WWW.DUBOREZ.NET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


*****Zelimo Vam prijatne trenutke na DUBOREZ Forumu*******
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
SPECIJALIZOVANE IZLOZBE PASA
4.Spec izlozba MASTIFA,BULMASTIFA,E.BULDOGA i NEMACKIH DOGA
free forum
Similar topics
RADIO STANICE
klikom na baner slusajte "ROADSTAR-RADIO" na 128kbps
free forum
Trenutna temperatura
Forum
  • slikarstvo
  • vajarstvo
  • mozaik
  • primenjena umetnost
  • fotografija
  • književnost
  • film
  • muzika
  • arhitektura
  • pozorište
  • strip
  • duhovnost i religija
  • psihologija
  • ljubav
  • lepota i zdravlje
  • zabava
  • pričaonica
  • spomenar
  • hobi i kućni ljubimci
  • razno
  • važna obaveštenja
  • predlozi i sugestije
  • Liberty
    KLIKOM NA BANERE POSETITE PREDLOZENE SAJTOVE
    title="duborez.net"
    " Nikada ne sumnjaj da mala grupa misaonih i posvećenih ljudi može promeniti svet. Zaista, tako je jedino oduvek i bilo. " KADA NE BUDE DOVOLJNO PRIRODE, VEĆINA LJUDI ĆE SHVATITI DA NOVAC NIJE ZA JELO! Ne dozvoli da neki pogrešni ljudi udju u Tvoj život, pomute bistrinu tvojih očiju, nateraju da voliš ono što oni vole i da zaboraviš ono što oni nemaju. !
    Traži
     
     

    Rezultati od :
     
    Rechercher Napredna potraga

     

     Prava ljubav je zaista vecna

    Ići dole 
    AutorPoruka
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 8:36 am

    Iako se samo za dijamante govori da su vječni, čini se da nisu jedini. Naime, znanstvenici su potvrdili da i prava ljubav može izdržati test vremena
    Doduše, do tog se saznanja nije došlo na romantičan način, nego su znanstvenici proveli eksperimente koji su uključivali skeniranje mozga i tako saznali da prva ljubav nikad ne umire.

    Pokazalo se da su neki parovi još uvijek bili ludi jedni za drugim i nakon više od dva desetljeća bračnog života te su pokazivali iste znakove ljubavne euforije kao i oni koji su se tek zaljubili.

    Kako bi istražili trajnost prave ljubavi, američki su znanstvenici skenirali mozgove 17 muškaraca i žena koji su rekli da su još uvijek nakon više od dvadeset godina zaljubljenu u svoje supružnike, a za vrijeme skeniranja promatrali su fotografije svojih partnera.

    Rezultati su gotovo identični onima koje su pokazale osobe koje su sa svojim partnerom bile u vezi zadnjih 12 mjeseci. Područje u središtu mozga koje proizvodi dopamin, kemikaliju koja je zasluzna za dobro raspolozenje,bilo je najjace osvetljeno.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 8:37 am

    Kad upitate ljude širom svijeta može li ljubav trajati godinama, prevrnut će očima i reći da vjerojatno ne može. To govori i većina knjiga, ali smo sad dokazali da nisu u pravu', rekla je dr. Helen Fisher sa Sveučilišta Rutgers u New Jersey koja je sudjelovala u istraživanju.

    Međutim, ta dva seta skeniranja ipak nisu bila identična. Kod 'friško' zaljubljenih uočena je još i aktivnost u području mozga koja je povezan s opsjednutošću i tjeskobom, dok je kod onih koji su imali poduži ljubavni staž uočena aktivnost u području povezanom sa smirenjem i potiskivanjem bola. Iz toga proizlazi da je maničnost i opsesiju zamijenilo ljubavno smirenje.

    Parovi koji bi htjeli znati hoće li njihova ljubav trajati mogli bi razmisliti o načinu na koji međusobno komuniciraju. Istraživanja su pokazala da parovi koji 'traju' lakše komuniciraju. Oni koriste pozitivan ton glasa, češće se smiju, a razgovore začine šalama i gestama kojima iskazuju ljubav. Loši znakovi su prevrtanje očima, kritike, hladnoća i ismijavanje.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeUto Jan 20, 2009 9:19 am

    Citat :
    Velika, prava ljubav pokazace svoju punu snagu samo onda ako
    uspe da od dvoje ljubavnika, slabih ljudi, nacini stvorenja koja
    se ne boje ni promena, ni nesreca, ni bolesti, ni zivota ni smrti
    .
    I.Andric
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 11:50 am

    Je li jedina prava ljubav ona neostvarena?

    Svi imamo barem jednu neostvarenu ljubav koje se rado sjetimo

    ZAGREB - Svi imamo barem jednu neostvarenu ljubav koje se rado sjetimo. Sjećate li se kada ste jedva čekali zvuk zvona u školi kako bi na školskom hodniku vidjeli nju ili njega? Ili vrućih ljetnih večeri kada ste se prešetavali rivom s prijateljima nadajući se da će se vaša simpatija pojaviti negdje u blizini?

    Škola je završila, ljeto je prošlo, ništa se nije dogodilo, ali vi se i dalje ponekad sjetite te neostvarene ljubavi i osmijeh se pojavi na licu u trenu. I možda se pitate : 'A što ako je to bilo to i ja sam propustio-la ljubav svog života?

    Ljubav kroz ključanicu?

    Je li jedina prava ljubav ona neostvarena? Mladi Renato Amaroso u filmu Giuseppea Tornatorea 'Malena' provodi djetinjstvo prateći Malenu (Monica Belucci) na svom biciklu. Ona zauvijek ostaje njegova opsesija, pa i na kraju filma kaže: 'Volio sam mnoge žene ali nijednu kao Malenu'.
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 11:51 am

    Austrijski književnik Stefan Zweig u svojoj noveli 'Pismo nepoznate žene' opisuje bezvremensku ljubav djevojke koju njen izabranik ne primjećuje. On je egocentrični umjetnik koji živi u njenoj zgradi, a ona provodi dane i noći gledajući kroz ključanicu samo da bi ga ugledala na hodniku. Kad se konačno upoznaju, on je do idućeg susreta već zaboravi. A ona ga i dalje voli do kraja života... Šmrc...

    Čini li vam se da su najveći pjesnici uvijek pisali o platonskoj ljubavi i veličali je kao netaknutu i čišću od one 'konzumirane'? Tako portugalski pjesnik Fernando Pessoa u svojoj pjesmi o Lidiji pjeva 'kako samo želi sjediti uz nju na obali rijeke, znajući da bi se mogli poljubiti ali radije neće, jer želi da je se uvijek sjeća bez mržnje u srcu kako samo sjede kraj rijeke'.

    'Uvijek izgleda lijepo ono što se nije ostvarilo' (M. Selimović: 'Derviš i smrt')

    Kada prekinemo dugogodišnju vezu ili brak, iza nas obično ostaje osjećaj gorčine, ljutnje ili ravnodušnosti. Kada pomislimo na osobe koje smo ostavili u prošlosti, obično se najprije sjetimo loših stvari koje su nam napravili. Kod neostvarene ljubavi stvari su nešto drugačije, pa nas obično obuzme sreća što još uvijek negdje postoje iako nisu s nama. Iako bi nas možda i nerealizirana ljubav povrijedila (da je dobila priliku biti realizirana), čini se da uspomena budi u nama posljednju čežnju za idealnim koju ne želimo ugasiti.

    (TotalPortal/M.Medverec)
    Nazad na vrh Ići dole
    Gost
    Gost
    Anonymous



    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 12:00 pm

    Prava ljubav


    Nad mojom dusom stoji tisina
    a sunce pada s neba, s visina
    dolazi jesen, dise se slatko
    da barem zivot ne traje kratko

    Spasit' sam htio srce sto tuce
    al' kako ti reci kad ponos me vuce

    Refren
    Ti si bila prava ljubav
    sve sto zelim u zivotu
    ja sam imao sa tobom sve
    sto vrijedi svu ljepotu

    Ti si bila ceznja moja
    slatka ptica sto se gnijezdi
    al' mi narav nije dala
    da te ljubim zivot cijeli

    Bili smo sretni, sretni od smijeha
    od pogleda dugih, od uzdaha sjetnih
    al' dosla je jesen sto dize se slatko
    da barem zivot ne traje kratko

    Spasit' sam htio srce sto tuce
    al' kako ti reci kad ponos me vuce

    Refren

    Ti si bila ceznja moja
    slatka ptica sto se gnijezdi
    al' mi narav nije dala
    da te ljubim zivot cijeli
    T Cetinski
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    Prava ljubav je zaista vecna Empty
    PočaljiNaslov: Re: Prava ljubav je zaista vecna   Prava ljubav je zaista vecna Icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    Prava ljubav je zaista vecna
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » PRAVA LJUBAV
    » LJUBAV,AH,LJUBAV
    » LJubav i ljubaznost

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    WWW.DUBOREZ.NET :: ljubav-
    Skoči na: