. Uostalom, mislim da to nije tema o kojoj se moze dati ispravan sud dok ne dodjes u takvu situaciju. Svi mi imamo principe koje mislimo da necemo pogaziti ni iz jednog razloga i ni pod kojim uslovom, ali ako smo iskreni prema sebi, priznacemo da u zivotu nije nikad nista crno ili belo...Toniranje se proteze kroz svaku situaciju i kroz svaku nasu emociju. Prag tolerancije se nekim ljudima s godinama podize, a nekima spusta, ali ono sto zelim da naglasim niko nije zasluzio da bude prevaren, ma koliko se to na prvi pogled nekad ucinilo opravdano. Laz je sustina svega loseg pa i prevare. Da ne bih duzila, pravi iskreni odgovor na pitanje je - ne znam. Zaboravila sigurno ne, a da li bih presla preko toga - ne bih volela da dodjem u situaciju da odlucujem...a ako ikada budem, javicu vam sta sam odlucila

    icon_granpa
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 08, 2009 2:02 am

    SEKARADA ::
    Не може се помало узимати од једне па од друге вјере,или си у једној или
    ниси ни у једној.Православље се не да појмити без потпуног предавања Господу.
    Брак је јединство троје,мужа,жене и Христа као Цркве,и то је пут на коме се спашавају и муж и жена једно кроз друго.
    Преварити некога ради освјежења у браку?УЖАС!!!!
    Треба у вјерности,молитви,одрицању тражити спас,а не ићи лакшим путем.
    Сви наилазимо на искушења,али са надом у наше добро и свето то преброђујемо.
    Од Адама и Еве наши се гријеси преносе,сви смо добили помало од пра-родитељског гријеха.
    Конкретно се ова тема односи на превару у браку и вези.

    Ljuti se ili ne ljuti ali ti drugasanso moj tekst uopste nisi procitala kako treba. Do sada nisi ni jednom iznela svoje misljenje nego druga misljenja si izvlacila kao citate. razjasnicu ti sta sam napisala jer vidim da ides bas jednosmernom ulicom a to nije zivot.

    Ustvari, ovo dodajem kao prvo od prvoga. Kako primecujem hoces reci da nisam pravoslavne vere zato sto ovako pisem. Delujem ti kao da nisam predana Gospodu? Mislis da si bolja, casnija pravoslavka ako si predana kako se predstavljas? Gresis, drago dete!
    Vec sam pisala, ne idem redovno u crkvu, ne molim se, ne palim svece i tamjan svaki dan. ZIVIM POSTEN ZIVOT, NE LAZEM, NE KRADEM, NE POCENJUJEM DRUGE.. da ne nabrajam pa ako me kazni i kaznjava zato sto se ne predajem pa neka me kazni. Ako je ovakav moj zivot od preko pola veka kazna ok.. zadovoljna sam samo tako neka nastavi.

    Kao prvo od Adama i Eve ( ako si citala jos uvek se to postavlja kao pitanje - ali uzecu da je tacno) nastali smo svi na svetu. Znaci ljudi svih vera, da ne nabrajam pa i mi Pravoslavci. Vrlo dobro znam kojoj veri pripadam ali mi to ne daje za pravo - kao ni tebi, ni bilo kome da osporava druge vere. Citala i poredila a na kraju krajeva i zasto je lose iz druge vere uzeti nesto sto je dobro, pohvano?
    Imas 10 recepata za jedan isti kolac i ti uvek izaberes onaj koji ti se naj vise dopada. Dodju ti gosti da li bi rekla da to nije tvoj domaci, nego da si uzimala i iz drugih stranih kuhinja. To je zivot ne jednosmerana ulica ogradjena zidininama ogranicenosti.
    O kakvom predavanju bilo kome pa i Gospodu ti pricas? Pa Dragi Dospod nece robove - hoce ljude koji zive, razmisljaju, postene i casne. Da li si ti zaista ubedjena da Dragi Gospod hoce da gleda svoje sticenike kako se pate? Brak jeste svetinja kad je harmonican!
    Pomesala si nesto, ne zivimo mi u braku sa suprugom i Gospodom - kao trecim licem. Pa to je vec skrnavljenje baracne zajednice - brak je za dve osobe - ne za tri!!!!
    Napisala si rec uzas, velikim slovom a pricas o braku u troje kao da je ok.?
    Lepo sam napisala da nisam bas za varanje u braku ali ako se desi da to nije smak sveta kako ti to vidis!
    Mene vise brine kojim si ti jednosmernim putem krenula u zivot koji je tek pred tobom i ni sama nisi svesna koliko ces stvari uraditi za koje si govorila nikad!
    Konkretno ti i odgovaram - NISAM ZA PREVARU U BRAKU - ali bi me manje zabolelo nego da saznam da je pozajmio neke pare pa da ga jure.



    Ne ljutim se uopšte.Cilj mi je da rasprava vodi ka nekom konkretnom odgovoru,ali
    i da razmotrimo prevaru iz naših uglova i iskustva.
    Mali je nesporazum u pitanju,i nije vrijedno nerviranja.
    Postavila sam u Forumu Pričaonica temu Brak,i tu je lijepo iznešeno crkveno tumačenje braka.
    Nema potrebe da moje komentare doživljavaš kao napad na tvoje stavove i rezone,
    i drago mi je što si ovoj raspravi dala konkretniji izraz i oblik.

    hhvvala
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 08, 2009 2:09 am

    Citat :
    Svi mi imamo principe koje mislimo da necemo pogaziti ni iz jednog razloga i ni pod kojim uslovom, ali ako smo iskreni prema sebi, priznacemo da u zivotu nije nikad nista crno ili belo...Toniranje se proteze kroz svaku situaciju i kroz svaku nasu emociju.


    Baš te nijanse i čine život nepredvidljivim,a pri tome pomjeraju i granice nas samih.
    Niko nije prošao kroz život bez ogrebotine,ožiljka ili kajanja...i niko nikada nije mogao
    izvagati situaciju bez greške.Susreti sa nekim osobama su neizbježni,i takve osobe sve naše neiskorišćene potencijale dovode do maksimuma.One nam pomažu da sebe pronađemo,ma koliko iskustvo sa njima bilo bolno.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 08, 2009 7:12 am

    drugasansa ::
    Citat :
    Svi mi imamo principe koje mislimo da necemo pogaziti ni iz jednog razloga i ni pod kojim uslovom, ali ako smo iskreni prema sebi, priznacemo da u zivotu nije nikad nista crno ili belo...Toniranje se proteze kroz svaku situaciju i kroz svaku nasu emociju.


    Baš te nijanse i čine život nepredvidljivim,a pri tome pomjeraju i granice nas samih.
    Niko nije prošao kroz život bez ogrebotine,ožiljka ili kajanja...i niko nikada nije mogao
    izvagati situaciju bez greške.Susreti sa nekim osobama su neizbježni,i takve osobe sve naše neiskorišćene potencijale dovode do maksimuma.One nam pomažu da sebe pronađemo,ma koliko iskustvo sa njima bilo bolno.


    Pa zasto provodis i sekund vremena sa nekim ako je bolno? Ne kapiram?
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 09, 2009 8:22 pm

    SEKARADA ::
    drugasansa ::
    Citat :
    Svi mi imamo principe koje mislimo da necemo pogaziti ni iz jednog razloga i ni pod kojim uslovom, ali ako smo iskreni prema sebi, priznacemo da u zivotu nije nikad nista crno ili belo...Toniranje se proteze kroz svaku situaciju i kroz svaku nasu emociju.


    Baš te nijanse i čine život nepredvidljivim,a pri tome pomjeraju i granice nas samih.
    Niko nije prošao kroz život bez ogrebotine,ožiljka ili kajanja...i niko nikada nije mogao
    izvagati situaciju bez greške.Susreti sa nekim osobama su neizbježni,i takve osobe sve naše neiskorišćene potencijale dovode do maksimuma.One nam pomažu da sebe pronađemo,ma koliko iskustvo sa njima bilo bolno.


    Pa zasto provodis i sekund vremena sa nekim ako je bolno? Ne kapiram?



    Срећа и туга су у животу неизбјежни,и лоша искуства нас изграђују и усмјеравају нас ка суштини нас самих.
    Из љубави се пати и лију сузе,и жртвује се за особу која нас растужује и поврјеђује,па тако ти тонови патње говоре о нама више него тренуци среће.
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 09, 2009 10:49 pm

    Срећа и туга су у животу неизбјежни,и лоша искуства нас изграђују и усмјеравају нас ка суштини нас самих.
    Из љубави се пати и лију сузе,и жртвује се за особу која нас растужује и поврјеђује,па тако ти тонови патње говоре о нама више него тренуци среће.

    Drugasanso, pogresnim putem zivis, pogresno razmisljas, (i ako to 99% nisu tvoje misli nego izvuceni citati).

    Mazohimam je jako bolan to si u pravu.
    Do nikakvog bola ne mora doci ako dvoje razgovaraju.

    Pozdrav
    Seka
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 12, 2009 4:26 am

    SEKARADA ::
    Срећа и туга су у животу неизбјежни,и лоша искуства нас изграђују и усмјеравају нас ка суштини нас самих.
    Из љубави се пати и лију сузе,и жртвује се за особу која нас растужује и поврјеђује,па тако ти тонови патње говоре о нама више него тренуци среће.

    Drugasanso, pogresnim putem zivis, pogresno razmisljas, (i ako to 99% nisu tvoje misli nego izvuceni citati).

    Mazohimam je jako bolan to si u pravu.
    Do nikakvog bola ne mora doci ako dvoje razgovaraju.

    Pozdrav
    Seka

    Ovo nisu citati,vec moje misli i stavovi.Mislim da pretjerujes i bahato se ponasas.
    Kao da imas nesto licno protiv mene,a nemas razloga.
    Jednostavno smo razlicite osobe,razlicitih pogleda na zivot i zivotne situacije.
    Diskusija nije ako nekoga omalovazavas i vrijedjas.
    Molim te da,ubuduce bar malo pokusas da budes umjerenija i pristojnija,i da se zadrzimo na temi.
    Hvala!
    Nazad na vrh Ići dole
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 12, 2009 9:47 am

    Ostavljam na tebi da budes ubedjena da su to tvoje misli a ne citati. Takve kontra diktornosti pises da se slatko nasmejem.
    Uzmi prvo recnik i procitaj sta znaci rec bahato - ako vec hoces da je koristis!
    licno nemam nista protiv nikoga - samo reagujem na tvoje (a reagovacu uvek ako je direktno meni upuceno), pisanje koje je upuceno direktno meni. Ti si prva pocela da me "ucis" sta i kako cu da pisem! Bilo bi smesno da nije mnogo tuzno!
    Bogu hvala da nisam ni slicna tebi - zapitala bi se da li umem slobodno da razmisljam i na kom sam to nivou???
    Volela bi da znam koga i sa kojom recju sam nekoga uvredila iznoseci svoje licno misljenje i licne primere!!!?????
    Nisam ni sa kim diskutovala, vec sam napisala - iznosila sam svoje misljenje i svoje dozivljaje, iskustva.
    O pristojnosti mi ti govoris??? Ne secam se da sam ti dozvolila da mi se obracas sa TI???? Pa valjda ti pristojnost nalaze da mi se kao mnogo, mnogo starijoj obratis sa VI - ako ti ja licno drugacije ne dozvolim??!! Uvcek sam bila na temi a koliki je tvcoj nivo da razumes sta ja pisem - zaista ne znam!
    Vec sam ti napisala, da sa tobom razmenjivati reci je za mene gubljenje vremena!
    |Pozdrav
    Seka


    Poslednji izmenio SEKARADA dana Sre Maj 13, 2009 8:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Nazad na vrh Ići dole
    drugasansa




    Ženski
    Broj poruka : 1620
    Godina : 44
    Lokacija : beograd
    Datum upisa : 26.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 12, 2009 9:03 pm

    SEKARADA ::
    Ostavljam na tebi da budes ubedjena da su to tvoje misli a ne citati. Takve kontra diktornosti pises da se slatko nasmejem.
    Uzmi prvo recnik i procitaj sta znaci rec bahato - ako vec hoces da je koristis!
    licno nemam nista protiv nikoga - samo reagujem na tvoje (a reagovacu uvek ako je direktno meni upuceno), pisanje koje je upuceno direktno meni. Ti si prva pocela da me "ucis" sta i kako cu da pisem! Bilo bi smesno da nije mnogo tuzno!
    Bohu hvala da nisam ni slicna tebi - zapitala bi se da li umem slobodno da razmisljam i na kom sam to nivou???
    Volela bi da znam koga i sa kojom recju sam nekoga uvredila iznoseci svoje licno misljenje i licne primere!!!?????
    Nisam ni sa kim diskutovala, vec sam napisala - iznosila sam svoje misljenje i svoje dozivljaje, iskustva.
    O pristojnosti mi ti govoris??? Ne secam se da sam ti dozvolila da mi se obracas sa TI???? Pa valjda ti pristojnost nalaze da mi se kao mnogo, mnogo starijoj obratis sa VI - ako ti ja licno drugacije ne dozvolim??!! Uvcek sam bila na temi a koliki je tvcoj nivo da razumes sta ja pisem - zaista ne znam!
    Vec sam ti napisala, da sa tobom razmenjivati reci je za mene gubljenje vremena!
    |Pozdrav
    Seka


    Zao mi je sto ste se,ili sto si se spustila na ovaj nivo.
    Potrazite drugi Forum ukoliko vam se ovaj ne dopada,da se ne bi dalje nervirali.
    Sve zavisi od vas ili od tebe.
    Ovo je kraj diskusije na temu moje licnosti i rezonovanja.
    Nazad na vrh Ići dole
    vuuk
    Admin
    Admin
    vuuk


    Muški
    Broj poruka : 846
    Lokacija : Kikinda-Basaid
    Datum upisa : 25.08.2008

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 9:42 am

    NEMA POTREBE ZA PREPUCAVANJEM!!!!!!!!!!!!!! OVDE SMO ZBOG DRUZENJA??? BAR SMO DO SADA TAKO BILI? NEMOJTE PROZIVATI JEDNI DRUGE, JER SVAKO IMA SVOJ STAV O ODREDJENOJ TEMI......
    Nazad na vrh Ići dole
    http://www.duborez.net
    SEKARADA
    vip
    vip
    SEKARADA


    Ženski
    Broj poruka : 24241
    Godina : 69
    Lokacija : Beograd
    Datum upisa : 15.12.2008

    List lica
    x: 6
    y: 6

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 13, 2009 8:31 pm

    vuuk ::
    NEMA POTREBE ZA PREPUCAVANJEM!!!!!!!!!!!!!! OVDE SMO ZBOG DRUZENJA??? BAR SMO DO SADA TAKO BILI? NEMOJTE PROZIVATI JEDNI DRUGE, JER SVAKO IMA SVOJ STAV O ODREDJENOJ TEMI......


    Hvala za ovaj predivni forum i mogucnosti da uzivamo u njegovoj lepoti

    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 00062
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Empty
    PočaljiNaslov: Re: DA LI BI OPROSTILI PREVARU?   DA LI BI OPROSTILI PREVARU? - Page 2 Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    DA LI BI OPROSTILI PREVARU?
    Nazad na vrh 
    Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
     Similar topics
    -
    » LJUBAV I SEX

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: pričaonica-
    Skoči na: